Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Čestitke, pozdravi, blagdani

Go down 
+7
Goran Beus Richembergh
manimal
Neo
plemenitašica
Ante
Rožica-ljutibijes
JOSIPJOŽA
11 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty08.03.11 10:35

Svim sugrađankama želim sretan međunarodni praznik, dan Žena.
[Vrh] Go down
manimal
Ide prema gore
Ide prema gore
manimal


Broj postova : 413

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty08.03.11 11:38

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Svim sugrađankama želim sretan međunarodni praznik, dan Žena.


Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 59319... i ja i ja o... želim to...vama...
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty08.03.11 18:52

Hvala dečki, Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 489940

ali sve što je lijepo kratko traje pa se vraćam u stvarnost:

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Danena
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty08.03.11 21:25

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Svim sugrađankama želim sretan međunarodni praznik, dan Žena.
manimal je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:
Svim sugrađankama želim sretan međunarodni praznik, dan Žena.
Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 59319... i ja i ja o... želim to...vama...

Oooo, hvala...hvala dragi dečki.... i zato vama

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 940b902af2e792b2357e188adf671012.th
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty08.03.11 21:35

plemenitašica je napisao/la:
Hvala dečki, Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 489940

ali sve što je lijepo kratko traje pa se vraćam u stvarnost:

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Danena

i to u kakvu stvarnost ....

ali ipak evo dobih danas SMS

"Sretan 8. mart, Dan žena! Žena sa veliki "Ž", uspješnih žena koje znaju što hoće i kako doći do tog, žena koje sve konce drže...... A to ste svi vi! ŽENA ZMAJ!!!"
nije mnogo, ali istinito i mene razveselilo.
Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcTpGYQUDj-HKorVJ9QiPHjpzcjMIafRCnUnFOi5Fb7XfosQKGLvdQ
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty22.04.11 15:57

Kolegice i kolege forumaši, dobih jednu lijepu uskršnju čestitku, koju želim podijeliti s Vama i svima Vama koji slavite Uskrs poželjeti s njom, sretan i blagoslovljen Uskrs.


Iza nas je, ali i pred nama još jedno razdoblje, možemo reći teško, pa se pitamo ima li tome kraja? Kraja našim ljudskim situacijama, isapunjenim razočarenjima, gubitkom posla, neimaštinom, bezosjećajnošću političkih struktura, kako domaćih tako i onih iz Europe i Svijeta, sramotna presuda generalima i Hrvatskoj, ali i nove nade da nismo sami na putu, s nama je Bog koji nas voli takve kakvi jesmo sa svim našim manama, slabostima i pogreškama, sa željom da nas usmjeri prema vječnosti. Često puta je teško prihvatiti ponudu vječnosti a pogotovo iz perspektive beznađa, netrpeljivosti, nerazumijevanja, neimaštine, siromaštva i svih drugih pošasti ovoga vremena. Svjesni smo da smo dio povijesti kroz koju moramo jednostavno proći ali ipak ostaje čežnja i težnja da ona bude barem malo snošljivija i podnošljivija.

Pred nama je temeljna svetkovina naše vjere-Uskrs. Slaviti Uskrs znači slaviti život, slaviti novi početak. Uskrs dolazi s proljećem. Dolazi nam i sveti Otac Benedikt XVI. Sve se budi, priroda, ljudi i životinje postaju življi

Uskrsna je svijeća zapaljena na Kristovoj ljubavi križa i na Kristovoj pobjedi života-ona oglašava pobjedu i nadu raspršuje mrak i strah iz prestrašenih srdaca.

Zato dragi moji prijatelji oslobodimo se straha i beznađa što će biti sutra jer Isus Uskrsli svima nama svojoj Crkvi u svim vremenima i svim ljudima dobe volje poručuje: „Ne bojte se!“ Samo sila vlada strahom. Samo nepravda utjeruje strah u kosti. Gdje je istina, svjetlo duše, tu nema straha. Gdje je ljubav, zakon života, tu nema straha. Gdje je sloboda, u pravednost, tu nema straha. Tu je mir. Zato je Isusov uskrsni pozdrav bio: Mir Vama
Taj uskrsni mir želim u svoje osobno ime svima Vama, ljudima dobre volje, napose djeci i mladima a naročito bolesnicima i svima koji nose zajedno s njima njihov pretežak životni križ, te braniteljima i njihovim obiteljima, invalidima domovinskog rata, invalidima rada, svima,
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty23.04.11 22:25

[Vrh] Go down
koko-vg
Ide prema gore
Ide prema gore
koko-vg


Broj postova : 106

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty24.04.11 7:58

Sretan Vuzem svima želim ja !
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty24.04.11 17:34

Bila sam na ranojutranjoj misi u 06. Doručkovali smo blagoslovljenu hranu i nakon toga opet pozaspali. Zato moja čestitka ide tek sad, nakon ručka.

Sretan Vuzem svima.

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Dsc05589r

Dio moje kućne atmosfere.
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty24.04.11 21:37

Eto i mene,nakon zornice imali obiteljski doručak,pa žurili na kotakanje,pa obiteljski ručak na vikendici i eto tek sada stigoh da vam svima zaželim sretan Uskrs i da uživate u sutrašnjem još jednom slobodnom danu.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty30.04.11 13:30

http://www.hns-vg.com.hr/


Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Banner3ky


http://www.sdpvg.org/

Ovdje još ništa.

Jel sprema netko grah? Tko? S kobasama ili bez?
[Vrh] Go down
manimal
Ide prema gore
Ide prema gore
manimal


Broj postova : 413

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty30.04.11 17:17

JOSIPJOŽA je napisao/la:
http://www.hns-vg.com.hr/


Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Banner3ky


http://www.sdpvg.org/

Ovdje još ništa.

Jel sprema netko grah? Tko? S kobasama ili bez?


...zna se - sdp... drunken u cvjetnom u nedjelju u 12:00...
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty30.04.11 19:41

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Karanfil1

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Z

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 HR


Svim građanima RH, sugrađanima Turopolja i Velike Gorice, forumašima i gostima foruma čestitam praznik rada!

[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty02.05.11 1:00

Hvala na čestitikama. Ja zaista štujem taj praznik i praznujem još od roditeljskog doma.
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty12.05.11 16:02

Čestitam svim medicinskim sestrama njihov dan,12.05.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty12.05.11 16:03

Mišel je napisao/la:
Čestitam svim medicinskim sestrama njihov dan,12.05.

Pridružujem se. Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 375790
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty12.05.11 18:18

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Mišel je napisao/la:
Čestitam svim medicinskim sestrama njihov dan,12.05.

Pridružujem se. Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 375790

...i moje čestitke I love you Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 111.
[Vrh] Go down
manimal
Ide prema gore
Ide prema gore
manimal


Broj postova : 413

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty12.05.11 18:41

Rožica-ljutibijes je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:
Mišel je napisao/la:
Čestitam svim medicinskim sestrama njihov dan,12.05.

Pridružujem se. Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 375790

...i moje čestitke I love you Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 111.

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 59319
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty25.05.11 13:45

Malo manje mladima - sretan Dan mladosti (naravno to ide vama koji se sjećate kako smo slavili taj dan). pompon

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Tafetamladosti

1977 - Kumrovčanka Marica Lojen



Podsjetnik (ja pamtim zadnje tri):


Nosioci štafete bili su:

1957 - Miko Tripalo, predsednik Centralnog komiteta Narodne omladine Jugoslavije
1958 - Mića Prelić, član štaba omladinskih radnih brigada na izgradnji auto puta Ljubljana-Zagreb
1959 - Stanka Gorišek, radnica iz Celja
1960 - Mile Gavritov, radink iz Štipa
1961 - Slobodan Jovanović, radnik iz Titovog Užica
1962 - Fuada Midžić, studentica iz Sarajeva
1963 - Momčilo Knežević, učenik iz Pljevalja
1964 - Josip Harcet, radnik iz Zagreba
1965 - Miroslav Cerar, jugoslovenski reprezentativac u atletici
1966 - Mirko Anžel, potporučnik JNA
1967 - Miodrag Strunjaš
1968 - Edvard Franković automehaničar iz Pazina
1969 - Katica Stefanović, studentica iz Niša
1970 - Ljiljana Ĺ˝ežova, učenica iz Skoplja
1971 - Nazmija Jenjeva, radnica iz Prištine
1972 - Branko Mandić, radnik iz Bihaća
1973 - Milan Ivetić, radnik iz Kikinde
1974 - Vojko Mahnič, radnik iz Izole
1975 - Vjera Begović , studentica iz Titograda
1976 - Miša Maričić, zemljoradnik iz sela Selevac, kod Smedereva
1977 - Marica Lojen, učenica iz Kumrovca
1978 - Đorđe Đorđevski, student iz Skoplja
1979 - Sanija Hiseni, studentica iz Prištine


Zanimljivo je kak nema niti jednog člana ili predsjednika nadzornog odbora, menađeta, savjetnika, lovaša.... nego radnici, zemljoradnici, ljudi koji žive od svojeg rada, omladine koja je besplatno gradila svoju zemlju (na žalost neka druga ondašnja omladina danas rasprodaje, ali to je druga tema).
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty25.05.11 14:07

plemenitašica je napisao/la:
Malo manje mladima - sretan Dan mladosti (naravno to ide vama koji se sjećate kako smo slavili taj dan). Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 138410

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Tafetamladosti

1977 - Kumrovčanka Marica Lojen



Podsjetnik (ja pamtim zadnje tri):


Nosioci štafete bili su:

1957 - Miko Tripalo, predsednik Centralnog komiteta Narodne omladine Jugoslavije
1958 - Mića Prelić, član štaba omladinskih radnih brigada na izgradnji auto puta Ljubljana-Zagreb
1959 - Stanka Gorišek, radnica iz Celja
1960 - Mile Gavritov, radink iz Štipa
1961 - Slobodan Jovanović, radnik iz Titovog Užica
1962 - Fuada Midžić, studentica iz Sarajeva
1963 - Momčilo Knežević, učenik iz Pljevalja
1964 - Josip Harcet, radnik iz Zagreba
1965 - Miroslav Cerar, jugoslovenski reprezentativac u atletici
1966 - Mirko Anžel, potporučnik JNA
1967 - Miodrag Strunjaš
1968 - Edvard Franković automehaničar iz Pazina
1969 - Katica Stefanović, studentica iz Niša
1970 - Ljiljana Ĺ˝ežova, učenica iz Skoplja
1971 - Nazmija Jenjeva, radnica iz Prištine
1972 - Branko Mandić, radnik iz Bihaća
1973 - Milan Ivetić, radnik iz Kikinde
1974 - Vojko Mahnič, radnik iz Izole
1975 - Vjera Begović , studentica iz Titograda
1976 - Miša Maričić, zemljoradnik iz sela Selevac, kod Smedereva
1977 - Marica Lojen, učenica iz Kumrovca
1978 - Đorđe Đorđevski, student iz Skoplja
1979 - Sanija Hiseni, studentica iz Prištine


Zanimljivo je kak nema niti jednog člana ili predsjednika nadzornog odbora, menađeta, savjetnika, lovaša.... nego radnici, zemljoradnici, ljudi koji žive od svojeg rada, omladine koja je besplatno gradila svoju zemlju (na žalost neka druga ondašnja omladina danas rasprodaje, ali to je druga tema).
Pridružujem se i čestitam i ja Dan mladosti svima koji pamte ta dobra, dobra stara vremena, a Vama zahvaljujem na čestitci. Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 41643_100001861993546_2609656_q

Ufffff... a koliko ih se ja sa popisa sjećam.... Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 138410

Lijepu ste i prigodnu slikicu odabrali, pa nemam potrebe nešto više dodavati - tek za sjećanje i počast - još Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Tito+3 - ostalo nemam potrebe komentirati sve ste rekli. Hvala!
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty25.05.11 18:53

Netko bi rekao sada da nas hvata nostalgija, ali ja sam ipak nostalgičan za puno dobrih stvari iz tog vremena, kam puste sreće da smo održali neke dobre stvari, bilo bi nam svima a i mladima danas puno bolje negoli je.

Pridružujem se čestitkama. Basketball
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty25.05.11 19:04

Pa i hvata me.
Voljela sam gledati slet kao što danas gledam otvorenje Olimpijskih igara, no na sletu su sudjelovali ljudi iz naše zemlje (kako god se zvala), mladi iz ulice, škole, kvarta, grada.
Uostalom taj Tito je sjedio, pratio i svi su bili na stadionu i pred tv ne zbog njega, nego zbog mldosti. Tko danas poštuje mladost - niti sami mladi. Nije mu padalo na pamet da ne bi bio taj dan u državi, a ovi u ovoj zemlji????????? Prestrašno.

Nisam jugonostalgičarka, ali živjela sam u onoj državi i u ovoj (taman po pola života) pa mogu ocijeniti što je bilo dobro, a što je krivo. Ne moraju mi roditelji ili susjedi pričati svoje utiske i još da im slijepo vjerujem.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty26.05.11 14:48

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Netko bi rekao sada da nas hvata nostalgija, ali ja sam ipak nostalgičan za puno dobrih stvari iz tog vremena, kam puste sreće da smo održali neke dobre stvari, bilo bi nam svima a i mladima danas puno bolje negoli je.

Pridružujem se čestitkama. Basketball
Iskreno, JOSIPJOŽA, baš me briga za tog "nekog sto bi rekao i mislio" - njegovo pravo - samo znam kak mi je bilo prije a kak je sada, kakvi su ljudi bili prije a kakvi su sada, kako je narod živio prije a kako sada Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 70445 .... i da, pravo kaže poštovana plemenitašica - živjela sam ovdje i prije pa ma kako se zvala ta država i nikome ne dopuštam da mi briše taj veći dio mog života. Nema brisanja. Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 375790 Živjela, postojala i jesam, a nemam čega da se sramim niti da žalim. Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 668755
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty26.05.11 15:45

Bravo Rožica. clap m18
[Vrh] Go down
glava
Učenik
Učenik



Broj postova : 53

Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty26.05.11 19:15

Rožica-ljutibijes je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:
Netko bi rekao sada da nas hvata nostalgija, ali ja sam ipak nostalgičan za puno dobrih stvari iz tog vremena, kam puste sreće da smo održali neke dobre stvari, bilo bi nam svima a i mladima danas puno bolje negoli je.

Pridružujem se čestitkama. Basketball
Iskreno, JOSIPJOŽA, baš me briga za tog "nekog sto bi rekao i mislio" - njegovo pravo - samo znam kak mi je bilo prije a kak je sada, kakvi su ljudi bili prije a kakvi su sada, kako je narod živio prije a kako sada Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 70445 .... i da, pravo kaže poštovana plemenitašica - živjela sam ovdje i prije pa ma kako se zvala ta država i nikome ne dopuštam da mi briše taj veći dio mog života. Nema brisanja. Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 375790 Živjela, postojala i jesam, a nemam čega da se sramim niti da žalim. Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 668755

ti si žena za sva vremena rabbit
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čestitke, pozdravi, blagdani   Čestitke, pozdravi, blagdani - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Čestitke, pozdravi, blagdani
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Svašta nešto-
Forum(o)Bir: