Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Polančec - ZNA SE nisi sam

Go down 
+6
Neo
fila
Goran
JOSIPJOŽA
plemenitašica
Rožica-ljutibijes
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Ima li nade da ih sve otkuca?
Trebao bi zbog sebe, nema kaj izgubiti
Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Vote_lcap75%Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Vote_rcap
 75% [ 6 ]
Bude, ali koje koristi
Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Vote_lcap13%Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Vote_rcap
 13% [ 1 ]
Ne, svjestan je da je žrtveno janje i da će biti bogato nagrađen
Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Vote_lcap12%Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Vote_rcap
 12% [ 1 ]
Ukupno glasova : 8
 
Poll closed

Autor/icaPoruka
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty20.09.10 13:53

Ostala sam impresionirana čitajući ovaj dobar tekst Jurice Pavičića, tekst koji je napisan toliko emotivno-ljudski sa pozicije, promišljanja i osjećanja "malog hrvatskog čovjeka", da smatram vrijednim ovdje staviti link:

Nema suza za Othella Polančeca
Kad gledam Polančeca ne mislim na oligarhiju kojoj je služio. Mislim na lijepi grad na rubu hrvatske fizičke i mentalne mape

Tog dana, stajao sam kao i tisuće hrvatskih građana magnetiziran uz televizijske ekrane i promatrao njegovo lice, izobličeno varljivim sjajem elektroničke slike. Damir Polančec, do jučer moćni gospodar hrvatske ekonomije, stajao je pred saborskim povjerenstvom, prepoznatljiv sa svojim rumenilom na obrazima i visokim čelom. Ali, Damir Polančec nije bio više onaj isti čovjek koji je s arogantnom sigurnošću još pred pola godine debatirao u Otvorenom o svim mogućim pitanjima zamršenog gospodarskog razvoja. Nesiguran i ogorčen, bivši je potpredsjednik vlade stajao pred strogim pogledima saborskog povjerenstva, i slušao sve ono što su u prethodnim svjedočenjima rekli njegovi dojučerašnji ministri, ljudima s kojima je dijelio širi i uži kabinet. A onda se Polančec desnom rukom spontano prekrstio. “Ježuš i Marija” promrsio je ministar iz podravskih Đeletovaca, i dodao rečenicu koja će ostati upamćena kao šlagvort cijele jedne epohe: “Prodali su me. Prodali su me kao braća Josipa u Egipat.” U tom trenutku, Polančec je kao nikad prije bio nalik nekom oronulom, shrvanom šekspirijanskom liku. Kao Othello koji je prozreo prekasno Jaga, ili kao kralj Lear koji je spoznao zabludu, Polančec se suočio s ambisom, točkom gdje je ostao nasukan, iznevjeren i sam.

http://www.jutarnji.hr/nema-suza-za-othella-polanceca/887319/

I zato ne mogu žaliti Kutlu, kao što ne mogu žaliti Polančeca, čovjeka koji je marljivo služio sustavu koji se rodio kvaran, živio kvaran i sad umire kvaran. Jer, kad gledam Polančeca, ja ne mislim na oligarhiju kojoj je vjerno služilo i koja ga je biblijski izdala. Ja - naprotiv - mislim na Koprivnicu, mali, lijepi grad na krajnjem rubu hrvatske fizičke i mentalne mape. Često se pitam koliko je od ljudi koji ovih dana bruse pera oko Podravke ikad bilo u glavnom gradu Podravine. Ja sam, naime, bio u tom pitomom, urednom i zelenom gradu, gradu koji je pitom i zelen dijelom i zato jer ga je u toplim njedrima držala ta korporacija sa srcem u logotipu. Stoga kad mislim na “Aferu Spice” ja uopće ne mislim na Polančeca, na Kosor, na Šukera i ni na koga od tih aktera sistemske, dogovorne kleptokracije, nego mislim na tu malu i mirnu komunu na krajnjem sjeveru i pitam se je li se moglo dogoditi (ili: može li se još uvijek dogoditi!) da i oni jedan dan žive polančecovsko-sanaderovski pejzaž onako kako mi živimo kutlinski. Hoće li i ta Koprivnica - zelena, lijepa i uspavana - jednom biti grad u kojem će bivši radnici prodavati azijske trenirke na limenom banku, i u kojem će sve te pivnice, rekreativne centre i trgovine o kojima skrbi dobrohotni ekonomski div polako pojesti drača, grafiti i lišaj?O tome mi govorimo kad govorimo i o Kutli i o Polančecu. Ali - o tome govorimo i kad govorimo o HDZ-u, stranci koja je odlučila ni iz jedne svoje stranputice ne naučiti baš ništa. Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Icon_exclaim Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Icon_evil Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Icon_exclaim
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty29.09.10 12:28

Nakon Polančeca dođe i glavni rizničar HDZ i Ravnatelj carine, koji je tu službu upropastio do kraja Barišić, o koga li će Jaca sada potjerati iz stranke?
Koliko li će tek potresa napraviti Mladen Barišić u HDZ-u, pa tam su stvarnos svi umočeni do grla, a sada se nameće realno pitanje tko je sljedeći?
Rizničar zna puno sigurno, a i kao ravnatelj carine uzimajući u obzir njihov mentalni i moralni sklop, u Carini je imao prostora čuda raditi, za neka se i zna već a šta je tek s onima za koja neznamo. Možda sad ipak i saznamo.

Panika je vidljiva bila i na aktualnom prijepodnevu, prošle sjednice Sabora, nervoza raste, ono što je zanimljivo zaista Kalmete nema nigdje u javnosti i još nekih ministara koje smo svakodnevno gledali u medijima. To postaje zaista znakovito u zadnje vrijeme. Čuda se možda ipak dogode i u ovoj zemlji. Basketball bounce
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty29.09.10 12:39

Tvrdi da je slučaj radnika Borova bio dignut na razinu političkog problema jer je SDSS prijetio HDZ-u izlaskom iz koalicije...
..........
Odvjetnik Damir Polančeca, Anto Nobilo, kazao je da Polančec nije postupao u korist Miletića te dodao kako je njegov klijent postupao u skladu sa službom, a ne privatnim interesom.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/polancec-na-sudjenju-nervozan-mogli-ste-me-ostaviti-u-zatvoru/514920.aspx

Aha, ajmo nekome dati par stotina milijuna, samo da ostanemo na vlasti.
Zakaj niste isplatili novac sa žiro računa HDZ ili osobnog sanaderovog računa?
HDZ mora vratiti taj novac državi.


Zadnja promjena: plemenitašica; 29.09.10 12:45; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty29.09.10 12:43

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Nakon Polančeca dođe i glavni rizničar HDZ i Ravnatelj carine, koji je tu službu upropastio do kraja ......
...... Možda sad ipak i saznamo.
Možda. A i to možda neće biti ni približno točno i neće biti sve.
Možda bi saznali da se svi zatvore i da nemaju dodira u zatvoru jedan s drugim.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty29.09.10 16:30

Mislim da će to biti situacija, vuk sit, a sve ovce na broju.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty29.09.10 19:29

Ante je napisao/la:
Mislim da će to biti situacija, vuk sit, a sve ovce na broju.
Ako je Polančecu svjedno da on sjedi u zatvoru, a ostali glume da ništa ne znaju, onda će biti tako. Ali Polančec je mlad čovjek, ima vjerojatno manju djecu kojoj nije baš lako objasniti zašto im je tata u zatvoru. Sumnjam da mu je "divno" još uvijek glumiti "dežurnog vatrogasca" sad ga su ga svi zaboravili tj znogirali.

"Prvi je svjedočio Tomislav Mazal, koji je u to vrijeme radio u Uredu za odnose s javnošću Vlade RH. On kaže da je Polančec pozvan da riješi pitanje radnika Borova jer je i tada bio poznat kao "dežurni vatrogasac za vruća pitanja". Tvrdi da je slučaj radnika Borova bio dignut na razinu političkog problema jer je SDSS prijetio HDZ-u izlaskom iz koalicije."

Vidim da je sad tekst dopunjen pa Stanimirović ovako svjedoči:

"Upozoravali su Sanadera da se mogu dogoditi incidentne situacija na tom sastanku u Vladu. Stanimirovi kaže da nisu direktno prijetili izlaskom iz koalicije ali da su prenosili premijeru prijetnje s terena o mogućim incidentima."

Ovo vjerujem:

"Odvjetnik Damir Polančeca, Anto Nobilo, kazao je da Polančec nije postupao u korist Miletića te dodao kako je njegov klijent postupao u skladu sa službom, a ne privatnim interesom."
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty11.10.10 12:31

U RAZGOVORU za Novi list bivši potpredsjednik HDZ-ove vlade i ministar gospodarstva demantirao je priopćenje iz Banskih dvora u kojem se tvrdi kako Kosor nije sudjelovala na sastancima na kojima se razgovaralo o izmjeni dioničkog ugovora između Vlade i MOL-a.

Polančec je naveo kako je želio o tim sastancima progovoriti dok je svjedočio u Saboru na poziv Povjerenstva za Inu no da se nije sjetio jer mu je to bila jedna posve nova situacija.

"Bila je to za mene jedna posebna situacija. Ispitivali su me i članovi stranke kojoj sam tada još uvijek pripadao, sve su to pratili brojni novinari, a bio je to moj praktično prvi javni nastup otkad sam završio u pritvoru. Stoga se nisam sjetio reći sve što sam planirao. Ali, sada, posebno nakon što Jadranka Kosor opovrgla da smo se sastajali oko Ine, motiviran sam otkriti punu istinu o tome", izjavio je Polančec za Novi list.

Kazao je kako je činjenica da Kosorici nikad nije dao na uvid nacrt tog ugovora, no da je ona bila upućena u sva događanja oko toga. Polančec tvrdi da je Kosor prisustvovala sastancima te da je na njima bila po izravnom Sanaderovom nalogu.

"Siguran sam da negdje postoji zapisnik ili zabilješka s tog sastanka. Sjećam i službenog poziva za sastanaka u kojem je među sudionicima na prvom mjestu bilo navedeno ime i prezime današnje premijerke. Dakle, Jadranka Kosor nikako ne može govoriti da ništa nije znala o izmjenama dioničkog ugovoru", ustvrdio je Polančec.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/polancec-u-vladi-lazu-suker-i-kosor-bili-su-upuceni-u-sve/517157.aspx
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty11.10.10 13:36

Ante je napisao/la:
........Polančec tvrdi da je Kosor prisustvovala sastancima te da je na njima bila po izravnom Sanaderovom nalogu.
Vjerujem.

Ante je napisao/la:
........
"Siguran sam da negdje postoji zapisnik ili zabilješka s tog sastanka. Sjećam i službenog poziva za sastanaka u kojem je među sudionicima na prvom mjestu bilo navedeno ime i prezime današnje premijerke. Dakle, Jadranka Kosor nikako ne može govoriti da ništa nije znala o izmjenama dioničkog ugovoru", ustvrdio je Polančec.
Naravno da postoji, samo će se (ako već nije) izgubiti u nečijoj ladici. Polančec - pa kaj vi još niste svjesni s kojim ste kriminalcima tikve sadili?
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty11.10.10 15:43

Ne vjerujem da je Polančec toliko glup a da i prije već nije znao s kim ide tikve saditi.
Prema tome, odgovoran je jednako tako i jedino se bar jednim dijelom može oprati da kaže istinu ukoliko ima savjesti.
A mislim da mu je sada kada je izdan "savjest proradila" Laughing
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty11.10.10 21:48

Slažem se. Prebacivanje odgovornosti na druge njega ne spašava. Da li je i on kandidat za oprosnicu?
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty12.10.10 11:24

Obračun kod O Korala točno u podne.
Vidoviti Milan kaže: Hrvatska vlada pada.......
Laughing


http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/10/11/0835006.html

Sanader s Polančecom ide u napad protiv Kosor

Sanader će, tvrdi Polančecov odvjetnik Anto Nobilo, na saborskom povjerenstvu o Ini posvjedočiti kako je premijerka Kosor znala sve pojedinosti oko MOL-ova preuzimanja upravljačkih prava u Ini te o plinskom biznisu.


Bivši premijer Ivo Sanader i bivši potpredsjednik Vlade Damir Polančec udružili su snage u političkom obračunu s aktualnom premijerkom Jadrankom Kosor. Tvrde da je za sve odluke oko kojih se posljednjih mjeseci formiraju istražna povjerenstva i USKOK-ovi spisi Jadranka Kosor znala te da je kao članica užega kabineta Vlade sudjelovala u njihovu donošenju.

Odvjetnik Anto Nobilo kaže da će Sanader posvjedočiti kako je Jadranka Kosor znala sve pojedinosti oko MOL-ova preuzimanja upravljačkih prava u Ini te o plinskom biznisu.

Sanader će, kaže Nobilo, ispričati kako je J. Kosor poslao na sastanak o toj temi, a koji je bio održan 26. siječnja 2009. Sastanak je sazvao Polančec, a na njega su bili pozvani Ivan Šuker, ministar financija, Marina Matulović Dropulić, ministrica zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva, Zdenka Pogarić, predstojnica Ureda za zakonodavstvo, i odvjetnik Zoran Marković, koji je, kao i Polančec, pod istragom zbog afere Podravka, piše Večernji list.

Kako su Polančec i Šuker stalno bili u sukobu, Sanader je, kaže Nobilo, na taj sastanak poslao Jadranku Kosor kako bi nadzirala tijek sastanka te držala stvari pod kontrolom, i to kao svojevrsna tampon-zona između dvojice ministara koji se nisu podnosili.

Objašnjavajući zašto Polančec nije prije, tijekom svojega svjedočenja pred saborskim povjerenstvom za Inu, spomenuo sastanak oko izmjene dioničarskog ugovora između Ine i MOL-a, Nobilo je rekao kako je njegov klijent jednostavno zaboravio na taj detalj jer je bio previše uzbuđen, ali da očekuje kako će sada, pošto je o njemu obaviještena javnost, netko od članova Povjerenstva o tome pitati Sanadera.

Očekuje se da će bivši premijer sam, dakle bez odvjetnika, doći na saslušanje o Ini. Njegov nastup trebao bi otkriti strategiju koju će zauzeti i u vezi sa svim ostalim aferama (poput Fimi medije, HEP-a i drugih), a koje se sve više povezuju s njegovim imenom.

Sigurno je da će Sanaderov istup biti podudaran s Polančecovim i da će se temeljiti na tome da je sve odluke, pa tako i onu o Ini i HEP-u, donosila Vlada kao kolektivno tijelo, ili barem uži kabinet. Ta taktika predsjednicu Vlade Jadranku Kosor čini suodgovornom za svaki Sanaderov potez.


Tajni sastanak

Kako saznaje Večernji list, članovi Istražnog povjerenstva za Inu, HDZ-ovci Boris Kunst, Goran Marić, Ana Lovrin i Josip Salapić, u ponedjeljak su održali sastanak uoči svjedočenja bivšeg premijera Sanadera.

Umjesto u Klubu zastupnika, sastanak je najvjerojatnije održan u uredu šefa Kluba zastupnika HDZ-a Andrije Hebranga. Bježali su od novinara i nisu htjeli otkriti koja će pitanja postaviti bivšem šefu.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty12.10.10 18:45

Obračun kod O Korala završi predstavom za javnsot
Nemogu se čudom načuditi koji sve "diletanti" sjede u tom povjerenstvu, koji nisu sposobni postaviti jedno suvislo pitanje kako treba i na kraju Sanader likuje i ima velikog razloga da se smije i dalje.
Hoće li iz ovoga izaći jači, meni se čini da hoće, jer su mu to upravo omogućili članovi povjerenstva, zašto?
Nije mi jasno. Ili je sve po onoj narodnoj ruka ruku mije ili su ovi u povjerenstvu stvarno nesposobni a i za ovako važno ispitivanje pred povjerenstvom se uopće nisu pripremili ili je to bio pak vrhunac njihove kompetentnosti za ovako važne i osjetljive teme, kak netko reče a htjeli bi državu voditi, raspolagati sa državnim novcem i imovinom.
Kad malo bolje razmislim ne bi im dao ni dvije nacrtane ovce da čuvaju, jer jednu bi pogubili.

Možda sam prestrog pa me zanima i Vaše mišljenje o ovoj temi i ispitivanju Sanadera danas.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty12.10.10 18:49

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Obračun kod O Korala završi predstavom za javnsot
Nisam baš ništa pročitala o tome. Ima li neki link za video?

PS - od danas pišem samo zelenom bojom. Wink
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty12.10.10 18:54

plemenitašica je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:
Obračun kod O Korala završi predstavom za javnsot
Nisam baš ništa pročitala o tome. Ima li neki link za video?

PS - od danas pišem samo zelenom bojom. Wink


http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/sanader-stigao-pred-istrazno-povjerenstvo.html

Oprostite nisam postavio, ima više evo jedan od njih.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty12.10.10 19:07

Meni se oduvijek dopadala retorika Kajina, pa tako i danas. Kao da sam mu ja Very Happy pisala odgovore:

"To prije svega nije rat opozicije i HDZ-a, nego unutar HDZ-a, onih ljudi koji su stali iza Jadranke Kosor i onih koji su iza Ive Sanadera, a zapravo spas bi bio da se nogom u guzicu otjera i jedne i druge put najmanje Remetinca. Ono što je svima bilo jasno potvrdio je i Sanader, gospođa Kosor je sve znala.

Nije istina da je Sanader otišao zbog, kažem, sramotne odluke o arbitražnom sporazumu sa Slovenijom, već pod prijetnjom međunarodne zajednice i zbog svog stanja računa u Austriji, a prije svega Lichtensteinu. On je potvrdio da je Kosorica sve znala, da ona nije bila samo zapisničarka, nego da je donosila odluke.

Rekao je da taj ostatak ostataka HDZ-a koji je ostao u vladi sve zna, da je u svemu sudjelovao i poruka mora biti da oni jedni drugima suditi neće, već im trebaju suditi pravosudna tijela i na izborima hrvatski narod", zaključio je Kajin."


http://www.index.hr/vijesti/clanak/kajin-o-sanaderovom-svjedocenju-treba-ih-sve-nogom-u-guzicu-put-remetinca/517474.aspx

Kud Ivo tud i Jadranka. (kao braco i seka, kao i oni u Splitu)


Zadnja promjena: plemenitašica; 12.10.10 19:12; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty12.10.10 19:12

JOSIPJOŽA je napisao/la:

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/sanader-stigao-pred-istrazno-povjerenstvo.html

Oprostite nisam postavio, ima više evo jedan od njih.

Ovaj link pokazuje samo nekoliko minuta.
No, "pročitala" sam da je drIvo vrlo nervozan, priča polako jer smišlja što će reći i na koji način, ne odaje mi dojam sigurnog u sebe, već preplašenog.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty12.10.10 19:20

A Klauški se poigrao na Shakespeare-ov način:

"U mojoj Vladi, u obje vlade, Kosor je bila moja prva zamjenica. I svi ključni ljudi, ne samo ona, sudjelovali su u konzultacijama o ključnim političkim odlukama", izjavio je Sanader, zavezavši svojoj nasljednici oko vrata omču u obliku ukrasne mašne. Bio je to najsočniji poljubac smrti u povijesti hrvatske politike, presuda izrečena u formi komplimenta. "Bio sam za to da se Kosor uključi u završnoj fazi i da im pomogne".
.........
"Kosor je isto dobila što je tražila: poljubac smrti od svog "dragog Ive" koji se sada i javno pretvara u njezina najopasnijeg protivnika."
...........
"A hrvatska javnost? Ona je dobila još jedan politički igrokaz u kojem je iz vida nestao meritum stvari: zašto je Ina prepuštena MOL-u i što je u tome zapravo sporno? Na to će i sada teško dobiti odgovor, ali koga više briga?
Najvažnije je bilo hoće li se Sanader osvetiti Kosorici, hoće li se krivnja svaliti na čitav HDZ, hoće li to biti početak unutarnjeg rata u vladajućoj stranci i što će sada Kosor poduzeti protiv svog bivšeg šefa. Samo da nam je još detektirati tko je tu "pas", a tko "karavana koja prolazi".

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sanaderov-poljubac-smrti/517445.aspx
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty12.10.10 19:54

Već sam jednom napisao, ali mogu i ponoviti.
Kuha se kuha.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty12.10.10 19:57

I dodajem:

A mi ćemo kušati tu kuhinju Crying or Very sad
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty12.10.10 21:49

Ante je napisao/la:
Već sam jednom napisao, ali mogu i ponoviti.
Kuha se kuha.

Ante je napisao/la:
I dodajem:

A mi ćemo kušati tu kuhinju Crying or Very sad

Bojim se da tu ne bude u pitanju samo "kušanje te kuhinje" Razz

Mislim da mi već uvelike "kusamo" ono što su nam godinama kuhali u to zločinačkoj kuhinji. Evil or Very Mad

I sada, malo nakon repriza i slijeganja dojmova današnjega dana, mislim: JOŠ NIJE GOTOVO, još nije gotovo Arrow

Danas smo imali onaj dio "***** i IGARA" i moram reći sa zebnjom sam gledala odigravanje "te uloge" :shock: Ah, da, pa on jeste teatrolog, hm....da li samo....što li se iza brda valja? Arrow

Dobro reče i upita se Klauški pa se pitam i ja: Tko su "psi" a tko "karavane koje prolaze"? Question
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty13.10.10 18:38

Znam. Toga se i bojim. Negdje sam pročitao da je iznos za koje je DORH i USKOK utvrdio da su nestali (HŽ, Fimi....) jednak
onome koji je ubran od harača.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty14.10.10 14:27

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Obračun kod O Korala točno u podne.
Vidoviti Milan kaže: Hrvatska vlada pada.......
No, Vlada još nije pala.

Evo što kaže saborski zastupnik Lesar:


"Da je Hrvatska kojim slučajem pravna država, danas bi ministar Šuker pakirao stvari i krenuo puta Gajeve u Zagrebu a gospođa Kosor bi krenula put Pantovčaka.

Šuker bi u Državnom odvjetništvu obrazlago zašto nije govorio istinu pred istražnim povjerenstvom u Saboru a predsjednica vlade bi Predsjedniku Republike predala ostavku ...

Naime, u pravnim državama se zbog neistinitiog svjedočenja pred parlamentarnim istražnim povjerenstvima ide u zatvor a iznošenje neistine u službenim priopćenjima vlade za sobom povlaći ili ostavku ili izglasavanje nepovjerenja u parlamentu.

.......
Sanader je rekao isto što i Polančec : svi se sve znali ! Pod time „svi“ ne misli se samo na članove vlade nego i na cijelo predsjedništvo HDZ-a .
.......
Ako to nije bila istina, kako to da ga nitko od članova predsjedništva HDZ-a nije tužio za klevetu?" Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 790565
http://drlesar.bloger.hr/post/suker-u-gajevu-kosor-na-pantovcak-/4866737.aspx

Lesar kao i uvijek direktan, ezaktan i razumljiv. Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 489940
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty14.10.10 15:58

Predsjednica Vlade je bila na Pantovčaku i možda čuvaju u tajnosti ostavku da se nacija ne onesvijesti tako naglo. Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 67749 Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 67749

može biti da nam je zato i otpjevala ....Moja domovina.... jučer na Pantovčaku. Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 67749

Lesar je potpuno u pravu, nije izmislio toplu vodu i ovdje na forumu smo pisali o tome, međutim konstatirali smo i ranije da je Hrvatska daleko od pravne države i da riječ odogovrnost u ovoj zemlji ne znači ništa, posebno ovima iz zajednice.
Jedino s daljnjim pritiskom javnosti i novinara poglavito, možda uspijemo kroz neko vrijeme i postati pravna država.

Sljedeći izbori su jednako tako jedan od preduvjeta ali ni oni ne garantiraju da ćemo u tome u potpunosti uspjeti. Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 922828
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty14.10.10 20:22

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Predsjednica Vlade je bila na Pantovčaku i možda čuvaju u tajnosti ostavku da se nacija ne onesvijesti tako naglo. Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 67749 Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 67749
može biti da nam je zato i otpjevala ....Moja domovina.... jučer na Pantovčaku. Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 67749

ajmeopa JOSIPJOŽA, da li Vi to znate nešto što niste podijelili sa nama? bhrj em4600

Molim lijepo info, ako nikak drugačije ono makar PP pokey

Dajte da se i ja malo nasmijem ili plačem em3600 em4600
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty15.10.10 23:24

Sada svi znaju.

http://www.index.hr/images2/IzjavaDP.PDF

Toliko o pravnoj drzavi. Čovjek je ovjerio izjavu 27. rujna i sve je predvidio kako se danas i odigralo.
Sam sam u šoku što sam sada na strani Sanadera i Polančeca, upucat ću se.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Polančec - ZNA SE nisi sam   Polančec - ZNA SE nisi sam - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Polančec - ZNA SE nisi sam
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: