Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Slijepi dječak iz Hotnje

Go down 
+3
plemenitašica
Goran
koko-vg
7 posters
Autor/icaPoruka
koko-vg
Ide prema gore
Ide prema gore
koko-vg


Broj postova : 106

Slijepi dječak iz Hotnje Empty
PostajNaslov: Slijepi dječak iz Hotnje   Slijepi dječak iz Hotnje Empty09.09.10 23:12

... Jutros sam pročitao u Večernjaku o slijepom dječaku iz Hotnje koji je upisan u redovnu školu ... nisam zapamtio ime, ali sam opet u toku dana čuo da se taj isti dječak spominjao, ali s druge strane ... naime roditelji mu, odnosno majka nema pravo na pomoć jer su na socijalnome dobili odgovor da što bi ona htjela, pa mali vam je živ, samo kaj ne vidi ... ako je to istina, koja to vrsta radi na socijalnom ??? da tu dotičnu osobu ubrajamo u ljude, roditelje, socijalne radnike ili u kretene ???
[Vrh] Go down
Goran
Admin
Admin
Goran


Broj postova : 130

Slijepi dječak iz Hotnje Empty
PostajNaslov: Re: Slijepi dječak iz Hotnje   Slijepi dječak iz Hotnje Empty09.09.10 23:51

nažalost takvih osoba u našim službama ima puno previše... žalosno...
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Slijepi dječak iz Hotnje Empty
PostajNaslov: Re: Slijepi dječak iz Hotnje   Slijepi dječak iz Hotnje Empty09.09.10 23:57

koko-vg je napisao/la:
... Jutros sam pročitao u Večernjaku o slijepom dječaku iz Hotnje koji je upisan u redovnu školu ... nisam zapamtio ime, ....
".....Marko s roditeljima, mlađim bratom i sestrom živi u Hotnji kraj Pokupskog. Svakog dana vozit će ga u školu do 27 km udaljene V.Gorice i jednom na tjedan u Zagreb, u glazbenu školu.
........
U neizvjesnosti sam kako će biti raditi s Markom, no najvažnija je dobra volja. Učit ću brajicu, pripremati se, a nadam se i pomoći iskusnijih kolega u zbornici - rekla je Snježana Kovačić Golubović, Markova učiteljica. Prvi puta u razredu ima slijepo dijete.

U Hrvatskoj se trenutačno školuje oko 60 slijepe djece i većina ih ide u redovite osnovne ili srednje škole."
http://www.vgdanas.hr/naucio-braillevo-pismo-i-krenuo-u-prvi-razred--1519.aspx

Imaju li djeca s posebnim potrebama osiguranu pomoć i podršku grada na čijem teritoriju žive, ili je to zasebno od grada do grada?
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Slijepi dječak iz Hotnje Empty
PostajNaslov: Re: Slijepi dječak iz Hotnje   Slijepi dječak iz Hotnje Empty10.09.10 16:24

plemenitašica je napisao/la:
koko-vg je napisao/la:
... Jutros sam pročitao u Večernjaku o slijepom dječaku iz Hotnje koji je upisan u redovnu školu ... nisam zapamtio ime, ....
".....Marko s roditeljima, mlađim bratom i sestrom živi u Hotnji kraj Pokupskog. Svakog dana vozit će ga u školu do 27 km udaljene V.Gorice i jednom na tjedan u Zagreb, u glazbenu školu.
........
U neizvjesnosti sam kako će biti raditi s Markom, no najvažnija je dobra volja. Učit ću brajicu, pripremati se, a nadam se i pomoći iskusnijih kolega u zbornici - rekla je Snježana Kovačić Golubović, Markova učiteljica. Prvi puta u razredu ima slijepo dijete.

U Hrvatskoj se trenutačno školuje oko 60 slijepe djece i većina ih ide u redovite osnovne ili srednje škole."
http://www.vgdanas.hr/naucio-braillevo-pismo-i-krenuo-u-prvi-razred--1519.aspx

Imaju li djeca s posebnim potrebama osiguranu pomoć i podršku grada na čijem teritoriju žive, ili je to zasebno od grada do grada?

Poštovani, prikladno ste stavili post u temu, ali mi se učinilo da je vrijedno isti prenijeti u ovu temu u kojoj je aktualan odnos prema upravo drugačijima s posebnim potrebama, slijepom dječaku iz Hotnje, tim više na pitanje o ovome postavljeno u prethodnom postu:


Citat :
'Biti drukčiji': Kako se odnositi prema invalidnim osobama?

Ak neznate samo pitajte gradonačelnika Barišića koji je to pokazao na primjeru
Ozrena Klarića u gradskoj Upravi, čim je ušao u nju. Inače gradonačelnik je defektolog po struci s "istančanim" osjećajem za invalide što je Ozren Klarić itekako osjetio na svojoj koži.

http://www.gorica.hr/2010/09/biti-drukciji/#more-5462

Da li ćemo uskoro dobiti odgovor, da li će "oni koji to mogu i trebali bi, oni koji bi to morali" pokazati senzibilitet za ove i ovakve potrebe, čekamo da nam odgovore - djelima, a ne lijepim napisima i samoreklamama.

Čekamo zajedno sa Markom i drugima da pokažete i učinite ono što trebate, morate i možete.


[Vrh] Go down
Saša
Novi član
Novi član



Broj postova : 16

Slijepi dječak iz Hotnje Empty
PostajNaslov: Slijepi dječak iz Hotnje   Slijepi dječak iz Hotnje Empty18.09.10 10:50

Ovo je za nepovjerovati svašta si dozvoljava ta socijalna radnica, pa u kojem ona stoljeću živi,dali zna koliko ta majka i otac moraju dnevno brinuti o sinu, sve ali apsolutno sve mora bti prilagođeno dječaku, dali zna sa koliko se predrasuda sreće to dijete i roditelji Slijepi dječak iz Hotnje Icon_redface
Kaj ta socijalna radnica uopće kao takva ima raditi u ustanovi koja prije svega pruža pomoć,te dali je netko poduzeo nešto po pitanju iste!?
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Slijepi dječak iz Hotnje Empty
PostajNaslov: Re: Slijepi dječak iz Hotnje   Slijepi dječak iz Hotnje Empty18.09.10 12:12

Saša je napisao/la:
Ovo je za nepovjerovati svašta si dozvoljava ta socijalna radnica, pa u kojem ona stoljeću živi,dali zna koliko ta majka i otac moraju dnevno brinuti o sinu, sve ali apsolutno sve mora bti prilagođeno dječaku, dali zna sa koliko se predrasuda sreće to dijete i roditelji Slijepi dječak iz Hotnje Icon_redface
Kaj ta socijalna radnica uopće kao takva ima raditi u ustanovi koja prije svega pruža pomoć,te dali je netko poduzeo nešto po pitanju iste!?

Koja? Na koga se odnosi ovaj komentar?
[Vrh] Go down
Saša
Novi član
Novi član



Broj postova : 16

Slijepi dječak iz Hotnje Empty
PostajNaslov: Slijepi dječak iz Hotnje   Slijepi dječak iz Hotnje Empty19.09.10 13:47

Na Centar za socijalnu skrb i socijalnog/socijalnu radnicu
[Vrh] Go down
manimal
Ide prema gore
Ide prema gore
manimal


Broj postova : 413

Slijepi dječak iz Hotnje Empty
PostajNaslov: Re: Slijepi dječak iz Hotnje   Slijepi dječak iz Hotnje Empty20.09.10 12:32

...sale, sale... ili gđice... nije bitno... prvo skoči pa reci hop... da li si se raspital ili si čul/a da je mali uskraćen za svoja prava??? da li li si čul/a od kumica na placu? ili si, kojim slučajem, bio/bila u socijalnom pa sve znaš... ja bih se na tvom mjestu prvo raspital pa onda "grizel" na sve strane u stilu da pas mater i tako to... zakaj, ak' si tak zagrizel za to pitanje, ne odeš u socijalno i pitaš da li je to sve istina ili je to sve napuhano... pa nam daj je'n kratki izvještaj, može?

lp,

m.
[Vrh] Go down
manimal
Ide prema gore
Ide prema gore
manimal


Broj postova : 413

Slijepi dječak iz Hotnje Empty
PostajNaslov: Re: Slijepi dječak iz Hotnje   Slijepi dječak iz Hotnje Empty20.09.10 12:41

...pošto nemogu editirati post, evo novog Slijepi dječak iz Hotnje Fresse ... mislim, nikoga ne branim - nikoga ne napadam... sale/salica, ljuti me ak' netko piše u stilu čul sam ovo čul sam ono... ak' si čul, ili ak' znaš za fakat da je to tak, daj onda reci od koga si to čul/a i kad... a ne ovak k'o na placu...
[Vrh] Go down
Saša
Novi član
Novi član



Broj postova : 16

Slijepi dječak iz Hotnje Empty
PostajNaslov: Re: Slijepi dječak iz Hotnje   Slijepi dječak iz Hotnje Empty20.09.10 23:03

koko-vg je napisao/la:
... Jutros sam pročitao u Večernjaku o slijepom dječaku iz Hotnje koji je upisan u redovnu školu ... nisam zapamtio ime, ali sam opet u toku dana čuo da se taj isti dječak spominjao, ali s druge strane ... naime roditelji mu, odnosno majka nema pravo na pomoć jer su na socijalnome dobili odgovor da što bi ona htjela, pa mali vam je živ, samo kaj ne vidi ... ako je to istina, koja to vrsta radi na socijalnom ??? da tu dotičnu osobu ubrajamo u ljude, roditelje, socijalne radnike ili u kretene ???
Da nebi bilo ko na placu Slijepi dječak iz Hotnje Icon_cool
[Vrh] Go down
Goran
Admin
Admin
Goran


Broj postova : 130

Slijepi dječak iz Hotnje Empty
PostajNaslov: Re: Slijepi dječak iz Hotnje   Slijepi dječak iz Hotnje Empty24.09.10 14:47

Dragi moji, evo gospoda iz CZSC su mi poslali poruku u kojoj stoji sljedeće:

Citat :
Nakon što smo pročitali na vašem forumu o slijepom dječaku osjećamo se pozvani da odgovorimo na iste netočne konstatacije kao predstavnici CZSS.
S majkom dječaka ostvarena je izvanredna suradnja , te je dječak korisnik osobne invalidnine u iznosu od 1250,00 kn , te mu je omogućeno rješenjem Centra za socijalnu skrb V.Gorica odlazak u Mali Dom jedanput tjedno. Obitelj je u tretmanu ovog Centra već dugi niz godina kada je i majci omogućeno korištenje prava na dopust za njegu djeteta .Kao stručni i profesionalni radnici dajemo punu podršku obitelji i slijepom dječaku koji je ove godine krenuo u prvi razred redovite OŠ. Uvijek smo na raspolaganju za razgovor i stručnu podršku obitelji i dječaku , a koja je u domeni socijalne skrbi, a o svemu gore iznijetome potvrditi će i roditelji i obitelj mlt. djeteta.

Ispod toga info - Sender email address: skrb-vg@zg.htnet.hr

Mislim da je u redu da se čuje i njihova strana priče... Nastavite sa raspravom!
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Slijepi dječak iz Hotnje Empty
PostajNaslov: Re: Slijepi dječak iz Hotnje   Slijepi dječak iz Hotnje Empty28.09.10 21:56

Goran je napisao/la:
Dragi moji, evo gospoda iz CZSC su mi poslali poruku u kojoj stoji sljedeće:

Citat :
Nakon što smo pročitali na vašem forumu o slijepom dječaku osjećamo se pozvani da odgovorimo na iste netočne konstatacije kao predstavnici CZSS.

Hvala Admin.

Lijepo je dobiti potvrdu da nas gradske službe čitaju (iako to znamo) ali još je poštenije i pametnije reagirati na tekstove nas običnih ljudi, građana, koji često samo nagađamo i osvrćemo se na napise u novinama, koje nam svakodnevno serviraju.

Usput, nadam se da niste i da nećete imati problema sa vlastodršcima, jer oni vrlo često nemaju sluha za nas građane koji pišemo i galamimo, pa niti ne očekujem da imaju sluha za vas. No, svakako, želim zahvaliti što ste se javili mailom.
Bilo bi super kad bi se mnogi javili i komentirali. Ali to je ziher nemoguća misija.
Pozdrav gospođama.

Pozdrav Marku. Valjda je sve OK u školi.
cherry flower
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Slijepi dječak iz Hotnje Empty
PostajNaslov: Re: Slijepi dječak iz Hotnje   Slijepi dječak iz Hotnje Empty28.09.10 22:59

Jedna vrlo dobra i pozitivna reakcija konkretne službe o kojoj se ovdje diskutiralo i to je dobar put u budućnost koji bi bilo dobro da gradimo i da se mnogi drugi ugledaju na ovaj primjer. Svakako hvale vrijedno i zaslužuje pohvalu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Slijepi dječak iz Hotnje Empty
PostajNaslov: Re: Slijepi dječak iz Hotnje   Slijepi dječak iz Hotnje Empty

[Vrh] Go down
 
Slijepi dječak iz Hotnje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Roditelji i djeca-
Forum(o)Bir: