Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 VUKOVAR

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

VUKOVAR Empty
PostajNaslov: VUKOVAR   VUKOVAR Empty18.11.10 13:35

Bože,gledam sad dokumentarac na HTV o Vukovaru,gledala sam već prije nekoliko puta,ali uvijek ista tuga i opet ponovno suza.
Danas ,kao i uvijek,ali danas gledajuči naš život i sve iko sebe,ovdje mislim navlast koliko je danas veća tragedija smrti i muke toga grada.
Zašto nismo opravdali smrt tolikih ljudi,zašto nismo opravdali pad toga grada ,zašto ih nismo stavili na pijedestal koji zaslužuju,nego ih danas ponovno ubijamo ovakvom Hrvatskom koju imamo.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

VUKOVAR Empty
PostajNaslov: Re: VUKOVAR   VUKOVAR Empty18.11.10 15:26

VUKOVAR 5v4nf8

Posvećeno u čast, slavu i hvalu onima koji su branili Vukovar, svoje živote dali, krvlju povijest ispisali - DA SE NIKAD NE ZABORAVI - DA SE NIKAD NE PONOVI!

"Stoji grad"-Hrvoje Hegedušić (1991)

[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

VUKOVAR Empty
PostajNaslov: Re: VUKOVAR   VUKOVAR Empty18.11.10 15:34

Da li će povijest ikada ispisati istinu zašto je, kako i tko dopustio da ovaj grad bude žrtvovan?
Želim znati...


youtube - ratno izvjesce - sinisa glavasevic - never forget



Siniša Glaveševic 1991 Optužnica za pad Vukovara

[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

VUKOVAR Empty
PostajNaslov: Re: VUKOVAR   VUKOVAR Empty18.11.10 22:48

Zlatko Pejaković - Nemoj Dunave


[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

VUKOVAR Empty
PostajNaslov: Re: VUKOVAR   VUKOVAR Empty18.11.11 3:46


Sjećanje i počast za

V u k o v a r

i one koju su živote časno položili za Vukovar i Hrvatsku

VUKOVAR I208734984_1522_3

VUKOVAR White-and-red-votive-candles-in-church

Stoji grad

VUKOVAR Z

Vukovar, Vukovar


VUKOVAR 120px-Memorijalno_groblje_Vukovar


VUKOVAR 200691_196103837095215_159072990798300_451979_3410663_a
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

VUKOVAR Empty
PostajNaslov: Re: VUKOVAR   VUKOVAR Empty19.11.11 15:34

Pozdrav. Zovem se Bojan Glavašević, i moj tekst stoji ovdje jer je moj tata prije 20 godina radio neke stvari zbog kojih su ga ljudi kasnije prozvali ratnim herojem. Rođen sam u Vukovaru prije 27 godina, završio sam Privatnu klasičnu gimnaziju, a nešto kasnije lingvistiku i sociologiju.

................................


U toj priči postoji jedan veliki problem, a to su političari. Ljudi koji se jako vole pokazati u Vukovaru svake godine oko godišnjice, govoriti velike riječi, biti plemeniti i suosjećajni za medije i svoje biračko tijelo, a nakon toga potpuno zaboraviti na Vukovar. Dogodine.

Političari već 20 godina Vukovar i Vukovarce etiketiraju kao žrtve. Govore o Vukovaru jedino kao o problemu. Nema greške, Vukovar i Vukovarci jesu žrtve - ali prije 20 godina. To je skoro četvrtina stoljeća, ljudi moji. Ne mislite li da bi se nakon toliko vremena trebalo početi čuti neke lijepe vijesti? Reći neke pozitivne stvari?

Dvadeset godina kasnije, Vukovar još uvijek nije mjesto gdje bih volio odgajati svoje dijete, ali zbilja bih volio da to postane. Mojih sedam godina djetinjstva bile su veličanstvene, i nikakav rat ne može mi uništiti tu uspomenu. Problemi s kojima se Vukovar suočava proizlaze iz konkretnih razloga, i neće nestati ako zažmirimo i pretvaramo se da nisu tu.


http://www.tportal.hr/komentari/komentatori/160155/Vukovar-20-godina-poslije.html
[Vrh] Go down
Sponsored content





VUKOVAR Empty
PostajNaslov: Re: VUKOVAR   VUKOVAR Empty

[Vrh] Go down
 
VUKOVAR
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Domaće teme :: Događaji-
Forum(o)Bir: