Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Razglednica Velike Gorice

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty01.10.10 12:09

Nevjerojatno ali istinito, ako sam u krivu neka me netko ispravi:
Grad Velika Gorica nema svoju razglednicu, nego koristimo razglednice Zagreba i umjesto da promičemo svoj Grad, svoju Kulturu, svoje povijesne i tradicijske spomenike Kulture, kao kako volimo reći 6.Grad po veličini u Hrvatskoj, nemamo svoju razglednicu nego koristimo razglednicu Zagreba. Nevjerojatno.

Što je Grad i Turistička zajednica Velike Gorice mislili da su propustili na oko jednu malu "sitnicu" a zapravo jednu veliku stvar kao što je razglednica Grada, s kojom se Grad prezentira, promiče svoje vrednote diljem Hrvatske i Svijeta?Nevjerojatno.

Obzirom da Grad prati forume, dokazano stotinu puta do sada, obzirom da Turopolje i Velika Gorica imaju znamenitosti u izobilju, počevši od Muzeja Turopolje, Lukavec Grada, Turopoljskih drvenih objekata poput kapele sv.Barbare u Velikoj Mlaki, kurije Modrić-Bedeković, mnogobrojnih drvenih kapelica itd. neka pod hitno krenu u izradu jedne ili više razglednica Grada Velie Gorice i Turopolja, jer sramota je što danas u Gradu nemogu naći razglednicu Velike Gorice nego samo razglednicu Zagreba. Basketball bounce

Ako ipak postoji ispričavam se unaprijed, sve informacije koje imam kazuju da nepostoji i nigdje u Gradu nisam uspio pronaći razglednicu kada sam imao namjeru poslati prijateljima u Australiju i Kanadu. Mad Rolling Eyes Basketball bounce
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty01.10.10 12:16

Postoje, ili su postojale.
Ja ih se sjecam. Na njima je Roba kuća još bijela, hehehehehe.

Bilo ih je par komada tj. vrsta. Već dugo nisam tražio, ali znam kada sam prije 10-ak godina tražio razglednicu Velike Gorice da mi je potrajalo.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty01.10.10 12:23

Ante je napisao/la:
Postoje, ili su postojale.
... ali znam kada sam prije 10-ak godina tražio razglednicu Velike Gorice da mi je potrajalo.

Prije 10-ak godina......?
...da je potrajalo.....?

Hello Betika, jel čitate Vi ovo? Prije 10-godina, potrajalo je traženje, kak se to može događati Gradu koji je 6.Grad po veličini u Hrvatskoj?
Gradu s tolikom kulturnom i povijesnom tradicijom?
Gradu koji bi sebe trebao promicati u svakom pogledu?
Gradu koji ima jedan Lukavec Grad?
Kapelu sv.Barbare?
Muzej Turopolja?
POU?
Kuriju Bedeković?
Toliko sakralnih objekata drvene turopoljske gradnje?
.
.
.
.
Gradu koji ima sve ali se slabo brine o njemu ili nedovoljno brine o njemu.
Zato brzo kod gradonačelnika, neka alarmira TZ Grada Velike Gorice i neka idu odmah u izradu razglednica.
Očekujem da u sljedeća 3 mjeseca pronađem razglenicu i javim se svojim prijateljima u Australiju i Kanadu iz prelijepog Turopolja. Hvala unaprijed.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty01.10.10 12:50

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Hello Betika, jel čitate Vi ovo?
Zašto prozivate glasnogovornicu - pa nije ona promotor kulture.
Ona i kultura su na VI.
Možda bi trebalo expresnoustoličenoj predložiti ovaj "vapaj" pa da pronađe načina kako doći do razglednice. Bar ona ima kulturnu notu u sebi kao i mnoge prepoznatljive oblike promocije.(smajlić povraćanje)

JOSIPJOŽA je napisao/la:

Prije 10-godina, potrajalo je traženje, kak se to može događati Gradu koji je 6.Grad po veličini u Hrvatskoj?
Gradu s tolikom kulturnom i povijesnom tradicijom?
Gradu koji bi sebe trebao promicati u svakom pogledu?
Gradu koji ima jedan Lukavec Grad?
Kapelu sv.Barbare?
Muzej Turopolja?
POU?
Kuriju Bedeković?
Toliko sakralnih objekata drvene turopoljske gradnje?
.
.
.
.
Gradu koji ima sve ali se slabo brine o njemu ili nedovoljno brine o njemu.
Oni koji bi trebali voditi brigu o tome nemaju pojma, niti ideje, a niti se znaju osvrnuti oko svoje osi. Kak se zove ona dovedena iz Dubrave ili odande negjde?
E ta, jednom je rekla - joj gospodine, stalno slušam o tom Lukavec gradu, bilo bi dobro da ipak odem tamo pa da to i vidim.
Question Question Question

Oni koji vode brigu o promociji Turopolja, koji žele brandirati neke autohtone pojmove i stvari, koji poznaju povijest i starinu, koji imaju želju i love sačuvati djedovinu - ti su nepodobni ili se odazivaju na krivo ima i prezime. (poznato?)
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty01.10.10 13:00

plemenitašica je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:
Hello Betika, jel čitate Vi ovo?
Zašto prozivate glasnogovornicu - pa nije ona promotor kulture.
Ona i kultura su na VI.


Plemenita spominjem je s razlogom, jer ona je zadužena za "odnose s ForumIMA" a kako ovdje potičem rješavanje ove sramote, nadam se da će znati bar prenijeti točno prijedlog i problem razglednica Gradonačelniku, s kojim se "odnosi" svakodnevno 0-24. Laughing Te kako bi, pretpostavljam, onda TZ Velike Gorice dobila nalog da to i provede. Basketball bounce
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty01.10.10 13:02

JOSIPJOŽA je napisao/la:
nadam se da će znati bar prenijeti točno prijedlog i problem razglednica Gradonačelniku, s kojim se "odnosi" svakodnevno 0-24.

Hihihihihihihihihihih - bravo vi. Wink
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty01.10.10 14:47

Gradonačelnik je i predsjednik TZ, zar ne?
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty06.11.10 13:01

jeli netko pronašao neku razglednicu Velike Gorice?
Da predložimo neku nagradu za onoga tko pronađe prvi razglednicu?
Imate kakvu ideju?
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty06.11.10 13:24

JOSIPJOŽA je napisao/la:
jeli netko pronašao neku razglednicu Velike Gorice?
Nedavno sam čitala stranicu crkve Navještenja BDM, pa sam se sjetila da sam čitala i o razglednicama. No, na linku je datum: srijeda, travanj 2, 2008

"Naša župa je prije nekoliko godina dala napraviti vlastite razglednice. Pronašao sam tri različite razglednice, a dva različita tipa istih. Prva razglednica (na maloj slici) prikazuje sliku glavnog oltara u crkvi koji polureljefom prikazuje događaj Anđeovog navještaja Djevici Mariji da će začeti Sina Božjeg. na slici se vidi i stari križ s oltara koji se preklapa preko oltarne slike. Ta je razglednicaočito starijeg datuma.

Tu su i dvije nove razglednice većeg i dužeg formata (21 cm - 10,5 cm) dok stara razglednica ima dimenzije 15x10 cm. Otisnute na lijepom kartonskom papiru prikazuju već na staroj razglednici prikazan polureljef navještenja BDM te pročelje crkve. Fotografije je napravio Zvonimir Atletić, a za razglednice odgovara bivši župnik Navještenja, mons. Josip Frkin. Razglednice možete dobiti u našoj župnoj crkvi. "

http://nbdm.bloger.hr/post/nbdm-razglednice/746592.aspx

Ne znam ima li ih još za kupiti?
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty06.11.10 20:14

A gdi bi se mogla kupiti, samo u Crkvi ili još negdje? Idući tjedan ću potražiti.
Stvarno je sramotno da Grad i TZ Velike Gorice nemogu napraviti razglednice i da ih ima u prodaji po Gradu, koji je šesti Grad po veličini u Hrvtaskoj. Naprosto nemogu još uvijek vjerovati da nemamo razglednicu s motivima Grada, Turopolja i svih kulturnih znamenitosti našeg područja.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty06.11.10 20:29

JOSIPJOŽA je napisao/la:
A gdi bi se mogla kupiti, samo u Crkvi ili još negdje? Idući tjedan ću potražiti.
Javite.

JOSIPJOŽA je napisao/la:

....Naprosto nemogu još uvijek vjerovati da nemamo razglednicu s motivima Grada, Turopolja i svih kulturnih znamenitosti našeg područja.
O sveta, o draga, o slatka........... kultura.
Nemaju oni niti pojma, a niti sluha.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty14.12.10 20:52

Ma kakvi krivi Grad i Pošta, bože sačuvaj, kriv je Ivo Sanader. Razglednica Velike Gorice 920306
Zašto bi tako veliki Grad kao Velika Gorica dobila Poštu brzo, 2,5 godine pa to nije ni cijeli mandat jedne uprave, kaj bi mi htjeli?
Tko čeka taj se i načeka.
A ima li u novoj Pošti razglednica Velike Gorice? Laughing

http://vgdanas.hr/otvorena-posta-1960.aspx

Nije bilo dana da Velikogoričani, Turopoljci ili Posavci koji gravitiraju Gorici, kada bi se sreli, nisu pitali kada će biti pošta gotova. Nakon 2,5 godine isčekivanja, za što nisu krivi ni predstavnici Pošte ni Grada, drago mi je da svjedočimo ovome trenutku – rekao je gradonačelnik Barišić.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty15.12.10 19:51

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Ma kakvi krivi Grad i Pošta, bože sačuvaj

http://vgdanas.hr/otvorena-posta-1960.aspx
Citat :

za što nisu krivi ni predstavnici Pošte ni Grada,

Ma ne nisu oni krivi, nego moja šukunbaka Roža
Razglednica Velike Gorice 778688
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty15.12.10 20:24

Mene je ta pošta držala budnim noćima. Razmišljao sam i razmišljao.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty15.12.10 20:35

Ante je napisao/la:
Mene je ta pošta držala budnim noćima. Razmišljao sam i razmišljao.
Evo, došao je dan kad se možete naspavati. cherry
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty16.12.10 3:11

Bome da Very Happy
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty18.12.10 14:37

bounce zanimljiv podatak kao što bi bilo zanimljivo vidjeti strukturu noćenja, vlasnike prenoćišta koji su ostvarili ta noćenja i vlasnike koji su iskoristili poticaje Turističke zajednice, ja sam uvijek malo skeptičan sa našim poticajima i načinom provođenja, ako je zaista tako onda je to pohvalno, međutim mene mući ono ali.


gđ.Measrić još jednom poruka da ja još uvijek tražim razglednicu Velike Gorice i ne nalazim je nigdje. Basketball



http://www.vgdanas.hr/ove-godine-13-tisuca-nocenja-u-v-gorici-1978.aspx

Ove godine 13 tisuća noćenja u V.Gorici 18.12.2010




Turistička zajednica Grada Velike Gorice ostvarila je u ovoj godini čak 30 posto veći prihod od boravišnih pristojbi i turističkih članarina. Pohvala je to i dobra čestitka za Dan Turističke zajednice, koji je u Velikoj Gorici obilježen jučer.

Kako su poručili iz Turističke zajednice, do kraja studenoga u Velikoj Gorici ostvareno je 12.067 noćenja.

– Planiramo da ćemo do kraja godine ostvariti oko 13.000 noćenja, što je povratak na broj noćenja iz 2008. godine. U 2009. godini obilježili smo veliki pad broja noćenja zbog ekonomske krize, a ove godine otvoreno je i novo prenoćište – poručila je Milada Mesarić, direktorica Turističkog ureda.

[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty19.12.10 10:31

Kao da gospođa Mesarić išta smije sama. Nekada je nešto i vrijedila, sada ne smije mrdnuti bez da pita.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty19.12.10 13:41

Ante je napisao/la:
Kao da gospođa Mesarić išta smije sama. Nekada je nešto i vrijedila, sada ne smije mrdnuti bez da pita.

Mislite po onoj narodnoj: Ko pita ne skita. Razglednica Velike Gorice 920306
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty19.12.10 14:25

I to, ali i po onoj, diraj sve, ali mene ne Very Happy
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty17.05.11 11:31

JOSIPJOŽA je napisao/la:
gđ.Measrić još jednom poruka da ja još uvijek tražim razglednicu Velike Gorice i ne nalazim je nigdje.
Čula vas je:

Razglednica Velike Gorice Razglednicavg
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty17.05.11 12:11

plemenitašica je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:
gđ.Measrić još jednom poruka da ja još uvijek tražim razglednicu Velike Gorice i ne nalazim je nigdje.
Čula vas je:

Razglednica Velike Gorice Razglednicavg



cheers Razglednica Velike Gorice 375790 Razglednica Velike Gorice 47620 Razglednica Velike Gorice 138410 cheers Hvala za tako dobru vijest, danas idem kupiti za početak 10 komada i odmah ih šaljem.....i tako dugo nisam poslao razglednicu nikome, jer je nije bilo.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty17.05.11 12:16

Istina, fotografije su prestrajele, ali i ovo kaj sam konačno pronašla je nešto.
Nego, sad je na vama red da saznate gdje se mogu kupiti.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty17.05.11 12:36

plemenitašica je napisao/la:
sad je na vama red da saznate gdje se mogu kupiti.

Naravno, Vama hvala za lijepu vijest.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty17.05.11 12:55

JOSIPJOŽA je napisao/la:
plemenitašica je napisao/la:
sad je na vama red da saznate gdje se mogu kupiti.

Naravno, Vama hvala za lijepu vijest.
Nema na čemu, bila sam u potrazi kao i vi, samo sam imala malo više sreće.

No, jedna ružna vijest:

U uredu Turističke zajednice se više NE MOŽE kupiti niti jedan suvenir.
Naime, imaju ponešto izloženo i pored svakog piše lokacija gdje se to može kupiti.
Znači, npr. kad poželim neki proizvod obrta Čehulić moram se odvesti u Šiljakovinu pa ih tamo potražiti.
A turisti koji bi nekaj kupili mogu samo poslikati (ako im je i to dozvoljeno?).
No, da imamo kulturnjake u gradskoj upravi možda bi se netko i sjetio da se negdje u centru grada iznajmi prostor (ako se već u uredu TZ ne smije prodavati - tak su mi rekli) pa da svi koji se bave suvenirima tamo izlažu i da se njihovi proizvodi prodaju u koncesiji.

Mnogo poklona koje sam trebala sam kupovala u TZ. Isitna, zadnji put prošle godine, ali pojma nisam imala da sad moram čekati Jurjevo da bih nekaj kupila ili da krenem od Vukovine prema Šiljakovini.


[Vrh] Go down
Sponsored content





Razglednica Velike Gorice Empty
PostajNaslov: Re: Razglednica Velike Gorice   Razglednica Velike Gorice Empty

[Vrh] Go down
 
Razglednica Velike Gorice
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Gradsko Vijeće Velike Gorice
» Smjena ravnatelja POU Velika Gorica

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Domaće teme :: Grad Velika Gorica-
Forum(o)Bir: