Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 KAKO DO POSLA?

Go down 
+3
manimal
JOSIPJOŽA
Mišel
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty21.02.11 10:12

[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty21.02.11 11:18

Mišel je napisao/la:
http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Hrvatska/Clan-sam-HDZ-a-preporucujem-se-sa-stovanjem
Preporučam,tako se to radi na Hrvatski način.

Kao da to sve nismo znali i do sada.
Kao da nismo zbog toga tu gdje jesmo.
Kao da me to uopće ne iznenađuje.
Kao da tako nije zaposleno barem 200.000 ljudi do sada u javnim poduzećima i javnoj upravi.
Kao da u samo zadnjih 7 godina nije zaposleno 100.000 na isti način.
Kao da nam premijerka ne najavavljuje nova zapošljenja u javnoj upravi.
Kao da će ih birati po stručnoj spremi i sposobnosti, znanju i kvaliteti.
Kao da je ono, kad, za utorak najavljen prvi prosvjed, pa onda subota, kukulele.
Kao da nam se neće dogoditi ulica.
Kao da živim u zemlji čudesa, a ja zovem se Alisa.
[Vrh] Go down
manimal
Ide prema gore
Ide prema gore
manimal


Broj postova : 413

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty21.02.11 12:50

Mišel je napisao/la:
http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Hrvatska/Clan-sam-HDZ-a-preporucujem-se-sa-stovanjem
Preporučam,tako se to radi na Hrvatski način.


...kako do posla? - zna se KAKO DO POSLA? 94512 ...
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty22.02.11 0:47

Strašno.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty19.04.11 22:38

Kako??? A evo ovako Embarassed
Otkrivamo zašto 570 mladih policajaca sjedi doma i ništa ne radi


MINISTAR unutarnjih poslova Tomislav Karamarko neumoljiv je prema 570
ljudi koji su ove godine završili poseban Program srednjoškolskog
obrazovanja odraslih za zanimanje policajac-policajka. Naime, unatoč
tome što je ih je MUP nedavno obavijestio kako za sada za njih nema
posla, ne mogu se prijavljivati na druge poslove jer ih veže ugovorna
obveza s MUP-om!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/otkrivamo-zasto-570-mladih-policajaca-sjedi-doma-i-nista-ne-radi/547938.aspx

Uuuuh, opako "kara" marko KAKO DO POSLA? 403264
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty28.06.11 15:07

45.000 ljudi će volontirati ili ostati bez socijalne pomoći

Radno sposobni nezaposleni korisnici socijalne skrbi u Hrvatskoj mogli bi ostati bez prava na pomoć u slučaju da odbiju humanitarni rad i slične aktivnosti. Novost je to Zakona o socijalnoj skrbi, koji se primjenjuje od početka lipnja.

Osoba koje su radno sposobne, a istovremeno su korisnici socijalne skrbi u Lijepoj našoj je 44.673. Humanitarnim radom ih obvezuje članak 56. novog Zakona o socijalnoj skrbi, koji je u primjeni od početka ovog mjeseca. On se odnosi na one koji su pomoć koristili tri mjeseca uzastopce.

http://danas.net.hr/novac/page/2011/06/28/0376006.html?pos=n1

Zanimljiva ideja.

Šteta što se mora tjerati na volontiranje i što već nije normalno kod svih građana da dio svog vremena odvoje za društveno koristan rad.
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty28.06.11 22:58

Ante je napisao/la:
45.000 ljudi će volontirati ili ostati bez socijalne pomoći

Radno sposobni nezaposleni korisnici socijalne skrbi u Hrvatskoj mogli bi ostati bez prava na pomoć u slučaju da odbiju humanitarni rad i slične aktivnosti. Novost je to Zakona o socijalnoj skrbi, koji se primjenjuje od početka lipnja.

Osoba koje su radno sposobne, a istovremeno su korisnici socijalne skrbi u Lijepoj našoj je 44.673. Humanitarnim radom ih obvezuje članak 56. novog Zakona o socijalnoj skrbi, koji je u primjeni od početka ovog mjeseca. On se odnosi na one koji su pomoć koristili tri mjeseca uzastopce.

http://danas.net.hr/novac/page/2011/06/28/0376006.html?pos=n1

Zanimljiva ideja.

Šteta što se mora tjerati na volontiranje i što već nije normalno kod svih građana da dio svog vremena odvoje za društveno koristan rad.

Što je to "društveno koristan rad"?
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty29.06.11 0:06

Volontiranje u nekoj ustanovi, udruzi....
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty29.06.11 0:13

Kako do posla?

treba pitati ove novozaposlene u gradskoj upravi. Laughing
[Vrh] Go down
manimal
Ide prema gore
Ide prema gore
manimal


Broj postova : 413

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty29.06.11 9:45

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Kako do posla?

...

...paaaaa, ZNA SE kako...
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty29.06.11 18:39

Ante je napisao/la:
Volontiranje u nekoj ustanovi, udruzi....

Da bi netko volontirao, dakle svojevoljno i bez prisile pomagao u ostvarenju programa ili plana neke udruge, ustanove od javnog interesa itd. morao bi prvo imati razvijenu svijest. Razviti svijest građana u okruženju u kojem nije bitno na koji način si stekao enormno bogatstvo u nevjerovatno kratkom periodu, toliko enormno da si postao globalno interesantan misija je nemoguča. U okruženju u kojem tiskovine mogu napisati gomilu neistina i za to NE odgovarati, sudstvo voditi parnične postupke do njihove zastare, ne odgovarati za gubitke i manjkove u proračunima i baviti se legalizacijom bespravnih građevina dijametralno je suprotno od onog što se traži. Nekada su bile radne akcije ( to ovi stariji osnivači HDZ-a jako dobro znaju jer su se tu školovali za jednakospolne brakove kao istaknuti članovi KP), a danas su javna nadmetanja. ko če kome nek svoj svome.
Utopija je razmišljati o zapošljavanju u sistemu koji ima namjeru uvesti neisplatu osobnog dohotka kao kazneno djelo jer time sam sebe urušava. Pravni subjekti u vlasništvu tih i takovih koji predlažu zakon nositelji su neisplate osobnih dohodaka, svi to znaju, svima je to jasno ali neizbježno gubice stoje zatvorene. Čak ni Staljin, Lenjin, mao Ce tung, kraljica Viktorija, Bush ili Šeik omar na karamarco nemaju takve zakonske forme ali mi eto surfamo dalje. Pa kad se stvore takovi uvjet moš misli kako će se zapošljavati novi radnici. Boljitak tajkuna pojednostavit će se drastično, sa pogledom na poznatu rečenicu jedno švabskog psihopate: Arbaj mah fraj, rekao bi Vuk. pale
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty28.08.11 9:39

Tražila sam danas jedan podatak na stranicama zavoda za zapošljavanje ,a tamo stoji da je stranica osvježena 14.veljaće 2011.
Dali to znače da su oni digli ruke skroz od zapošljavanja,bilo kojeg ili tamo vlada totalni nerad,a biće da je oboje.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty07.09.11 20:30

Svaki treći Hrvat na burzi više nikad neće naći posao!

Svaki treći nezaposleni Hrvat prijavljen na burzi – oko 100.000 ljudi – najvjerojatnije nikada više neće naći novi posao jer nema nikakvo zanimanje! Istina je to koju političari ne žele priznati vojsci od gotovo 300.000 nezaposlenih.

http://danas.net.hr/novac/page/2011/09/07/0281006.html
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty20.09.11 13:40

U 11 godina na Zavodu mu nitko nije ponudio posao!

'Puno puta sam pitao službenice kako je moguće da se uredno prijavljujem svakoga mjeseca, a od posla ništa. Odgovorile bi mi neka si sam pronađem posao!', kaže Stjepan Takač koji je ovih dana sa Zavoda za zapošljavanje 'preselio' u mirovinu.

http://danas.net.hr/novac/page/2011/09/20/0555006.html
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty20.09.11 15:50

Ante je napisao/la:
U 11 godina na Zavodu mu nitko nije ponudio posao!

'Puno puta sam pitao službenice kako je moguće da se uredno prijavljujem svakoga mjeseca, a od posla ništa. Odgovorile bi mi neka si sam pronađem posao!', kaže Stjepan Takač koji je ovih dana sa Zavoda za zapošljavanje 'preselio' u mirovinu.

[url=http://danas.net.hr/novac/page/2011/09/20/0555006.html
http://danas.net.hr/novac/page/2011/09/20/0555006.html[/quote[/url]]



To samo potvrđuje činjenicu da zavod nema nikakvu drugu svrhu od pukog administriranja nezaposlenih. I kao takav nema svoju svrhu što znači da ga treba duboko preustrojiti ili ukinuti i skinuti sa grbače i proračuna.

Dakle preustrojiti na način kako funkcionira i prihoduje hrpa već privatnih agencija za zapošljavanje.
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty20.09.11 18:00

E pa kad sam ja to rekla direktorici zavoda za zapošljavanje na jednoj konfernciji,žena se jako uvrijedili,usudila bih se reći uzrujala,da su joj ćak brže i bliske suradnice sa zavoda priskočile u pomoć da obrane i nju i zavod i opravdaju njegovo postojanje,ali svi njihovi argimenti nisu našli uporište u ničem jer nisu imale nijedan konkretan rezultat,nego samo mjere,bez povratnih informacija o uspjehu.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty20.09.11 18:06

One su branile svoj položaj i radna mjesta, koja ničim ne opravdavaju, inače da je drugačije ne bi imali razloga za nervozu, jal tak? Jeste, dabome.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty18.10.11 20:23

Za tečaj na burzi potpisuju zadužnicu na 50.000 kn!

Nezaposlene osobe kojima je Hrvatski zavod za zapošljavanje ponudio da sudjeluju u dvomjesečnom obrazovnom programu ostale su šokirane kad im je rečeno da kod javnog bilježnika potpišu bjanko zadužnicu na 50 tisuća kuna!

Naime, HZZ je zatražio potpisivanje bjanko zadužnice koja bi se aktivirala u slučaju odustajanja od programa ili odbijanja zaposlenja, te bi jamčila da će potpisnik vratiti uloženi novac.

HZZ je tijekom rujna u svoje obrazovne programe uključio 1.552 nezaposlene osobe, a nije poznato koliko ih je odbilo potpisati bjanko zadužnicu. Prema zakonu, HZZ može sve takve brisati iz svoje evidencije, što su, sudeći prema velikom broju izbrisanih, i činili.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/10/18/0797006.html?pos=n0

Pročitao sam dva puta jer nisam mogao vjerovati svojim očima.

[Vrh] Go down
manimal
Ide prema gore
Ide prema gore
manimal


Broj postova : 413

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty19.10.11 10:07

Ante je napisao/la:
Za tečaj na burzi potpisuju zadužnicu na 50.000 kn!

Nezaposlene osobe kojima je Hrvatski zavod za zapošljavanje ponudio da sudjeluju u dvomjesečnom obrazovnom programu ostale su šokirane kad im je rečeno da kod javnog bilježnika potpišu bjanko zadužnicu na 50 tisuća kuna!

Naime, HZZ je zatražio potpisivanje bjanko zadužnice koja bi se aktivirala u slučaju odustajanja od programa ili odbijanja zaposlenja, te bi jamčila da će potpisnik vratiti uloženi novac.

HZZ je tijekom rujna u svoje obrazovne programe uključio 1.552 nezaposlene osobe, a nije poznato koliko ih je odbilo potpisati bjanko zadužnicu. Prema zakonu, HZZ može sve takve brisati iz svoje evidencije, što su, sudeći prema velikom broju izbrisanih, i činili.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/10/18/0797006.html?pos=n0

Pročitao sam dva puta jer nisam mogao vjerovati svojim očima.




...i onda vele da nezaposlenost nije u opadanju... eto nam rješenjaKAKO DO POSLA? 531100 KAKO DO POSLA? 172457 ...
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty21.10.11 17:25

Žali se Jambo da nitko ne želi brati mandarine za 200 kuna po danu.I kod nas u Velikoj Gorici možeš toliko dobiti za berbu jabuka,ali znate zašto nema berača?Nije da ljudi ne žele,dapače ima ih i previše koji žele,ali se boje.
Svi znamo da poljoprivredna gospodarstva jedva preživljavaju,u njima se radi cijele godine,ali kad je berba nisu dovoljne samo ruke iz domačinstva,treba i pomoć sa strane.No tu se javlja problem.Ono što je popijač rekao da se ne treba bojati i da će si susjedi moći pomagati,e to nije tako.Ovih dana je došla inspekcija našim jabučarima.kaznili su i vlasnike i one koji su brali.Kad se pogleda kazna i zarada bolje je sjediti doma nego zaraditi koju kunu kako bi preživjeli mjesec.Jer ispada da ideš na dobrovoljni rad kako bi pomogao državu a ne svoja gladna usta.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty22.10.11 16:56

Ante je napisao/la:
Za tečaj na burzi potpisuju zadužnicu na 50.000 kn!

Nezaposlene osobe kojima je Hrvatski zavod za zapošljavanje ponudio da sudjeluju u dvomjesečnom obrazovnom programu ostale su šokirane kad im je rečeno da kod javnog bilježnika potpišu bjanko zadužnicu na 50 tisuća kuna!

Naime, HZZ je zatražio potpisivanje bjanko zadužnice koja bi se aktivirala u slučaju odustajanja od programa ili odbijanja zaposlenja, te bi jamčila da će potpisnik vratiti uloženi novac.

HZZ je tijekom rujna u svoje obrazovne programe uključio 1.552 nezaposlene osobe, a nije poznato koliko ih je odbilo potpisati bjanko zadužnicu. Prema zakonu, HZZ može sve takve brisati iz svoje evidencije, što su, sudeći prema velikom broju izbrisanih, i činili.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/10/18/0797006.html?pos=n0
Pročitao sam dva puta jer nisam mogao vjerovati svojim očima.


KAKO DO POSLA? 172457 .... pa da ne psujem? ja sem čitala 3 puta i ....... KAKO DO POSLA? 172457
...... odoh, uuuuuuuufff KAKO DO POSLA? 128746
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty25.10.11 0:14

Ima posla, NikTitanik ima rješenje:

KAKO DO POSLA? Hzzo
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty27.10.11 0:39

Tražili spremačicu s magisterijem i doktoratom?

'Nisam mogla vjerovati svojim očima kad sam vidjela uvjete koji se traže. Nekidan sam se javila na natječaj za spremačicu u policiji, gdje je uvjet bila niža stručna sprema. A kad sam vidjela s kakvim se referencama može čistiti u školi, dočekao me hladan tuš', šokirana je bila Županjka koja je ugledala natječaj raspisan za posao spremačice u osnovnoj školi.

Oglas za radno mjesto spremačice u Osnovnoj školi Ivana Kozarca u Županji, objavljen 20. listopada na internetskim stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, šokirao je nezaposlene iz tog kraja.

http://danas.net.hr/novac/page/2011/10/26/0588006.html

Da nije tužno bilo bi smiješno.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty27.10.11 7:16

NE DIRAJ - NIKAD NE OBJAVITI

Opsežni Nacionalni plan za poticanje zapošljavanja kojeg je Vlada donijela 2010. godine težak je oko 236 milijuna kuna, a napisan je na čak 87 stranica. No, nažalost pomoću njega posao su od kada je on stupio na snagu pronašle samo 22 osobe!

Osim ove porazne činjenice ispada, prema rezultatima do kojih je došao tjednik Globus, da su vrhunski stručnjaci, njih 19, koji su sastavljali ovaj program, u njega uvrstili i mjere koje su potpuno zakonski neprovedive! Zašto je to tako nitko više niti ne mari pitati.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/10/26/0352006.html

Ovo je strašno!!!!!
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty27.10.11 9:08

Kada im daš dvije nacrtane ovce, jedna će nestati. Toliko o čobanima.Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





KAKO DO POSLA? Empty
PostajNaslov: Re: KAKO DO POSLA?   KAKO DO POSLA? Empty

[Vrh] Go down
 
KAKO DO POSLA?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Zašto, kako,...?
» Vic do Vica
» 'alo bing, kako brat?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: