Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 G - EU i Hrvatska

Go down 
+4
mariofil68
Rožica-ljutibijes
Ante
JOSIPJOŽA
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty28.11.11 10:05

Ante je napisao/la:
Kako god okrenete ja sam za EU

Ako gledamo s osnove da se kao društvo moramo urediti, da, jedino pod pritiskom EU dolaze promjene, nema više guranja pod tepih, no sa svih drugih aspekata ulazak u EU je diskutabilan u ovom trenutku.

Mi imamo zaista nesreću i može se dogoditi situacija u kojoj i prije nego uđemo, ta ista EU se raspadne.

Svašta danas slušamo, čitamo, šuška se mnogo o ružnim situacijama a gdje ima dima ima i vatre, kaže jedna narodna, stoga bi ostavio vremenu pred nama, koje će potvrditi ili negirati ova sva nagađanja koja imamo priliku čuti i čitati. Situacija nije sjajna ni sa EU. Izolirati se nije dobro, stoga trebati će puno mudrosti i pameti odabrati pravi put kojim Hrvatska treba krenuti.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty29.11.11 1:15

Bolje EU nego HDZ Very Happy
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty01.12.11 22:59

Dramatičan govor u Bruxellesu:
Manipulirate Hrvatima kako bi ušli u jošj edan propali projekt

NIGEL FARAGE, dopredsjednik bloka Europskog parlamenta "Europa slobode i demokracije" i čelnik Stranke za neovisnost Ujedinjenog Kraljevstva u srijedu je u Europskom parlamentu održao oštar govor o kampanji koja se vodi u Hrvatskoj za ulazak u Europsku uniju.

Karizmatični europarlamentarac istaknuo je kako je u Hrvatskoj u tijeku napadna kampanja za ulazak u Europsku uniju te da se u tiskanim medijima ne može naći ni jedan članak koji govori o tome zašto Hrvatska ne bi trebala pristupiti Uniji.
Je li postojala odgovarajuća nacionalna debata po pitanju ulaska Hrvatske u Europsku uniju, vodi li se poštena kampanja na tu temu, pita se Farage.

Je li postojala odgovarajuća nacionalna debata po pitanju ulaska Hrvatske u Europsku uniju, vodi li se poštena kampanja na tu temu, pita se Farage.

"Shvatio sam da EU čini sve što može kako bi potkupila političku klasu u Hrvatskoj. I to im dobro ide", odgovara.

"Hrvatskoj je EU do sada dala 320 milijuna eura, nazivajući to pretpristupnom pomoći. EU je potrošila milijun eura na razmetljivu kampanju u kojoj se objašnjava Hrvatskoj da im je EU jedina nada. Pametno, Hrvatima su dali i visokoplaćene poslove u Europskom parlamentu i komisiji samo da im pokažu kako će im dobro biti, kako će dobro vladajućoj klasi biti ako im se pridruže", upozorava Farage.

Stari komunisti, nastavlja europarlamentarac, još u Hrvatskoj drže sve pozicije moći i "postat će osobno jako imućni ako se Hrvatska pridruži Uniji".

Što je još važnije, ocjenjuje Farage, nema slobodnih medija u Hrvatskoj, nema nacionalne debate o ulasku u EU te je čak ponuđeno 10.000 kuna nagrade onome koji pronađe članak u hrvatskom tisku o tome kako bi bilo loše pristupiti Europskoj uniji.

Cijela je kampanja korumpirana, nastavlja Farage dodavši: "Vidjeli smo to već od EU, ali mislim da je u slučaju Hrvatske još i gore od onoga što sam do sada vidio".

"Ova je zemlja tisuću godina htjela nezavisnost, i 20 godina je ima. Izašli su iz propalog političkog eksperimenta - Jugoslavije. I ako glasaju o pridruženju Europskoj uniji, glasaju o pridruženju novoj Jugoslaviji, propalom političkom eksperimentu koji će implodirati", zaključuje.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/dramatican-govor-u-bruxellesu-manipulirate-hrvatima-kako-bi-usli-u-jos-jedan-propali-politicki-projekt/585881.aspx

Moj stav je jasan - NE u EU. No očito nikoga nije briga što misle građani zemlje, naročito oni građani koji su obranili tu zemlju koja je tisućljeće godina čeznula za samostalnošću, sad vidimo i da je prodana. Neću vas ja proklinjati, prokletstvo ste navukli na sve buduće generacije.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty25.12.11 10:36

22. siječnja 2012. idemo na referendum za EU.

Ja glasam ZA.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty26.12.11 22:41

Jedni ste za, jedni protiv.

Dajte nam argumente za ili protiv. Na temelju čega ste za ili protiv?
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty27.12.11 0:40

Osnovni razlog, s obzirom da si sami ne znamo dati reda (pogledajte što se događa u zadnje vrijeme) dat će nam netko drugi.

Ne kažem da smo mi nesposobni sami to napraviti, ali očito ne želimo.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty27.12.11 21:53

O ovome budem jeden drugi dan, pa bum iznesla zakaj tak kak budem - glasala. Preozbiljna mi tema, a ja baš nisem u mogućnosti sada sve napisati. Živjeli drinks
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty07.01.12 20:36

Vratih se iz EU. Nema baš nikakve razlike u odnosu na prije godinu, dvije, pet, dvadeset nego li danas. Osim kaj prolazim jednu granicu gdje mi skeniraju putovnicu.

Svjesna sam da ćemo ući u tu zajednicu jer će vlast ako bude potreba prilagoditi rezultate referenduma u ZA u EU. Žalosna sam zbog toga, i jedino me drži da pošaljem svoje dijete u svijet jer ako mora biti stranac onda neka bude stranac u tuđoj zemlji, a ne u svojoj gdje su kosti njenih predaka preko 500 godina.

Ukupno gledajući postat ćemo sirotinja još veća nego li smo danas. Ali zatrovana i bolesna dok nas ne istrijebe.

U EU će se snaći ili normalno živjeti snažni i jaki karakterni ljudi, a takvih u ovoj zemlji ima nekoliko stotina, ostalih par milijuna su balkanske sirovine koje lutaju kao guske u magli dok ne dođe Hlapić da ih pronađe. No, Hlapić je lik iz dječje bajke i nema ga u stvarnosti.

Ovoj zemlji treba vratiti opljačkano i početi provoditi zakone. Love ko u priči. Ali nema hrabrog koji bi to učinio. Matija Gubec je živio prije 500 godina.
Ja još čekam svojeg Matiju ali to nije EU.

Podržati ulazak u bilo kakvu zajednicu (pa i EU) moleći na već krvavim koljenima (kakva naša jesu odavno) je izdaja roda i zemlje svoje. Naročito u situaciji u koju je ova zemlja dovedena.
Jedva smo se otpojili, izginuli i bili prokleti, da bi nas sada netko (bilo tko) ugurao u klimavu incestnu tvorevinu. Ovu divnu zemlju nudimo kao kurvu (priča se o silnim novcima). Za plakati.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty07.01.12 20:45

Još kad vidim Kosorušu na ekranu da poziva na ZA u EU krene povraćanje.
Jebate, pa kaj ova vlada dokazuje time da nju furaju na TV?????
To da nismo zaboravili da nas je njen hadezej doveo na prosjački štap i da sam zato protiv. Samo naprijed, ako Kosoruša savjetuje to je onda svakako najbolje za ovu zemlju i ovaj narod.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty08.01.12 1:58

Kako bilo, dragi ljudi, ***** Hrvatska ući će u evropski bordel bez moga blagoslova.

http://www.rudan.info/eu-jebi-se/

I bez mojeg.
[Vrh] Go down
Neo
Moderator
Moderator
Neo


Broj postova : 287

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty09.01.12 12:34

Rudanica lupa gluposti.
Gledajući iz druge perspektive kupuje u Francuskoj, Italiji, Austriji zato jer nema carine pa je jeftinije nego kod nas. Očito se samo po Europi druži s malim ljudima jer bi inače čula da kod nas je situacija još gora nego u Španjolskoj, Italiji i Njemačkoj.
Visokoobrazovana djeca, kako ona kaže, kod nas žive super imaju posao i žive u svojim stanovima za razliku od EU-a.
Citat :
Državne škole su u rasulu, ljudi se
dijele na suludo bogate koji žive u svojim elitnim, čuvanim kvartovima i
bijednike koji ne znaju da li će iduću godinu dočekati u rupi u kojoj
trenutno žive.

Srećom u Hrvatskoj toga nema Smile
Da ona ima jedan dan radnog staža znala bi da su kod nas hrvatski radnici robovi u svojoj zemlji i rade za manje plaće.
Njihovi političari Hebu curve i plaćaju im za to, dok naši hebu nas i to nama naplačuju.
Što se tiče mita i korupcije kod nas je situacija divna samo trebamo proširiti Remetinec i ograničiti ulaz samo onima preko 50 milijuna.

Mislim da Rudanica ipak živi u svijetu mašte i trebala bi se držati svojih knjiga od kojih bolje živi nego raja. Možda baš zato joj odgovara ova situacija.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty10.01.12 13:48

plemenitašica je napisao/la:

Jebate, pa kaj ova vlada dokazuje time da nju furaju na TV?????

U tome i je važna razlika između ove i one vlade, simbolično ali ocrtava karakter vlade, pojma demokracije i to mi daje nadu da će ova vlada biti bolja i razvijati Hrvtasku dalje u pozitivnom smjeru. A to nije nevažno, dapače.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty10.01.12 18:10

Ante je napisao/la:
Bolje EU nego HDZ Very Happy

.... skoro pa nam dojde na isto .... kak god, svakak bumo zderani do kosti .... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty10.01.12 19:40

plemenitašica je napisao/la:
Vratih se iz EU.

Iiiiii .... kaj ste išli v kupnju jeftineših auto-guma? (ovo spominjam kak je jaki Pusićkin argument za glasanje ZA ulazak u EU)

plemenitašica je napisao/la:
Nema baš nikakve razlike u odnosu na prije godinu, dvije, pet, dvadeset nego li danas. Osim kaj prolazim jednu granicu gdje mi skeniraju putovnicu.

Ima, ima i te kak .... samo kaj to nije tak na kratke staze i v prolazu primjetiti .... i te kak ima razlike .... spominjam se ja z onima kaj su i rođeni v toj EU i kaj su otišli i žive tam .... oni ipak znaju i živiju današnju EU pa im je poznato kak je i kaj misliju, a nekaj i mi možemo kod nas pročitati u našim medijima - no to su sve tak samo "natuknice" prave istine ....

plemenitašica je napisao/la:
Svjesna sam da ćemo ući u tu zajednicu jer će vlast ako bude potreba prilagoditi rezultate referenduma u ZA u EU.

.... znate kaj si mislim .... navek su oni kaj su na vlasti bili i budu ostali "sebični elitisti" .... jedino može biti razlike u tome jesu više ili manje pošteni, da li ipak više ili manje razmišljaju za dobrobit svojeg naroda, da li su u biti veći ili manji lopine .... (mi smo se hvala Bogu riješili za sada teške "gnojščine, mafije, lopova do srži" .... a ove nove bum tek gledela i pratila i dajem im ipak tih famoznih 100 dana cajta da si napraviju INVENTURU kaj su našli i da nas o svemu detaljno izvijeste .... poslije kod mene - ne budu imali niti kredita niti moje milosti ....

plemenitašica je napisao/la:
Žalosna sam zbog toga, i jedino me drži da pošaljem svoje dijete u svijet jer ako mora biti stranac onda neka bude stranac u tuđoj zemlji, a ne u svojoj gdje su kosti njenih predaka preko 500 godina.

.... kam dijete bute poslali, prosim? Ah, dobro, morti ipak i Vi i dijete imate i vidite negdje nekakvu perspektivu .... tam vu tom bijelom, tuđem svijetu ....

plemenitašica je napisao/la:
Ukupno gledajući postat ćemo sirotinja još veća nego li smo danas. Ali zatrovana i bolesna dok nas ne istrijebe.

.... već sem napisala .... budu nas zgrebali i strgali sve do kostiju .... a ak se prenajde profit i iz kostiju - bumo i bez njih ostali .... da, bumo istrebljeni ....

plemenitašica je napisao/la:
U EU će se snaći ili normalno živjeti snažni i jaki karakterni ljudi, a takvih u ovoj zemlji ima nekoliko stotina, ostalih par milijuna su balkanske sirovine koje lutaju kao guske u magli dok ne dođe Hlapić da ih pronađe. No, Hlapić je lik iz dječje bajke i nema ga u stvarnosti.

.... na ovo boldano dodajem .... takvih nekoliko stotina + lopuže koje su i tu doma bile i ostale lopuže pak su dobro "potkoženi lopovlukom" ....
ha, a Hlapić? .... teško bi nam i Hlapić pomogel sve da je i realan ....


plemenitašica je napisao/la:
Ovoj zemlji treba vratiti opljačkano i početi provoditi zakone. Love ko u priči. Ali nema hrabrog koji bi to učinio.


....jedina i prava istina .... prvi, jedini i pravi put i način za ovaj narod i ovu zemlju .... i da, NEMA HRABRIH DA TO UČINE .... zato ono moje "sebični elitisti" - stoji .... urediti i dovesti u red unutar sebe i zemlje, a onda vidjeti da li je uopće potrebno bilo gdje i bilo kome bilo kakvo udruživanje .... malo obuzdati ovaj "divljaluk od kapitalizma" - sigurno bi nam svima bilo bolje ....

plemenitašica je napisao/la:
Matija Gubec je živio prije 500 godina.
Ja još čekam svojeg Matiju ali to nije EU.

.... bogme se bute načekali, ak uopće bute tak nekaj dočekali .... i oni koji se - recimo - rode s takvim karakteristikama ili se "iskvare" ili budu marginalni i satrti .... nema više nikakav Matija šanse .... a najmanje je to EU ....

plemenitašica je napisao/la:
Podržati ulazak u bilo kakvu zajednicu (pa i EU) moleći na već krvavim koljenima (kakva naša jesu odavno) je izdaja roda i zemlje svoje. Naročito u situaciji u koju je ova zemlja dovedena.

XXX ....

plemenitašica je napisao/la:
Jedva smo se otpojili, izginuli i bili prokleti, da bi nas sada netko (bilo tko) ugurao u klimavu incestnu tvorevinu.
... i normalan čovjek se sada i već toliko godina pita je li to bilo potrebno i zakaj ....
.... i to kako KLIMAVU I INCESTNU ....

plemenitašica je napisao/la:
Ovu divnu zemlju nudimo kao kurvu (priča se o silnim novcima). Za plakati.

.... baš - kao najprljaviju jeftinu kurvu - i to za BAGATELU .... (ma kakvi novci? .... čiji novci? .... odakle bilo kakvi novci? .... je li onaj "zveckavi sitniš" s čime budu pohapali/pokupovali još ovo malo ljepote kaj je ostalo) ....

.... ZA URLIKATI DO NEBA!!!
G - EU i Hrvatska - Page 4 PEA2Jt746432-01


Tajni
plan Europske unije – Zatvaranje bankovnih šaltera i blokada bankomata -
Angela Merkel naredila medijima cenzuru u vezi EU krize


http://www.4dportal.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1778%3Atajni-plan-europske-unije-zatvaranje-bankovnih-altera-i-blokada-bankomata-angela-merkel-naredila-medijima-cenzuru-u-vezi-eu-krize-&catid=33%3Apolitika&Itemid=96&lang=hr

.... starija informacija, ali aktualnija sada nego ikada prije .... G - EU i Hrvatska - Page 4 871539
[Vrh] Go down
naturalis
Učenik
Učenik



Broj postova : 46

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty12.01.12 11:50

Zna li netko odgovor koliko smo do sada dali novaca EU? kolika je članarina? i znadete li da do sada nismo povukli ni 20% od onoda koliko smo dali?

Osobno sam protiv EU i vjerujem da je to put u propast malog čovijeka.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty12.01.12 14:35

Ako se sjećam dobro, godina članstva u EU nas košta oko 260 mil EUR.

Mislim da do sada nismo plaćali ništa, plaća se tek članstvom u EU.

Do sada se i nije moglo puno novaca povlačiti iz EU fondova.

Mogućnost povlačenja u 2013 godini je oko 500 mil EUR, ovisno o tome koliko budemo pametni, odnosno ukoliko se tri načelnika ili gradonaćelnika( iz HDZ, iz SDP-a i HSS) uspiju dogovoriti i realizirati jedan zajednički projekt, što je poznavajući nas, nemoguća misija. Jer tko bi od njih pripisao zasluge sebi?
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty13.01.12 1:38

Sve o EU ima na stanicama ministarstva vanjskih poslova www.mvpei.hr

Ja sam ZA EU iz jednostavnog razloga što vidim kako su sve ostale države istočne Europe skočile samim ulaskom.

Kako će nam biti u EU ovisi o nama samima i kao vječni optimist nadam se da ćemo biti pametniji nego u zadnjih 8 godina.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty15.01.12 14:07

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Ako se sjećam dobro, godina članstva u EU nas košta oko 260 mil EUR.

.... valjda ĆE nas koštati, ak do sada nismo niš plaćali ....ma kaj se brinemo, sve bu to narod platil ....

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Mislim da do sada nismo plaćali ništa, plaća se tek članstvom u EU.

.... platili smo JOSIPJOŽA i te kak smo platili .... bum samo prve dve tri stvari spomenula kaj mi padneju na pamet .... Sveta Gera, Savudrijska vala ili poznatije kak Piranski zaljev, Z E R P (kojeg nigdar ne bum zabila i oprostila), osiromašivanje građana do kosti (s unaprijed osmišljenim planom i nakanom, a znamo kaj to znači - radi preživljavanja i opstanka, građani će morati za "bagatelu, sitniš i mizeriju" rasprodavati svoju djedovinu i stečevinu), apsolutnim obespravljivanjem i marginaliziranjem radnika i čovjeka naprema kapitalu, time kaj u ovoj zemlji bumo "stranci" kak da smo bilo gdje u bijelom svijetu itd...... dalje si sami pobrajajte ......

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Do sada se i nije moglo puno novaca povlačiti iz EU fondova.

Netočno!!! Moglo se je i to koliko više samo nismo tak "pasivni i blijedi, šuplji i prazni" kak jesmo .... o, da drugi su to znali i učinili programima i projektima samo tak .... gdje bi se pri nama netko potrudil napraviti projekt i program po pravilima postavljenim od EU i povleći novce iz EU fondova u pametne investicije za dobrobit građana .... a morate priznati da je i "politička i administrativna" klima i zapreke bila takva da je to bilo "gotovo nemoguća misija - kak ti borba s vjetrenjačama" .... dakle, nismo još SAZRELI za vlastitu korist od te EU ....

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Mogućnost povlačenja u 2013 godini je oko 500 mil EUR, ovisno o tome koliko budemo pametni, odnosno ukoliko se tri načelnika ili gradonaćelnika( iz HDZ, iz SDP-a i HSS) uspiju dogovoriti i realizirati jedan zajednički projekt, što je poznavajući nas, nemoguća misija. Jer tko bi od njih pripisao zasluge sebi?

X .... Potpisujem!!! Dodajem .... svijest i pamet pri nama je....???? G - EU i Hrvatska - Page 4 668755


Zadnja promjena: Rožica-ljutibijes; 15.01.12 14:27; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty15.01.12 14:25

Ante je napisao/la:
Sve o EU ima na stanicama ministarstva vanjskih poslova www.mvpei.hr

.... hm G - EU i Hrvatska - Page 4 70775

Ante je napisao/la:
Ja sam ZA EU iz jednostavnog razloga što vidim kako su sve ostale države istočne Europe skočile samim ulaskom.

.... ali to su zemlje istočne Europe koje su znale kaj hoćeju i imale pametne ljude za vodstvo na svim razinama .... a bogme nisu niti "anarhično" egzistirale za razliku od nas .... to su države unutar sebe dost "uređene", države svojih građana - a ne mafije .... G - EU i Hrvatska - Page 4 871539

Ante je napisao/la:
Kako će nam biti u EU ovisi o nama samima i kao vječni optimist nadam se da ćemo biti pametniji nego u zadnjih 8 godina.

.... da vaš poznati optimizam .... iz vaših usta/prstiju vu božja uha .... ah, da i ja se nadam (ali to je već buduće vrijeme, bjanko mjenica potpisana od mene i većine građana .... i da, .... NADA zamire zadnja).... No

Dakle, sa svim mojim pamćenjem, promišljanjem, viđenjem, zbrajanjem, oduzimanjem, množenjem i djelenjem .... nisam našla još uvijek dovoljno argumenata na onoj strani vage da bi prevagnulo "ZA" .... s toga još uvijek moja vaga pokazuje da je ono "PROTIV" teže i snažnije argumentima .... za sada .... a bojim se da je do 22. siječnja jako malo vremena preostalo da me netko uspije uvjeriti i podastrijeti argumente za drugačije mišljenje i odluku .... kak je poštovana plemenitašica uvijek aktualna sa avatarima, to i ovom prilikom posuđujem njen avatar za izražavanje mog stava o ovom pitanju ......

G - EU i Hrvatska - Page 4 12-71

G - EU i Hrvatska - Page 4 60396 uh, čujem neko trkeljanje one botoksirane, poblajhane trgovkinje i zlo mi je G - EU i Hrvatska - Page 4 550616 ....
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty16.01.12 17:04

Radije u EU nego sa ovima ovdje kao Sačićem.

Ja uistinu ne vidim drugog izlaza osim EU i žao mi je što nismo prije jer onda ne bih morali preživjeti zadnjih 8 godina na ovakav način.

Ostati van EU, istog trena pada kreditni rejting, sve investicije odlaze jer traže stabilnost, nema gospodarskog rasta i oporavka, naši proizvodi će i dalje biti skuplji zbog carina.....

Ja nisam spreman na taj rizik, besparice, kolapsa, nemogućnosti obrazovanja i rada...zato ću glasati ZA
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty16.01.12 19:34

Nije li to ucjena?Ako ne želiš ,e onda će ti biti tako,tako ili .....ali nikako dobro?
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty16.01.12 23:26

Ne, to su činjenice i ja ne vidim da netko nekog tjera.

Ako zemlja ima loš kreditni rejting, tko može natjerati investitora da posuđuje(ulaže) novce ako nema nikakve garancije povrata.

To se odnosi i na posuđivanje državi i bankama. Bankama cijena kapitala na tržištu za Hrvatsku odmah raste, raste kamata, a samim time raste i kamata građanima.

Ovo je banalan primjer, ali zašto uvoziti nešto iz Hrvatske, pa čak i po istoj cijeni ali nema carinskih procedura.

Činjenica je da sami odlučujemo o svojoj sudbini, ali isto tako naša odluka ima dugoročne posljedice.

Npr. odbacimo refernedum i istog trena ove godine direktna šteta u proračunu je 1 milijarda kuna, dogodine 3,5 milijarde. Prestaju IPA fondovi, nema strukturnih fondova, ne stižemo na europski proračun 2013-2018 i ostajemo bez tih para, investitori se povlače jer nema stabilnosti, raste cijena novca (rast kamata), pada izvoz.....
[Vrh] Go down
Neo
Moderator
Moderator
Neo


Broj postova : 287

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty17.01.12 12:07

Mislim da krivo shvaćate EU. Svi zakoni koji su se trebali promijeniti već su na snazi, prilagodba je počela prije par godina i sada samo ostaje proširenje tržišta i ukidanje carina na proizvode iz EU, a samim time i ukidanje carina za našu robu na EU tržištu. S time vidim samo proširenje proizvodnje i otvaranje novih radnih mjesta.
U kakvoj ćemo državi živjeti i kako ostaje samo na nama i našoj vladi.

P.S. nemojte zaboraviti da je Sanader raspustio vojsku i policiju (da može više ukrasti) tako da nas trenutno brani samo 25.000 ljudi.
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty17.01.12 13:08

http://www.vecernji.hr/kolumne/tko-su-hrvatski-izdajnici-kolumna-366356

Puno sam razmišljala o ovome DA ili NE,ipak ne odlučujem samo o sebi nego i o svojoj djeci.Do danas sam imala samo jedan argumenat ZA ,a taj je da mi djeca odu raditi van Hrvatske.No ovaj tekst je donio prevagu posebno jedan dio koji me je podsjetio na nešto što sam davno znala,ali negdje to potisnula.
A taj je da će konačno prednost imati sposobni,a ne podobni.Dok sam bila vani to sam i doživjela,ali ova naša svakodnevica me je obeshrabrila.Ima jedna velika istina o EU.I tamo ima korupcije,mita i svih drugih negativnosti,ALI jedno veliko ALI.Znam da za malog čovjeka vrijede zakoni koji su dobri,svaki mali čovjek može ostvariti sva svoja prava,zaštičen je i zbrinut daleko bolje nego u Hrvatskoj.Korupcija vlada u visokim strukturama i rijetko kada dotiče građane,a ako se za nju sazna znaju se posljedice,a u Hrvatskoj je sve obrnuto."Veliki" su zaštičeni i na legalne i na nelegalne načine,a građani su uvijek jeb..a stranka u državi.Ja želim promjenu.Zato će moj glas ovaj puta biti DA.
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty17.01.12 13:09

Tako će se dogoditi i s Hrvatima kada uđu u EU. Morat će ubrzano odrasti
i promijeniti pravila i navike, naučiti poštovati zakon, podobni će
propasti, sposobni će opstati. Sada je u Hrvatskoj upravo obrnuto:
opstaju podobni, a propadaju sposobni. Točno kao naši nogometaši, točno
tako će biti i s Hrvatima. Da bi naučio plivati, moraš biti bačen u
vodu. Inače ćeš cijeli život ostati na obali i nikad nećeš znati kako je
s druge strane obale i kako ljudi tamo žive.”
[Vrh] Go down
Sponsored content





G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
G - EU i Hrvatska
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Domagoj Margetić ili hrvatska istina
» Po imovini peta u Europi Hrvatska je imućna...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: