Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 G - Državni proračun

Go down 
+3
Rožica-ljutibijes
JOSIPJOŽA
plemenitašica
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty11.09.10 13:28

Mrtve, većinom zamrznute i dijelom očišćene ptice, među kojima su prepelice, poljske ševe, strnadica, gnjurci, plavetne sjenice i šumski zviždak, bile su dobro skrivene ispod vozačevog i suvozačevog sjedala, pobrojao je pročelnik Carinarnice Zagreb Marijan Hmelina.

..........

Protiv osumnjičenog talijanskog državljanina podnesena je kaznena prijava, nalazi se u pritvoru i prijetimu zatvorska kazna od šest mjeseci do pet godina ili pak novčana kazna teška čak milijun kuna. Štoviše, s obzirom na to da je vozilo posebno preuređeno za krijumčarenje ptica, i ono bi mu moglo biti oduzeto.

..........

Riječ je o vrlo unosnom 'biznisu', jer se prema Interpolovim procjenama na račun šverca zaštićenim biljnim i životinjskim vrstama u svijetu godišnje obrne od pet do sedam milijardi dolara, kazao je Ilić. Naglasio je da to tu vrstu šverca stavlja uz bok krijumčarenju oružja, dakle, na drugo ili treće mjesto, odmah nakon narkotika.

Naime, ptice u Italiji u restoranima postižu cijenu i do 300 eura po komadu.


http://cro.time.mk/read/19176c5247/7ee5527c2c/index.html



".......prijetimu zatvorska kazna od šest mjeseci do pet godina ili pak novčana kazna teška čak milijun kuna. ".......

Za nadati se da će sudstvo odrediti kaznu od milijun kn, i da će se proračun povećati za taj iznos.

Dok ne plati nema van iz pritvora. I onda deportirati iz države i bez auta i bez pasa i bez žniranaca. Pa neka onda lovi po Italiji.



Lova ja na cesti, samo je treba "ubrati".

I još nekaj, za one koji ne vjeruju da postoje državni službenici koji znaju raditi posao, koji prihoduju u proračun ooooohohohohohoho novca samo da ostale državne institucije odrade posao do kraja.

A isti ti službenici rade za plaće manje od državnog prosjeka.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty12.09.10 9:20

"Prodaje se hitno" a to je uvijek i u pravilu znamo ispod cijene i povoljno.
Kako bi bar malo pokrpala rupe u proračunu Vlada ide dalje sa prodajom obiteljskog srebra, sada zemljišta i vojarni MORH-a koje su tik do mora.
Podsjeća me to na prodaju Istarskog zemljišta na kome je kasnije okrenut ili se okreće veliki novac. Podsjeća me to na prodaju Sajmišta našerm domaćem tajkunu za bagatelu itd.itd
Jesmo li mi stvarno toliko glupi? Ili smo toliko kvarni i licemjerni? Je li netko odgovarao za bilo kakav takav postupak?

primjer sajmišta koji je prodan Žužiću, umjesto da je Grad stavio to zemljište prije u prostorni plan i Grad zaradio na tom zemljištu, te te novce uložio u infrastrukturu, recimo kanalizaciju Donje Turpolje, umjesto da je Žužiću napunio Lisnicu. I tako se priča nastavlja i sa vojarnama i zemljištima oko vojarni.

Apropo a koje je to zemljište u Velikoj Gorici? Jel netko zna o kojem zemljištu se tu radi?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vlada-puni-proracun-rasprodajom-bivsih-vojnih-objekata/511771.aspx

Premijerka Jadranka Kosor je na ovotjednoj sjednici Vlade najavila kako je za prodaju spremno desetak bivših MORH-ovih objekata i već idućeg tjedna povući će se prvi potezi da bi se nekretnine što prije prodale: raspisat će se natječaj za sudske vještake koji bi trebali procijeniti vrijednost nekretnina. U Središnjem državnom uredu za upravljanje imovinom otkrivaju tek kako će prvi na redu biti bivši vojni kompleksi u Zadru i Šibeniku, objekti u Kumrovcu, poslovna zgrada Đakovštine te građevinsko zemljište u Velikoj Gorici. O kojim se konkretno nekretninama radi, zasad ne žele otkriti te napominju kako će namjena tih nekretnina ovisiti o prostornim planovima koji su u nadležnosti jedinica lokalne samouprave.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty12.09.10 15:30

Citat :
...te građevinsko zemljište u Velikoj Gorici. O kojim se konkretno nekretninama radi,...

budemo čuli i vidjeli, ma samo da ne bude kasno za bilo što. A golf-tereni i Hlapićgrad??? confused
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty12.09.10 21:14

JOSIPJOŽA je napisao/la:
"Prodaje se hitno" a to je uvijek i u pravilu znamo ispod cijene i povoljno.
...........

Apropo a koje je to zemljište u Velikoj Gorici? Jel netko zna o kojem zemljištu se tu radi?

Ja mislim da bi to bile one dvije ruševine od nedašnjih nazovi kuća južno od Zubaka prema Kauflandu. Ono tamo nikada nije niti bio vojni objekat u pravom smilsu riječi, iako se sjećam da su davno davno, dok sam bila fest mala djevojčica na današnjoj cesti Kaufland - Dalekovod bile stražarske kućice i tamo sam viđala vojnike na straži. Što su čuvali, ne znam, kao što ne znam niti kad je to prestalo biti neki koristan objekt. Oduvijek je bilo ruglo na početku grada, a kasnije se samo urušavalo.
Možda je netko i bio blizu tih kuća pa zna reći. Danas se valjda niti ne vide, jer su se porušile.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty12.09.10 22:12

Hvala za pomoć i informaciju plemenitašice, kako bih spoznao koje je to zemljište. Stare kuće nisu u toj priči ni važne nego vjerojatno zemljište koje je na atraktivnoj lokaciji i koje je mnogima sigurno zanimljivo, bilo je i ranije već nekih priča da tamo kod Kauflanda netko od trgovačkih kuća dolazi, mislim da je nekada bio i Getro u igri, svakako to vrijedi sigurno ogromne novce ovisno i o površini zemljišta.

Pa kak Šuker, velikogorički domovine sin, pravi domaći dečec, nemre urgirati da se to zemljište dodjeli Gradu, recimo za gradnju objekta gdje bi bile smještene sve gradske firme i druge institucije koje plaćaju ogromne najmove za prostore u kojima se nalaze, da bi za te novce isplatovost takve investicije bila u vrlo kratkom vremenu vraćena obzirom koliki najam Gard plaća za sadašnje prostore u najmu.

Apropo ima li netko informaciju tko je vlasnik one zgrade gdje su gradska komunalna poduzeća u najmu? Kome se taj najam uopće plaća?
Je li poduzetnički centar u najmu? Čija je to zgrada?

Ovo mi je jako zanimljivo, kako Grad promišlja i razmišlja, gledano na troškove koji su ogromni po tom pitanju, koliko sam usipo vidjeti gradski proračun i stavke proračuna po tim rashodima.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty12.09.10 23:01

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Hvala za pomoć i informaciju plemenitašice, kako bih spoznao koje je to zemljište. Stare kuće nisu u toj priči ni važne nego vjerojatno zemljište koje je na atraktivnoj lokaciji i koje je mnogima sigurno zanimljivo, bilo je i ranije već nekih priča da tamo kod Kauflanda netko od trgovačkih kuća dolazi, mislim da je nekada bio i Getro u igri, svakako to vrijedi sigurno ogromne novce ovisno i o površini zemljišta.
Ja tak zamišljam, ali možda to i nije ta lokacija. Ima još vojnih objekata po okolici, iako mislim da ostali jesu koliko toliko u nekakvoj pa i vojnoj funkciji. Doduše na znam za Pustike.
Što se Getroa tiče - bio je ja mislim Metro, ali pričalo se da je cijena zemljišta bila jako skupa, pa su otišli na Jankomir i u Sesvete. No, oni su htjeli doći na zemlište koje je tada bilo privatno. Da li je danas, ne znam.


JOSIPJOŽA je napisao/la:

Pa kak Šuker, velikogorički domovine sin, pravi domaći dečec, nemre urgirati da se to zemljište dodjeli Gradu, recimo za gradnju objekta gdje bi bile smještene sve gradske firme i druge institucije koje plaćaju ogromne najmove za prostore u kojima se nalaze, ...
Mogao bi da. Ali možda nitko nije tražio.

JOSIPJOŽA je napisao/la:

Apropo ima li netko informaciju tko je vlasnik one zgrade gdje su gradska komunalna poduzeća u najmu? Kome se taj najam uopće plaća?
Je li poduzetnički centar u najmu? Čija je to zgrada?
Komunalna poduzeća su u zgradi za koju se pričalo da se gradi starački dom.
A vlasnik zgrade je, opet priča se, netko tko govori ZNA SE rvacki. Znam i prezime, ali neću javno pisati, možda griješim.


Poduzetnički centar je u zgradi VEGO polj. zadruge - kaj ne? I imovinu te zadruge su rastrančirali podobnima.

JOSIPJOŽA je napisao/la:

Ovo mi je jako zanimljivo, kako Grad promišlja i razmišlja, gledano na troškove koji su ogromni po tom pitanju, koliko sam usipo vidjeti gradski proračun i stavke proračuna po tim rashodima.
Kao da je njih briga, pa ne ide iz njihovog džepa, naročito ne iz džepa kapitalca.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty06.10.10 21:42

Prije glasanja na Vladi Jaca je podsjetila "Nadam se da su svi pročitali"
Je li time bocnula upravo Šukera, koji je sjedio i polibljeno gledao u pod, nije li strah za vlastitu gu*icu jači od dvakog dostojanstva i ponosa.

Idemo dalje, nije to zaduživanje opet nas uvjerava Šuker.

Šuker o novom zaduženju od 750 milijuna eura: To je refinanciranje

http://www.vecernji.hr/vijesti/suker-novom-zaduzenju-750-milijuna-eura-to-je-refinanciranje-clanak-200126
[Vrh] Go down
Neo
Moderator
Moderator
Neo


Broj postova : 287

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty11.10.10 12:16

Evo jedna prigodna

[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty11.10.10 12:43

Neo je napisao/la:
Evo jedna prigodna

[flash(200,200)]http://www.mojnet.com/v/1246d13276dc8dcdfb87[/flash]

Jao Neo, sad si razgalio mariovg, koliko sam shvatio, čovjek obožava Rokere s Moravu. Laughing
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty11.10.10 12:55

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Neo je napisao/la:
Evo jedna prigodna

[flash(200,200)]http://www.mojnet.com/v/1246d13276dc8dcdfb87[/flash]

Jao Neo, sad si razgalio mariovg, koliko sam shvatio, čovjek obožava Rokere s Moravu. Laughing

I VŠO Very Happy
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty06.11.10 11:18

Da bar to zaduživanje ide u razvoj gospodarstva i zapošljavanje pa bi imali nadu i šansu da se izvučemo iz gliba, dalje nas zadužuje kako bi preživjeli do izbora, samo me zanima gdje će sada pronaći novac za svoje bahate i bogate kampanje temeljem kojih su i 2007 dobili izbore, da nisu toliko novaca maznuli bojim se da ne bi dobili ni tada izbore.
Pitanje svih pitanja je sada kada vidimo kako je sve to financirano jesu li ti izbori bili moralni i imaju li oni legalitet?
Legalitet? To mi je nekako poznato i iz Velike Gorice.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-sjeni-obracuna-sanaderkosor-suker-nas-zaduzio-jos-200-milijuna-eura/521908.aspx

GOTOVO neprimjetno, u debeloj sjeni obračuna na relaciji Ivo Sanader-Jadranka Kosor, proći će još jedno "sitno" zaduženje koje je danas Vlada predložila Saboru. Radi se o iznosu od 200 milijuna eura koje ćemo posuditi od Europske investicijske banke na 25 godina uz pet godina počeka, s rokom korištenja zajma do kraja rujna 2015. godine.

Naime, Vlada je Saboru predložila da potvrdi ugovor o financiranju između Hrvatske i Europske investicijske banke (EIB) prema kojem bi se, umjesto iz državnog proračuna, zajmom EIB-a od 200 milijuna eura financirala domaća komponenta već odobrenih projekata koji se sufinanciraju iz pretpristupnih fondova ISPA-e i IPA-e.

Ministar financija Ivan Šuker kazao je kako se ukupni troškovi tih projekata procjenjuju na 816,5 milijuna eura. 593,2 milijuna eura osigurat će se iz sredstava europskih fondova, a 23,3 milijuna eura iz drugih izvora financiranja.

Hrvatska se sada već počela zaduživati na mjesečnoj razini. Naime, Šuker je, ima točno 30 dana, podigao devizni kredit sindiciran kod domaćih banaka "težak" 750 milijuna eura kako bi se njime otplatili krediti podignuti ranijih godina.


Zadnja promjena: JOSIPJOŽA; 06.11.10 11:22; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty06.11.10 11:21

Odošmo mi u dužničko ropstvo.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty06.11.10 11:33

Ovakav posao koji ovaj odrađuje može raditi svaki imalo pametniji građanin. Ma kaj svaki pametniji, i svaki gluplji. Svi znamo posuditi novce. A posuditi bez da imaš odgovornost da vraćaš - tu je već selekcija. Kapitalac je predvodnik - zadužuje me bez pitanja, i još bum morala i vrnuti. Strašno. Do kad će taj čovjek haračiti ovim narodom?
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty06.11.10 11:39

plemenitašica je napisao/la:
Do kad će taj čovjek haračiti ovim narodom?

Njega bi poslao u Grčku na račun proračuna, na duži odmor, isplatilo bi se svakako. Basketball
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty15.11.10 15:49

E, sad više ni njima nije smiješno: Mrtvi ozbiljni dočekali proračun za "servisiranje obveza"


PRIJEDLOG proračuna za 2011. godinu Vlada Jadranke Kosor danas je uputila u saborsku proceduru. Prema onom što se za sada sa sigurnošću može reći je da smo umjesto "bolnih rezova" i smanjenja troškova dočekali da rashodovna strana ostaje na istoj razini kao i ove godine. Prema tome, proračunski rashodi iznosit će 122 milijarde kuna. Projekcija deficita proračuna odmah u startu je da bi on mogao biti oko 14 milijardi i 800 milijuna kuna. Proračunski deficit u odnosu na BDP bi mogao iznositi 4,3 posto BDP-a.

Kosor: Možda će BDP biti i veći
Sljedeća godina bit će zapamćena, kaže Kosor, upravo po tome što su smanjili neporezna davanja kako bi olakšali gospodarstvo. Iako to zapravo nije obrazložila, Kosor je najavila da sljedeće godine očekuje nove investicije i bolje dane za hrvatsko gospodarstvo, no što je puno zanimljivije predviđa rast BDP-a u 2011. od 1,5 posto što se razlikuje od projekcije ekonomskih analitičara koji predviđaju mnogo manji rast.

"A, možda bude i veći", rekla je Kosor u jednom trenutku za iznos BDP-a dodajući kako Hrvatska sljedeće godine ulazi u investiciju za gradnju energetskih objekata u iznosu od tri milijarde eura! Premijerka je najavila da će se graditi i 560 kilometara novog plinovoda u vrijednosti 380 milijuna eura.

Uzelac: Učinili smo malo!
"Mislim da smo ovim napravili jako malo", rekao je u jednom trenutku potpredsjednik Vlade Slobodan Uzelac koji je zapravo danas bio jedini suzdržan oko ovog proračuna. Uzelac je bio skeptičan i prema Zakonu o fiskalnoj odgovornosti, koji bi prema ostalim ministrima trebao donijeti bitan preokret oko državnih financija.

"Ako tako stvarno bude i ovaj zakon donese zaokret, ja ću biti zadovoljan", rekao je sumnjičavo Uzelac.



Rast 1,5 %

A zna se da je Vlada uvijek optimistična kada je rast u pitanju.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty15.11.10 18:23

HSU: Vlada samo zadužuje zemlju, a umirovljenicima želi iz džepa izbiti i posljednju kunu

HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA reagirala je na zamrzavanje mirovina u proračunu za 2011. priopćivši kako će Vlada time oštetiti gotovo milijun i 200 tisuća umirovljenika za koje se mirovine neće usklađivati s rastom životnih troškova."Premda se u sljedećoj godini predviđa rast od 1,5 posto, Vlada je odlučila da se to neće pozitivno odraziti na umirovljenički standard. Odluka je donesena jednostrano, bez ikakva dogovora s partnerima, pa čak i bez najave", komentiraju iz HSU-a prijedlog proračuna te dodaju kako se ovim potezom još jednom dokazuje potpuna odsutnost socijalne osjetljivosti te da je takav potez samo jedan u nizu Vladinih poteza na štetu umirovljenika."Mirovine u Hrvatskoj, kao uostalom nigdje drugdje, ne daje Vlada, a Vlada, osim što vrtoglavim tempom nastavlja zaduživati zemlju, pronalazi brojne načine da umirovljenicima iz džepa izbije i posljednju kunu", kažu iz HSU-a u priopćenju i dodaju kako u državi Vlada stvara atmosferu u kojoj se umirovljenike predstavlja kao teret, a ne kao ljude koji su svoje mirovine pošteno zaradili.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/hsu-vlada-samo-zaduzuje-zemlju-a-umirovljenicima-zeli-iz-dzepa-izbiti-i-zadnju-kunu/523592.aspx

Umirovljenici, ma ne vi sa povlaštenim mirovinama, nego ovi koji su ih pošteno i časno zaradili radom, jeste prištedili novce za toškove sahrane? Djeca vam nemaju, to znate jer su vam već na grbači. Ili ipak, da budete broj u onim "masovnim grobnicama" što se pripremaju G - Državni proračun 522991
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty16.11.10 18:18

"OČEKIVALA sam pohvale!"

objašnjavajući kako se prijedlog proračuna donosi još prije prosinca ove godine.
Također rekla je da je očekivala pohvale za projekcije proračuna za 2012. i 2013 godinu, kao i za činjenicu da nam slijedi referendum za ulazak Hrvatske u Europsku uniju.
Kosor je naglasila kako su odrekli svega čega su se mogli te je "najodlučnije demantirala" priče da neće biti za plaće i mirovine.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/kosor-na-pocetku-saborske-rasprave-o-proracunu-ocekivala-sam-pohvale-a-ne-kritike-/523803.aspx

Mislim da smo na najgorem putu da krenemo na put da pohvalimo Jadranku.
Da, ali za mnoge plaće ipak neće biti.
Spominje i pozitivne pomake kojih ima i kojima nitko ne govori. A koji su to?
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty16.11.10 23:00

plemenitašica je napisao/la:
"OČEKIVALA sam pohvale!"

objašnjavajući kako se prijedlog proračuna donosi još prije prosinca ove godine.
Također rekla je da je očekivala pohvale za projekcije proračuna za 2012. i 2013 godinu, kao i za činjenicu da nam slijedi referendum za ulazak Hrvatske u Europsku uniju.
Kosor je naglasila kako su odrekli svega čega su se mogli te je "najodlučnije demantirala" priče da neće biti za plaće i mirovine.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/kosor-na-pocetku-saborske-rasprave-o-proracunu-ocekivala-sam-pohvale-a-ne-kritike-/523803.aspx

Mislim da smo na najgorem putu da krenemo na put da pohvalimo Jadranku.
Da, ali za mnoge plaće ipak neće biti.
Spominje i pozitivne pomake kojih ima i kojima nitko ne govori. A koji su to?

Moram c/p samu sebe jer pojavio se na istom linku i dodatak/izjava koja me "osvjestila":

"Nakon izvješća po klubovima zastupnika Kosor je zatražia zaključnuriječ. Tijekom njenog izlaganja iz sabornice su se mogli čuti povicineodobravanja."Ma ne možete meni govoriti Sram te bilo", upozorila je Kosor u jednom trenutku."
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty16.11.10 23:24

A ja joj kažem i vičem "SRAM TE BILO KOSORICE! TEBE I TVOJE GLISTE NAKAZNE".

Ali nema ona niti oni imaju srama, to je kao da govoriš gluhom.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty16.11.10 23:36

Pupovac je u svom izlaganju relativno dobro prezentirao sve probleme, indirektno ukazao Vladi što je trebala napraviti a nije samo nije smogao snage da to kaže direktno Vladi, uprkos svemu tome podržava proračun, koalicijski sporazum je jači od bilo kakvih interesa države i nacije, to je ono što je zapravo i najžalosnije.

HDZ nema smisla uopće komentirati, oni se svojski trude da nas sve čine budalama i nažalost u tome i uspijevaju, bar za sada.

Šukerov anomizitet prema HNS-u se prenosi i u Sabornicu, ovaj put prema Vesni Pusić i čini mi se da mu je Vesna Pusić dobro odgovorila, nakon njegovog napada.

Njegovi potezi u Saboru samo potvrđuju odnose na političkoj sceni Velike Gorice i tko iza takve scene stoji.

Sve u svemu, čeka nas paklena godina ispred nas. Čini mi se da bi državne financije mogle "puknuti", kuna devalvirati a obzirom da su svi krediti vezani za deviznu klauzulu (za što je opet država kriva i to omogućila) jaoj ga nama.Lelekuku.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty16.11.10 23:51

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Pupovac je u svom izlaganju relativno dobro prezentirao sve probleme, indirektno ukazao Vladi što je trebala napraviti a nije samo nije smogao snage da to kaže direktno Vladi, uprkos svemu tome podržava proračun, koalicijski sporazum je jači od bilo kakvih interesa države i nacije, to je ono što je zapravo i najžalosnije.
HDZ nema smisla uopće komentirati, oni se svojski trude da nas sve čine budalama i nažalost u tome i uspijevaju, bar za sada.
Šukerov anomizitet prema HNS-u se prenosi i u Sabornicu, ovaj put prema Vesni Pusić i čini mi se da mu je Vesna Pusić dobro odgovorila, nakon njegovog napada.
Njegovi potezi u Saboru samo potvrđuju odnose na političkoj sceni Velike Gorice i tko iza takve scene stoji.

Sve u svemu, čeka nas paklena godina ispred nas. Čini mi se da bi državne financije mogle "puknuti", kuna devalvirati a obzirom da su svi krediti vezani za deviznu klauzulu (za što je opet država kriva i to omogućila) jaoj ga nama.Lelekuku.

Pusić: Ovaj su deficit pojeli skakavci! HDZ tražio njenu ispriku
– Takav proračun mi ne možemo podržati – rekla je Pusić. HDZ-ov Andrija Hebrang tvrdi da proračun nije donesen brzo i naglo

Raspravljajući u Saboru o rebalansu proračuna HNS-ova Vesna Pusić sjetila se jedne mlade poduzetnice koja je rekla:
– Barba Šuker kaže da je ovo najbolji proračun do sada. Da se smijemo ili ćemo plakati?
Pusić se na to nadovezala:
– Pretpostavljam da će Šuker i danas reći da nemamo problema i da je ionako za sve kriva Račanova Vlada.

– Pokušajte u svome kućnom budžetu planirati da ćete potrošiti 122 bilo čega, a zaraditi 107! Takav proračun mi ne možemo podržati – rekla je Pusić i dodala:
– Ovaj su deficit pojeli skakavci!

http://www.vecernji.hr/vijesti/pusic-ovaj-su-deficit-pojeli-skakavci-hdz-trazio-njenu-ispriku-clanak-216386

Neće oni Mi-gliste nakaradne ni da čuju ni da znaju, a još i prijete


"– Ne treba nama nitko da nam kaže da srljamo u katastrofu! To znamo svi, znao je i Sanader i zato je i otišao uz, vjerojatno, pritisak iz Europske unije zbog korupcije. A najgore je što je iza sebe ostavio ekipu koju se ni vilama ne može natjerati na izbore!Na to mu je Šeks kazao:
– Birajte riječi jer vile imaju dva kraja."


Grrrrrrrrrrrrr

[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty17.11.10 0:01

Dobar naslov, koji govori sve o ovom proračunu i ovoj Vladi.

http://www.jutarnji.hr/jelena-lovric--proracun-za-saku-vlasti/904121/

Proračun za šaku vlasti



Neka dežurni katastrofičari ostave građane na miru - u svom je poznatom arogantnom stilu ministar financija Ivan Šuker popratio jučerašnje Vladino porinuće proračuna za iduću godinu u saborsku proceduru. Tako su svojedobno šefovi komunističke vlasti katastrofičarima proglašavali one koji su najavljivali slom bivše države. Na njihovu žalost, pokazalo se da su vijesnici katastrofe bili u pravu.

Ministar Šuker sada pokušava na sličan način, etiketiranjem eliminirati i ugušiti svaku kritiku. U demokratski sustav presadio bi metode partijske države. Njegov je problem u tome što prognoze kritičara vlasti, i Vladine ekonomske politike, građanima djeluju mnogo uvjerljivije nego njegove: od guvernera Rohatinskog do Europske banke, pa i samih premijerkinih ekonomskih savjetnika. Treba li uopće bilo koga podsjećati koliko je sam ministar znao promašiti u svojim dijagnozama i prognozama. I koliko je puta Vlada sama sebi skočila u usta, šetajući od najave reformskih “bolnih rezova” do njihova potpunog izostanka i cementiranja ekonomskog i proračunskog statusa quo, sa svim dubiozama, koje su krizu i prouzročile i ne prestaju je proizvoditi. Zbog njihove krive politike ekonomsko je potonuće u Hrvatskoj dublje i dugotrajnije nego u drugim zemljama i ne vidi mu se kraja.
O nojevskom proračunu, s gigant rupom, više u ekonomskim analizama. Načelno, ekonomski znalci tvrde da fiskalni kapacitet Hrvatske može podnijeti državni budžet od stotinjak milijardi, dakle za petinu manji od onoga što ga je Vlada skrojila. Ako su proračunski prihodi pali na razinu iz 2007. godine, prilično je logično da se na tu razinu srežu i rashodi. Tvrdnje da se predloženim budžetom čuvaju plaće i mirovine bajka su za malu djecu. Nije Šuker crtao proračun za očuvanje standarda građana nego za očuvanje sadašnje vlasti. Sve će žrtvovati da rok svoga trajanja produlje za još nekoliko mjeseci. Jer, deficite će narod jednoga dana ionako morati podmiriti. Naravno, s kamatama. Puzajuća devalvacija već je aktivirana.

Kad članovi Vlade lupe po katastrofičarima i traže neka “hrvatske građane ostave na miru”, oni samo pokazuju da ni sami sebi više ne vjeruju. Kad bi bili uvjereni u snagu svojih argumenata, zar bi se bojali javne debate o proračunu? Kad bi Šuker bio uspješan ministar, kritičare bi mogao potući bez bahatog zahtjeva da umuknu. Kad premijerkine tvrdnje o proračunu kao “početku konsolidacije javnih financija u postkriznom razdoblju” ne bi djelovale kao puste tlapnje! Vladin neutemeljeni dežurni optimizam mnogo je opasniji od prozvanih pesimista. Ne uznemiravaju građane katastrofičari, nego oni koji katastrofu produciraju.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty17.11.10 20:13

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Dobar naslov, koji govori sve o ovom proračunu i ovoj Vladi.

http://www.jutarnji.hr/jelena-lovric--proracun-za-saku-vlasti/904121/

Proračun za šaku vlasti

Dobar i točan naslov: šaka vlasti = šaka jada.
Eeeee, moj narode....tko ti život kroji
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty18.11.10 2:56

Eeee moj narode Very Happy
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty20.11.10 18:53

Poruke koje Vlada šalje proračunom su sramotne

Zagreb, 19. studenoga - "Političke poruke koje Vlada građanima šalje prijedlogom proračuna za iduću godinu su sramotne i uvjeren sam da je to zadnji hrvatski proračun kojeg donosi ta i takva Vlada", rekao je na današnjoj konferenciji za medije predsjednik Središnjeg odbora HNS-a Ivan Vrdoljak.Vrdoljak smatra da je osnovna poruka proračuna pesimizam."Dug se povećava, nema novih poslova, nema rasta i hrvatskim građanima šalje se užasna poruka", upozorava.Hrvatskim građanima, a posebno mladima i obrazovanima šalje se i poruka "bježite iz Hrvatske". "Ostale zemlje u okruženju ili rastu ili su našle put rasta, a mi još uvijek tonemo i perspektive uz ovakvu politiku nema", rekao je Vrdoljak.Treća poruka koja se vidi u proračunu je da ostanak na vlasti treba pod svaku cijenu kupiti."HDZ plaća ruke pojedinaca i stranaka u Saboru kako bi se održao na vlasti, bez obzira koliko će nas to sve zajedno koštati", naglasio je Vrdoljak dodavši da je svaki glas HSS-a na izborima hrvatske građane koštao 20 tisuća eura.HNS-ov gospodarski strateg Dragan Kovačević upozorio je da će 77 zastupnika koji dignu ruku za ovakav prijedlog proračuna "reći DA za propast hrvatskog gospodarstva". Kovačević je naglasio da je plan od 108 milijardi kuna prihoda nemoguće ostvariti, zbog čega će deficit biti neusporedivo veći od planiranog."U Hrvatskoj se više gotovo uopće ne stvara nova vrijednost i u odnosu na zemlje u regiji postali smo potpuno nekonkurentni za privlačenje investicija", upozorio je Kovačević naglasivši da ćemo i iduće godine jedva postići nulu, a o planiranom rastu od 1,5 posto nema ni govora."Hrvatskoj treba potpuno nova gospodarska politika i novi proračun jer bez toga ćemo i dalje živjeti daleko ispod razine koju hrvatski građani zaslužuju", zaključio je Kovačević.
http://www.hns.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=799:poruke-koje-vlada-alje-proraunom-su-sramotne&catid=48:sredisnjica&Itemid=65

A Kosorica još očekivala pohvale.....
Ma ljudi moji, stvarno su u stanju svašta učiniti za "šaku vlasti".
Pa da, mladima i obrazovanima "bježite iz Hrvatske", za stare tj. umirovljenike lokacije za "masovne grobnice",
a sa ostatkom će "lako".
Grrrrrrrrrrrrr....
[Vrh] Go down
Sponsored content





G - Državni proračun Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun Empty

[Vrh] Go down
 
G - Državni proračun
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Gradski proračun

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: