Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 P - Pokrenimo Hrvatsku

Go down 
+3
plemenitašica
Rožica-ljutibijes
JOSIPJOŽA
7 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Pokrenimo Hrvatsku   P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty13.04.11 9:52

mariofil68 je napisao/la:
U potpunosti se slažem sa razmišljanjima da treba preuzeti odgovornost za svoj rad i platiti za nerad. Ipak, niste mi naveli ni jednu državu ili organizaciju država koja je pod "stručnim" vodstvom i zadanim smjernicama MMF-a i uz "podršku" Svjetske banke izašla iz financijskih problema konstrultivno, a kamo li da je pod njihovim financijskim nadzorom počela stvarati nove vrijednosti i ostvarivati profit. Sve je to teatar apsurda u kojem igraju nekadašnji kolonizatori koji sad koriste sofisticirane načine otimačine. Ni više ni manje.

Ja se u potpunosti slažem s Vama i nepoznam nijednu zemlju u koju je ušao MMF i da je nešto dobro napravio ukoliko ta zemlja nije sama nešto napravila bez MMF. Dobar primjer za to je i Njemačka kako je rješavala krizu, naravno bez MMF-a. Pa stoga Vam nemogu ni navesti nijednu zemlju( iako moguće i da postoji a da ja neznam za nju). U Vašoj kući ili dvorištu nitko nemože napraviti reda ukoliko ga Vi sami ne napravite.

Evo primjer:
ja se u mom dvorištu borim sa voluharicama, nećete Vi doći i srediti moje voluharice ukoliko se sam ne pobrinem za te "simpatične" štetočine. E te i takve štetočine treba i svi zajedno da počistimo iz velikog hrvatskog dvorišta. Laughing Ne bu to rješaval MMF. Basketball
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Pokrenimo Hrvatsku   P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty13.04.11 14:53

mariofil68 je napisao/la:
......Sve je to teatar apsurda u kojem igraju nekadašnji kolonizatori koji sad koriste sofisticirane načine otimačine. Ni više ni manje.

Potpisujem, zato sam i protiv EU.
Čak idem sutra na tribinu poslušati što kažu oni drugi.


http://www.volim-hrvatsku.hr/najave-i-dogadanja/1-najave-i-dogadanja/179-poziv-na-veliku-tribinu-u-zagrebu
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Pokrenimo Hrvatsku   P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty13.04.11 18:53

plemenitašica je napisao/la:
mariofil68 je napisao/la:
......Sve je to teatar apsurda u kojem igraju nekadašnji kolonizatori koji sad koriste sofisticirane načine otimačine. Ni više ni manje.

Potpisujem, zato sam i protiv EU.
Čak idem sutra na tribinu poslušati što kažu oni drugi.


[url=http://www.volim-hrvatsku.hr/najave-i-dogadanja/1-najave-i-dogadanja/179-poziv-na-veliku-tribinu-u-zagrebu
http://www.volim-hrvatsku.hr/najave-i-dogadanja/1-najave-i-dogadanja/179-poziv-na-veliku-tribinu-u-zagrebu[/quote[/url]]

E vidite, tu se razlikujemo što i nije loše za jednu transparentnu diskusiju. Ja nisam protiv Unije kao sistema organiziranih članica ali sam jako, jako protiv protiv ulaska u istu na način kako su si to zamislili razni lokalni trabanti i dupelisci. Pognute glave, u dugovima do beskraja, sa rasprodanom imovinom teško da možemo konzumirati pojam "punopravni član" jer je to daleko od istine. Industrije više nemamo, izvoz nam uvjetuju, proizvodnja je sužena, a nacionalno bogatstvo u odlasku. Kretenoidne spodobe poput Škegričiće ( savjetnik 1.konjičkog) koji forsiraju privatizaciju cjelokupne imovine i resursa jedne nacije samo kod nas dobivaju medijski prostor za iznošenje svojih neboloznih teorija dok recimo u Finskoj takve spodobe koriste kao poligone za testiranje cjepiva protiv psihodelije ili uznapredovanog sifilisa. Dakle, nije poanta ulazak ili ne več način ulaska kao takvog. Nije isto kad ulazite u neku organizaciju kao organizirano društvo, orjentirano na izvoz u treče zemlje, funkcionalne administracije i definirane proizvodnje prehranbenih proizvoda za vlastite potrebe ili kad ulazite kao prezaduženi klošari bez kinte u novčarki, hipotekarno razvaljeni u očekivanju da vas socijalno zbrinu nekakvi narodi koji ni sami nemaju za koricu kruha ali im statistika pokazuje da su prosperitetni.
Možda je ipak bolje da ne obilazite ovakove skupove jer ništa novoga nema na njima, osim tu i tamo koja kamera ugrađena u rasvjetno tijelo made in Vijetnam. Al koliko čujem, iz neprovjernih izvora, Vi se volite družiti i fotografisati. cheers
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Pokrenimo Hrvatsku   P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty13.04.11 22:57

Uopće nam se "vizija" ulaska ne razlikuje. Sve kaj ste u prethodnom komentaru napisali potpisujem osim zadnje rečenice. Niti se dam slikati niti volim. Izvori su vam krivi, radije vjerujte onima koji su provjereni. A družim se samo sa provjerenima. Ovo je tribina, dakle ideš poslušati a ne družiti se.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Pokrenimo Hrvatsku   P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty14.04.11 1:27

JOSIPJOŽA je napisao/la:
mariofil68 je napisao/la:
Ipak, niste mi naveli ni jednu državu ili organizaciju država koja je pod "stručnim" vodstvom i zadanim smjernicama MMF-a i uz "podršku" Svjetske banke izašla iz financijskih problema konstrultivno, a kamo li da je pod njihovim financijskim nadzorom počela stvarati nove vrijednosti i ostvarivati profit.

Pa stoga Vam nemogu ni navesti nijednu zemlju( iako moguće i da postoji a da ja neznam za nju).

Ne treba ići daleko. Ako se ne varam MMF je u Srbiji. U procesu su reorganizacije javne uprave, BDP im iznosi 5 % a prije par dana je objavljena vijest da nas je Srbija nakon 19 godina preskočila u izvozu.

Da se razumijemo, nisam nužno za MMF, ali svakako nisam niti protiv.

Ključno je što je JosipJoža rekao, prvo si moraš (željeti) pomoći sam da bi ti mogli i drugi.
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Pokrenimo Hrvatsku   P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty14.04.11 18:23

Ante je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:
mariofil68 je napisao/la:
Ipak, niste mi naveli ni jednu državu ili organizaciju država koja je pod "stručnim" vodstvom i zadanim smjernicama MMF-a i uz "podršku" Svjetske banke izašla iz financijskih problema konstrultivno, a kamo li da je pod njihovim financijskim nadzorom počela stvarati nove vrijednosti i ostvarivati profit.

Pa stoga Vam nemogu ni navesti nijednu zemlju( iako moguće i da postoji a da ja neznam za nju).

Ne treba ići daleko. Ako se ne varam MMF je u Srbiji. U procesu su reorganizacije javne uprave, BDP im iznosi 5 % a prije par dana je objavljena vijest da nas je Srbija nakon 19 godina preskočila u izvozu.

Da se razumijemo, nisam nužno za MMF, ali svakako nisam niti protiv.

Ključno je što je JosipJoža rekao, prvo si moraš (željeti) pomoći sam da bi ti mogli i drugi.

Pa da, slažemo se sa JosipJožom obojica.Kao što se slažemo i sa podatkom službenog ministarstva Srbije da je u siječnju stopa nezaposlenosti največa u povijesti ( preko 770.000 stanovnika). Vjerovatno se slažemo i sa monetarnom politikom Srbije čiji je Guverner Nrodne Banke najavio moratorij na sve kredite koji imaju valutnu klauzulu dok se ne usklade sa Ustavom. Igrom slučaja i naš ustav dovodi u pitanje kredite ali naš Rohatinski to ne smatra relevantnim. kao ni naplatu opomene od banaka, kao ni način obračuna kamate, kao ni kršenje ovršnog zakona i još puno lipih stvari koje provode banke i leasing društva.
Ja osobno sam protiv MMF-a jer prodaju "znanje" koje mi sami jako dobro znamo ali nemamo političke volje i hrabrosti primjeniti već je jednostavnije kupovati socijalni mir, pa dok traje nek traje.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Pokrenimo Hrvatsku   P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty26.04.11 23:11

Hrvatska po nezaposlenosti druga u svijetu

Prema UN-ovom izvještaju Hrvatska je sa stopom nezaposlenosti od 18,8 posto zauzela drugo mjesto na svjetskoj ljestvici, odmah poslije Sjeverne Afrike, navodi Index.hr.

http://www.portaloko.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=8956:hrvatska-po-nezaposlenosti-druga-u-svijetu&catid=57:zanimljivosti&Itemid=30

To nam je na ponos.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Pokrenimo Hrvatsku   P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty29.04.11 15:58

Industrijska proizvodnja ponovno pala, za 4,1 posto

Industrijska proizvodnja u Hrvatskoj u ožujku ove godine smanjena je u odnosu na veljaču za 0,2 posto, a na godišnjoj razini, u odnosu na ožujak prošle godine, pala je za 4,1 posto, objavio je danas Državni zavod za statistiku.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Industrijska-proizvodnja-ponovno-pala-za-4-1-posto?homesrclink=carousel
[Vrh] Go down
Neo
Moderator
Moderator
Neo


Broj postova : 287

P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Pokrenimo Hrvatsku   P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty29.04.11 21:38

Pa sada što je tu je, idemo na prvo mjesto.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Pokrenimo Hrvatsku   P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty30.04.11 19:58

Ante je napisao/la:
Hrvatska po nezaposlenosti druga u svijetu

Prema UN-ovom izvještaju Hrvatska je sa stopom nezaposlenosti od 18,8 posto zauzela drugo mjesto na svjetskoj ljestvici, odmah poslije Sjeverne Afrike, navodi Index.hr.

http://www.portaloko.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=8956:hrvatska-po-nezaposlenosti-druga-u-svijetu&catid=57:zanimljivosti&Itemid=30

To nam je na ponos.

A ja se uopće ne isčuđavam - tak se to "ide dalje" pod parolom
Citat :
Snaga HDZ: pošteni, vrijedni, vjerni i odani članovi
hih, da i "to nam je na ponos". Fuujjjjjjjjjj.....

Neo je napisao/la:
Pa sada što je tu je, idemo na prvo mjesto.
..... idemo na prvo mjesto samo i u svemu najgorem, a po ničemu dobrom nikada niti makar zlatne sredine. P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 779695
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Pokrenimo Hrvatsku   P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty18.05.11 15:39

Svakog dana 25 obitelji na 'bubnju' izgubi dom

Sutra će čak 27 obitelji u Hrvatskoj i službeno ostati bez svojih kuća ili stanova koje će država pokušati prodati na dražbi jer su ih njihovi vlasnici izgubili u ovršnim postupcima zato što nisu mogli plaćati obveze za koje su ih založili.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/05/18/0008006.html
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Pokrenimo Hrvatsku   P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty18.05.11 17:18

Ante je napisao/la:
Svakog dana 25 obitelji na 'bubnju' izgubi dom

Sutra će čak 27 obitelji u Hrvatskoj i službeno ostati bez svojih kuća ili stanova koje će država pokušati prodati na dražbi jer su ih njihovi vlasnici izgubili u ovršnim postupcima zato što nisu mogli plaćati obveze za koje su ih založili.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/05/18/0008006.html

Ali....., HDZ zna pig ... kak se vrši masovno eutanazija naroda No .
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Pokrenimo Hrvatsku   P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty18.05.11 17:23

Ante je napisao/la:
Svakog dana 25 obitelji na 'bubnju' izgubi dom

Sutra će čak 27 obitelji u Hrvatskoj i službeno ostati bez svojih kuća ili stanova koje će država pokušati prodati na dražbi jer su ih njihovi vlasnici izgubili u ovršnim postupcima zato što nisu mogli plaćati obveze za koje su ih založili.

[url=http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/05/18/0008006.html
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/05/18/0008006.html[/quote[/url]]

Malo preveč su zagrizli, još ako nemaju aromatizirane vode za zaliti, nastupa davljenje. Mad
Na to sve treba relaksirano gledati, nije sve tako crno kako na prvi pogled izgleda.
Vjerujem da i premijerka misli tako. bounce
[Vrh] Go down
manimal
Ide prema gore
Ide prema gore
manimal


Broj postova : 413

P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Pokrenimo Hrvatsku   P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty19.05.11 11:40

[quote="JOSIPJOŽA"]
Ante je napisao/la:
Svakog dana 25 obitelji na 'bubnju' izgubi dom

Sutra će čak 27 obitelji u Hrvatskoj i službeno ostati bez svojih kuća ili stanova koje će država pokušati prodati na dražbi jer su ih njihovi vlasnici izgubili u ovršnim postupcima zato što nisu mogli plaćati obveze za koje su ih založili.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/05/18/0008006.html[/quote]

Malo preveč su zagrizli, još ako nemaju aromatizirane vode za zaliti, nastupa davljenje. Mad
Na to sve treba relaksirano gledati, nije sve tako crno kako na prvi pogled izgleda.
Vjerujem da i premijerka misli tako. bounce

...je imaš praf jožek... ni sve tak crno... ali bude... nažalost... uffffffffff...
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Pokrenimo Hrvatsku   P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty25.05.11 14:34

Iako se naslov poziva na pristup EU meni je više odgovaralo da postavim u ovu temu:

"Nije ovdje riječ samo o gađenju. U protekla dva desetljeća dobro smo naučili lekciju: dok je HDZ-a, Hrvatska nema šanse. Koga briga sumnjaju li Francuzi u hrvatsku vlast, kad joj najmanje vjeruju upravo njezini građani.

U zatvoru je na kraju završio onaj koji je bio najveća europska uzdanica, a na njegovo mjesto sjela je ona koju je upravo on tamo postavio. HDZ se na brzinu riješio desetina kompromitiranih članova, samo da bi tijekom dva mandata stvorio desetine novih.

I zato nam samo jedna reforma garantira provedbu svih ostalih reformi - nestanak HDZ-a sa scene.
Stranka koja je stvorila ovakvo pravosuđe, policiju, medije, gospodarstvo i institucije, te stranka koja je toliko bezobzirna prema hrvatskim interesima i bezobrazna prema hrvatskim građanima, jednostavno mora propasti kako bi Hrvatska napokon uspjela.
Ovo više nema veze s pregovorima. Samo s golim opstankom."


http://www.index.hr/vijesti/clanak/posljednji-uvjet-za-eu-zabrana-hdza/553271.aspx

Još jedan tekst od Klauškog kojeg potpisujem u cjelosti.
Uz dotatak - maršššššššš, fujjjjj smrdite, gadite mi se, gubite se, zatvorite gubice.


[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Pokrenimo Hrvatsku   P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty26.07.11 15:45

Prema izravnim stranim ulaganjima, koja su u prošloj godini iznosila svega 583 milijuna dolara, Hrvatska se vratila na razine iz 90-ih godina, a glavni konkurentni iz regije su nas prestigli, rečeno je na predstavljanju ovogodišnje analize međunarodnih ulaganja World Investment Report 2011, koju priprema Konferencija Ujedinjenih naroda za trgovinu i razvoj (UNCTAD)



'U Hrvatskoj vlada inercija i otpor prema stranim ulaganjima', ocijenio je Branko Vukmir, posebni savjetnik UNCTAD-a, komentirajući porazne podatke za prošlu godinu. U analizi UNCTAD-a, Hrvatska je smještena u regiju jugoistočne Europe s Albanijom i pet zemalja bivše Jugoslavije.

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/140380/Strana-ulaganja-najmanja-od-zavrsetka-rata.html
[Vrh] Go down
Sponsored content





P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Pokrenimo Hrvatsku   P - Pokrenimo Hrvatsku - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
P - Pokrenimo Hrvatsku
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Napuštam Hrvatsku

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: