Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 G - EU i Hrvatska

Go down 
+4
mariofil68
Rožica-ljutibijes
Ante
JOSIPJOŽA
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty17.01.12 14:06

VELEPOSLANIK OFSTAD:

'Hrvatska se ne može uspoređivati s Norveškom!'

Zašto ne bismo bili kao Norveška, uspješni i izvan EU-a, argument je bez temelja kojim barataju protivnici hrvatskog ulaska u europsku integraciju jer, kako nam je rekao i sam norveški veleposlanik u Hrvatskoj Henrik Ofstad, slučajevi naših zemalja su neusporedivi

Veleposlanik Kraljevine Norveške u Hrvatskoj Henrik Ofstad kaže da njegova zemlja nije članica Europske unije, ali je zato dio Europskog ekonomskog prostora.

'Za to plaćamo milijarde i milijarde eura i to je cijena naše pozicije', kaže norveški veleposlanik u Hrvatskoj.

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/170811/Hrvatska-se-ne-moze-usporedivati-s-Norveskom.html
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty17.01.12 16:26

A ja si sada budem stavila 3 (tri) linka pa tko ima volju nek si pogleda i posluša - ima prijevod na hrvatski: O današnjoj EU i kakva nas budućnost očekuje no prethodno c/p osvrt autora youtube videa

"Možda je jedino što nedostaje naslovu ovog videa upitnik. Je li stvarno
ikada postojala, postoji li danas, istiska javna debata u Hrvatskoj o
pristupanju EU?
Skoro pa retoričko pitanje na koje većina vas zna
odgovor. To je samo još jedna vrsta drskog podcjenjivanja (dovoljno je
pogledati u najmanju ruku blesave propagandne reklame za EU koje se u
posljednje vrijeme vrte na HRT-u) naroda Republike Hrvatske od strane
domaćeg političkog i medijskog establišmenta. Kao da nije dovoljno što
su potrošili milijune i milijune eura novaca poreznih obveznika RH na
pregovore na koje nitko osim njih nije pristao, niti ih je za to
ovlastio! (ne vidimo gdje izborna pobjeda daje unilateralno pravo bilo
kojoj vladi da pregovara o pridruživanju supranacionalnoj uniji koja
efektivno dokida sva bitna obilježja nezavisnosti date države). U nekim
drugim vremenima to se zvalo ''tihim pučem'' ili jasno i glasno državnim
udarom. Podsjetimo da je jedan od glavnih pobornika pridruživanja
Hrvatske EU bio donedavni gost zatvora Remetinec - bivši premijer koji
se i danas bavi prijevarom - vrlo prozirno povlačeći za sobom štaku za
hodanje u namjeri da nas uvjeri kako je ''bolestan''.

I što se
približavamo referendumu oko pristupa EU, propaganda za pristup postaje
sve bezočnija i drskija. O ovom gostovanju i debati s EU parlamentarcem
Nigelom Faragom na HRT-u nije bilo ni traga, ni glasa. Naime, novi
glavni urednik Kovačević je zaposlen lakejskim zadatkom ukidanja ono
malo slobode govora preostale na ''javnoj'' TV-kući i, kako se čini,
ukidanjem emisije o zaštiti potrošača (možda u svrhu privlačenja kakvog
novog sponzora sa sumnjivim proizvodima?).

Dakle, ovdje nije
prikazana debata per se - već ona strana argumenta koja kronično
nedostaje iz većine domaćih medija da bi u Hrvatskoj imali bar nekakav
oblik sličan pravoj debati o pristanku ili odbijanju EU.

Tužno je
gledati i slušati kako se građane RH uvjerava (laže) kako nemaju druge
alternative osim EU, kada je istina da građani RH jednim jedinim NE
imaju moć urušiti čitavu EU (koja ne može preživjeti bez širenja).
Situacija je obrnuta - mi smo potrebni posrnuloj EU, a ne ona nama.
Mir
i prosperitet, razumijevanje i prihvaćanje, među svim europskim i
svjetskim narodima je cilj kojem se svaki čestiti čovjek može i treba
nadati. Moje osobno uvjerenje je da način i narav ove EU ne vodi takvom
cilju i savjest mi nalaže da to podijelim.

Bilo da ste pobornici
ili protivnici EU, složit ćete se kako je jedina pravedna stvar pred
nadolazeći referendum da hrvatski građani čuju sve moguće argumente
prije donošenja jedne takve monumentalne odluke.
Ovo je moj mali doprinos takvoj pravdi. Nadam se da ćete u njemu sudjelovati prije referenduma."

Debata o ulasku Hrvatske u EU - 1 od 3 - 13,27 min.
ili link

Debata o ulasku Hrvatske u EU - 2 od 3 - 14,47 min. ili link

Debata o ulasku Hrvatske u EU - 3 od 3 - 8,12 min. ili link


.... meni nakon svega ovog višekratno odslušanog i mog dubokog razmišljanja .... razmišljanja i vaganja ZA ili PROTIV .... je vrlo velika mučnina G - EU i Hrvatska - Page 5 550616....

.... enjoy .... i dobro razmislite ....


(s desne strane ovih youtube uradaka ima još sličnih .... kliknite i pogledajte i poslušajte)

.... zemljo "moja" stoljetni snu .... u krvi stvorena .... šaptom "padaš" .... zapravo "mirnodopskom propagandnom invazijom" .... dobrovoljno poslata-predana biti okupiranom i "njihovom" .... tako malo "moja" .... gotovo uvijek nečija "njihova" .... G - EU i Hrvatska - Page 5 971811


.... pa još jednom da ju čujem "Lijepa naša domovino" Sad
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty17.01.12 18:56

G - EU i Hrvatska - Page 5 24zkqi8
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty18.01.12 1:06

Marine le Pen???

To je ista ona koja se pokušava kandidirati za predsjednicu Francuske (pokušava jer treba za kandidaturu prikupiti xy potpisa načelnika/gradonačelnika ali izgleda da neće uspjeti).

To je ona ista koja kaže da židove, muslimane, rome i druge manjince treba protjerati iz Francuske?

To je ona ista koja je naslijedila nacionalističku (desničarsku) stranku od oca?

Ona mi svakako nije referenca. Samo su desničari protiv ulaska u EU (počevši od britanskih protivnika EU koji sjede u EU parlamentu - koji paradoks).

Ja bih volio čuti koja nam je alternativa za bolji život? Sami u izolaciji?
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty18.01.12 10:58

Meni je dovoljna činjenica koja govori kako u ovoj zemlji ništa nije dobro napravljeno, osim noga što je došlo iz EU bilo zakonima, bilo pritiskom. No kako sam ugovor govori, mi možemo uvijek i u svakom trenu istupiti iz EU, nitko nas neće prisiljavati da ostanemo, ako ne želimo. Vrijedi pokušati. Mogućnosti su velike.Basketball
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty18.01.12 14:08

Ma poštovane, drage kolege po forumu!

Osim ovog što ste naveli, za razliku od mog iznešenog mišljenja i promišljanja što nam se dešavalo i što će nam se zasigurno dešavati ulaskom u EU (ne sumnjam da će na referendumu proći, jer je tako uređeno unaprijed da MORA proći i sa malo) .... dajte mi pobrojite sve te prednosti koje će naši mali obični ljudi imati priključenjem/pridruživanje/ulaskom u EU ....

Žalost je velika ako je argument da u Sloveniji/članici EU kupujemo jeftinije auto-gume, ako je nečiji argument da u EU putuje samo jednim skeniranjem pasoša kojeg neće biti .... sloboda kretanja ljudi u toj EU, itd. što je sve marginalno za malog hrvatskog čovjeka-građanina .... jer, taj uglavnom bude živio na teritoriju Hrvatske i pitanje je ako bi i štel i trebal otići u EU da li ima novce za platiti taj put - bez skeniranja pasoša pa da slobodno šeće po EU G - EU i Hrvatska - Page 5 375790.

Ja sam vrlo svjesna što politička elita - hrvatski establišment, dobiva i koji su njihovi interesi i "šićari" .... mene zanima budućnost, prosperitet većine malih hrvatskih ljudi .... što to oni dobivaju, kako i čime će njihov položaj i život biti poboljšan .... navedite, pobrojite običnim zdravoseljačkim riječnikom i riječima ..... dajte me uvjerite da sam u krivu, a vjerujte ja silno želim da ovaj put doista vi jeste u pravu a ja u krivu - na dobrobit hrvatskih običnih ljudi .... ma ..... ????
No

.... a ja vam budem citirala nekaj kaj smo bili i kaj budemo a kaj je dobro "detektirala" gđa Vesna Pusić:


'Neće nas EU spasiti ako smo glupi i nesposobni. Ako nemamo ideju kuda želimo ići i svoje vlastite snage koje će nas voditi u tom smjeru, neće nas spasiti EU. Ali u tom slučaju nas neće spasiti ništa', dodala je ministrica vanjskih i europskih poslova.

Još se sjećam kaj smo se početkom 90-ih kleli .... "sanjamo samostalnu, neovisnu, demokratsku, svoju lijepu našu Hrvatsku" .... nikada više s nikim itd.... pa koliko je krvi proliveno, mržnje posijano, uh .... Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty18.01.12 15:02

Onak iskreno,stavljajući domoljublje,osječaje i sve šo ide uz to na stranu,ako se postavimo da svoje nedamo tako će biti bili mi u EU ili ne,a gledajući unazad 20 godina samostalnosti bez Hrvatske smo i ostali jer su ovi na vlasti sve razgrabili i rasprodali.To nam nije kriva EU nego vlast i mi sami koji smo kao guske u magli to dozvolili.Pa sad gledajući tu EU dođe nam kao nešto što će nas zaštititi od nas samih jer ruku na srce sami očito neznamo,treba nam neka ruka da nas vodi,usmjerava i nauči da poštujemo i provodimo zakone onako kako su napisani,a ne onako kako ih mi želimo u kojem trenutku protumačiti.Nakon mnogo dvojbi i vaganja na vagi moja konačna odluka je definitivno DA za EU.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty18.01.12 19:38

"Ne” na referendumu

1. Referendum se ponavlja u roku od godinu dana. Pristupanje se odgađa na neko vrijeme, ali se u međuvremenu ekonomska situacija pogoršava jer nema novca iz EU fondova.

2. EU stavlja Hrvatsku na čekanje i iduća mogućnost otvara se zajedno s balkanskim paketom. Dolazi do jačeg povezivanja sa Srbijom, BiH i Crnom Gorom. Nastavlja se politika “uvjetovanja”, Hrvatska ostaje objekt vanjske politike i sve se jače veže uza zapadnobalkanski paket.

3. Vlada RH odustaje od članstva i predlaže EU zaključivanje ugovora o pristupanju Europskom ekonomskom prostoru. EU to može, ali i ne mora prihvatiti, vjerojatnije je da neće. Hrvatska se vraća u zapadnobalkanski paket.

4. EU otkazuje SSP jer je izgubio svoju svrhu, uvodi stroži granični režim. Unija uređuje trgovinu s Hrvatskom u sklopu CEFTA-e, tj. u sklopu zapadnog Balkana.

5. Produljuje se sadašnja situacija, Hrvatskoj pada kreditni rejting na “junk”, dolazi do destabilizacije, nereda i propadanja državnih institucija. Članstvo u EU prestaje biti prioritet za EU i za Hrvatsku.

http://dalje.com/hr-hrvatska/sijanje-panike--prijete-nam-armagedonom-ako-europskoj-uniji-kazemo-ne/410048

Tu je mali čovjek.
[Vrh] Go down
Neo
Moderator
Moderator
Neo


Broj postova : 287

G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty20.01.12 12:16

Da li je to sijanje panike ili realno sagledavanje stvari za sada se ne može točno reći ali mislim da dio istine ipak leži u tekstu.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty20.01.12 13:19

'Naš 'ne' – a ne dao nam Bog da bude 'ne' – ne znači da će nam ostati ovakvo stanje. Naše moguće 'ne' usmjerilo bi Hrvatsku u drugom smjeru, koji bi bio negativniji nego što je sadašnji smjer', uvjeren je šef uprave jedne od najznačajnijih hrvatskih kompanija.

Darinko Bago, čelnik iznimno važne Končar grupe, ujedno i predsjednik udruge Hrvatski izvoznici, želi da Hrvatska uđe u Europsku uniju. Upitali smo ga o njegovim dvojbama, strahovima i nadama vezanim za referendum o ulasku Hrvatske u Europsku uniju, ali i za mišljenje o predviđanjima, od kojih neka dolaze od zagovornika, a druga od protivnika ulaska u EU. Ovo su njegova razmišljanja o tome što će biti s nama (ne)uđemo li u EU, ponajprije u gospodarskom smislu.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2012/01/19/0568006.html?pos=n1

Namjerno prenosim stajališta ljudi iz različitih sektora koji objašnjavaju što znači ne na referendumu.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty20.01.12 15:15

G - EU i Hrvatska - Page 5 128746
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty22.01.12 13:22

Obavio sam svoju građansku dužnost i glasao ZA.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty23.01.12 2:18


Stanje od
23.01.2012 u 00:00

Broj obrađenih glasačkih mjesta
69 od 69 (100.00%)

Broj birača na obrađenim glasačkim mjestima
58.022

Pristupilo glasovanju
31.247 (53,85%)

Glasovalo birača ( prema glasačkim listićima )
31.235

Broj važećih listića
31.129 (99,66%)

Broj nevažećih listića
106 (0,34%)
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty23.01.12 10:12

Lijepa i pohvalna a prije svega odgovorna izlaznost.

No koji su postoci ZA i PROTIV?
[Vrh] Go down
Sponsored content





G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: G - EU i Hrvatska   G - EU i Hrvatska - Page 5 Empty

[Vrh] Go down
 
G - EU i Hrvatska
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Domagoj Margetić ili hrvatska istina
» Po imovini peta u Europi Hrvatska je imućna...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: