Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Naša djeca

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

Naša djeca Empty
PostajNaslov: Naša djeca   Naša djeca Empty03.03.11 14:09

Ne trebamo li se svi zbog ovoga još više boriti za ljepšu,sretniju,veseliju i nasmijanu Hrvatsku:


https://www.facebook.com/home.php#!/notes/vjerujem-u-an%C4%91ele/danas-ne%C5%A1to-lagano-/10150112454624419
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Naša djeca Empty
PostajNaslov: Borba za vlastito dijete   Naša djeca Empty12.05.11 10:48

Nakon pet godina borbe, Zagrepčanin Goran Cipar dobio skrbništvo nad sinom

Znate li da zatvorenik ima pravo šest puta mjesečno vidjeti svoje dijete, a ja sam to jedva uspijevao dva puta.
Primijetio sam jedan obrazac koji se ponavlja: nakon razvoda, centar za socijalnu skrb djecu privremeno dodjeljuje majkama kako bi se, do sudske odluke, moglo zaključiti da se već naviklo na “novonastalu situaciju” i dijete, u konačnici, dodijeliti majci. No, do sudskog rješenja, pet mjeseci nisam vidio sina, pa ispada da, čim se razvedete, imate zabranu viđanja djeteta

Goran i ne umišlja da su sve njegove bitke okončane: preostaje mu pomiriti dijete s majkom koja je, posve razumljivo, vrlo teško primila sudsku odluku i, ponajviše, Lukin izbor.

http://www.vecernji.hr/vijesti/odvozio-sam-150-tisuca-kilometara-da-zagrlim-sina-ali-sad-je-moj-clanak-286040
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Naša djeca Empty
PostajNaslov: Re: Naša djeca   Naša djeca Empty12.05.11 19:56

plemenitašica je napisao/la:
Nakon pet godina borbe, Zagrepčanin Goran Cipar dobio skrbništvo nad sinom

Znate li da zatvorenik ima pravo šest puta mjesečno vidjeti svoje dijete, a ja sam to jedva uspijevao dva puta.
Primijetio sam jedan obrazac koji se ponavlja: nakon razvoda, centar za socijalnu skrb djecu privremeno dodjeljuje majkama kako bi se, do sudske odluke, moglo zaključiti da se već naviklo na “novonastalu situaciju” i dijete, u konačnici, dodijeliti majci. No, do sudskog rješenja, pet mjeseci nisam vidio sina, pa ispada da, čim se razvedete, imate zabranu viđanja djeteta

Goran i ne umišlja da su sve njegove bitke okončane: preostaje mu pomiriti dijete s majkom koja je, posve razumljivo, vrlo teško primila sudsku odluku i, ponajviše, Lukin izbor.

http://www.vecernji.hr/vijesti/odvozio-sam-150-tisuca-kilometara-da-zagrlim-sina-ali-sad-je-moj-clanak-286040

Strašno najprije za ovo dijete i za roditelje!
Pa to je bila strašna agonija a sve preko onog najslabijeg - dijeteta. Uuuuufffffffffffff........
Pa dodati ovome iskustvo opisano pod linkom http://blog.vecernji.hr/ocevblog/2011/04/27/ured-za-zlo-i-naopako/ i vidimo kako "institucije rade svoj posao"- bješe to ona često čuvena krilatica naših političara. Tako to bude kad su instalirani po političkoj osnovi. Užas! Sramota!
O pravosuđu je moj svaki daljnji komentar suvišan, ja sam u raznim temama o tome bila jasna i nedvosmislena što mislim. Naša djeca 778688
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Naša djeca Empty
PostajNaslov: Re: Naša djeca   Naša djeca Empty04.06.11 23:48

ZAŠTITA DJEČJIH PRAVA

Vijeće za djecu uputilo oštro pismo premijerki Kosor

'Ured pravobraniteljice za djecu treba ostati zaseban ured. Ne treba ga spajati s Uredom pučkog pravobranitelja ili bilo kojim drugim uredom, jer je posljednjih nekoliko godina postao prepoznatljiv u javnosti kao onaj koji uspješno obavlja posao', dio je to pisma koje su na adresu hrvatske Vlade uputili članovi i zamjenici članova Vijeća za djecu, ponukani najavama izmjena Zakona o pučkom pravobranitelju kojima je predloženo spajanje postojećih specijaliziranih pravobranitelja s pučkim pravobraniteljem

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/131577/Vijece-za-djecu-uputilo-ostro-pismo-premijerki-Kosor.html
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Naša djeca Empty
PostajNaslov: Re: Naša djeca   Naša djeca Empty20.09.11 16:01

Konačno nešto za pohvalu u ovom gradu:





Udruga “TI SI OK”, tijekom rujna i listopada 2011., na području grada Velike Gorice, provodi Projekt “I ja ću biti zig zag navijač”......



http://www.gorica.hr/2011/09/i-ja-cu-biti-zig-zag-navijac/
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Naša djeca Empty
PostajNaslov: Re: Naša djeca   Naša djeca Empty10.10.11 16:57

Nisam mogla naći temu u kojoj se već o ovakvim slučajevima govori, pa admin ako se sjetite gdje je premjestite:

"Da se mene pita, ja bih takvim učenicama zabranio da pet godina pohađaju državnu školu. Ako žele završiti školovanje, neka njihovi roditelji to plate. Ne mogu zbog nekolicine zlostavljača trpjeti sva ostala djeca", komentirao je ravnatelj Stić.

http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2011/10/10/0517006.html

Za nevjerovati. I oni, ravnatelj i drugi muškarac mogu samo gledati.

Umjesto da joj zveknu šamarčinu da joj se glava okrene na jednu stranu.

I roditelji, da su pravi, odveli bi je pred tog ravnatelja i djevojčicu koju su htjele istući i onda pred njima zveknuti šamar. Pa da vidiš kak joj ne bi više nikad palo na pamet da nekoga napada.

U tekstu je i anketa:
Smatrate li da nasilne učenike treba izbaciti iz državne škole:










DaNaša djeca Dummy 97%
NeNaša djeca Dummy 3%





početak ankete: 10.10.2011.broj glasova: 2879
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Naša djeca Empty
PostajNaslov: Re: Naša djeca   Naša djeca Empty10.10.11 17:13

To je dobro pitanje u anketi, sjećam se da se prije loše đake izbacivalo iz škole, za takav slučaj u zadnje vrijeme dugo nisam još čuo ili saznao a toliko nasilja u školama.

Kao što bi učenike trebalo i "uniformisati" u lijepe plave kute, kao što je to nekad bilo, pa na koncu i Crkva je uvela kod krizme ili prve pričesti "uniformice", haljine za sve pričesnike jednake i to je dobro.

S druge strane treba i zakon doraditi/mijenjati, dati veće nešto veće ovlasti učiteljima i profesorima, a ne da ne smije učenika ni strožije pogledati bez da ga "savjesni" roditelji tuže.

Eeeee lijepa stara vremena, kad smo mi stariji išli u školu. Hvata me nostalgija za tim vremenom.
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

Naša djeca Empty
PostajNaslov: Re: Naša djeca   Naša djeca Empty10.10.11 18:03

Ovaj ravnatelj je jedan od onih koji odskaču od prosjeka,ali u pozitivnom smislu.Brine o djeci,svoj u školi bez razlike,organizira roditeljske sastanke sa roditeljima,provodi odmore sa djecom na hodniku,ako uoći problem pojedinačno kod učenika ne čeka da se problem rasplamsa nego odmah kontaktira roditelje i rješava problem.Unajmio je vlak samo za djecu škole i vodio cijelu školu na izlet u Vukovar.Ove godine su djeca trebala tako ići u Zadar,ali navodno je nakon ovog incidenta put otkazan.Na početku svake godine traži suglasnost roditelja da može djeci kontrolirati torbe i jakne da nebi unosili u školu kakvo hladno oružje,drogu ili nešto slično,no našao se jedan biser od roditelja koji ga je tužio svim institucijama da s kojim pravom netko pipa njegovo dijete.Ne mogu shvatiti te roditelje i šta se onda čudimo tolikom nasilju kad je sve ionako uz blagoslov nekih roditelja,rekla bih i uz poticaj i ohrabrenje nekih roditelja.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Naša djeca Empty
PostajNaslov: Re: Naša djeca   Naša djeca Empty10.10.11 22:57

Slažem se. Svi se zgražamo.

I gdje je odgovornost roditelja????
[Vrh] Go down
Sponsored content





Naša djeca Empty
PostajNaslov: Re: Naša djeca   Naša djeca Empty

[Vrh] Go down
 
Naša djeca
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Djeca u vrtiću
» Oprez vozači - djeca na putu u školu
» P - "naša" vlada...
» Vic do Vica

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Roditelji i djeca-
Forum(o)Bir: