Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Strašno, neshvatljivo

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Strašno, neshvatljivo Empty
PostajNaslov: Strašno, neshvatljivo   Strašno, neshvatljivo Empty21.10.10 16:08

Policija je na ulicu izbacila nezaposlenu samohranu majku četvero djece Sonju Cvetnić iz stana u širem centru grada, u blizini Kamenskog
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/92275/Majka-s-cetvero-djece-izbacena-na-ulicu.html

U roku od dvije godine zgrada nije izgrađena, a zemljište je vraćeno prvotnom vlasniku, koji je u međuvremenu umro. Prema oporuci, zemljište je ostavio Igoru Galoviću i naglasio da Sonja Cvetnić ima pravo uživanja stana do smrti.

S parcele koja nije predmet spora izbacili su Sonju i četvero djece starosti od četiri do 15 godina. 'Nitko se ne može suprotstaviti Škegri, Valentiću, ali se može samohrana majka s četvero djece izbaciti na ulicu. Toga nema nigdje osim kod nas', kaže ogorčena Sonja Cvetnić.

http://www.24sata.hr/news/po-kisi-su-na-ulicu-izbacili-samohranu-majku-i-djecu/196107/
...
Na ulici smo. Gdje će mi djeca večeras spavati? Ruše nam kuću. Uništili su sve što sam uložila, novi laminat, nove PVC prozore, novi namještaj, uplakana je vikala Sonja Cvetnić, samohrana majka četvero djece. Opći građanski sud u Zagrebu izvršio je u srijedu deložaciju. Sonji su na vrata kuće u zagrebačkoj Ulici grada Mainza 14 pokucali u 10 sati. Predali su joj nalog za iseljenje te počeli iznositi sve što je unutra bilo. Dva kombija prepuna policajaca parkirala su se ispred kuće.
- Djeca su vrištala i tresla se od straha. Njihove igračke i odjeću radnici su pobacali po ulici. Najmlađu kćer, četverogodišnjakinju, istjerali su iz kuće na kišu bez jakne. Nasreću, susjed ih je odmah sve odveo u svoju kuću. Nahranio ih je i utoplio pa su se donekle smirili - ispričala je plačući Sonja, čiji je slučaj već godinama poznat sudu i javnosti.
- O bivšem vlasniku Ediju Pompeu brinula sam se do njegove smrti te time dobila pravo na doživotno korištenje stana - objasnila je Sonja kako se uselila u dio stare kuće.
Strašno, neshvatljivo Dio-stvari-na%C5%A1li-su-razbacane-po-ulici_313x220n_349800

A alfa & omega - gdje si Question Eeee, moj narode..... gun gun gun

Ma stvarno, ne mogu više, nemam snage niti želudca povrac nesvjestica
[Vrh] Go down
butterfly
Novi član
Novi član



Broj postova : 11

Strašno, neshvatljivo Empty
PostajNaslov: Re: Strašno, neshvatljivo   Strašno, neshvatljivo Empty04.12.10 0:05

Ovo je nasilje ravno onom što ga je radila Hitlerova gamad, ali je još strašnije što baš nitko na to uopće ne reagira No
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Strašno, neshvatljivo Empty
PostajNaslov: Re: Strašno, neshvatljivo   Strašno, neshvatljivo Empty04.12.10 1:17

butterfly je napisao/la:
ali je još strašnije što baš nitko na to uopće ne reagira No

Kako ne. Država je reagirala i izbacila.
[Vrh] Go down
butterfly
Novi član
Novi član



Broj postova : 11

Strašno, neshvatljivo Empty
PostajNaslov: Re: Strašno, neshvatljivo   Strašno, neshvatljivo Empty05.12.10 23:17

Ante, i mislila sam na državu...
Evo još nešto prestrašno...***** ti "socijalnu" državu kao što je naša...
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/12/05/0237006.html?pos=n0

Žena s četvero djece već tri godine spava u autu...ne mogu nego psovati Strašno, neshvatljivo 778688


Post je moderirao Moderator.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Strašno, neshvatljivo Empty
PostajNaslov: Re: Strašno, neshvatljivo   Strašno, neshvatljivo Empty05.12.10 23:27

butterfly je napisao/la:
Ante, i mislila sam na državu...
Evo još nešto prestrašno...hebem ti "socijalnu" državu kao što je naša...
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/12/05/0237006.html?pos=n0

Žena s četvero djece već tri godine spava u autu...ne mogu nego psovati Strašno, neshvatljivo 778688

Uffffff, čula na TV. Strašno! I ja sam jaaaako ljuta i rado bih psovala, ali eto....uh, nije za forum što sam sve onako u 4 zida izgovorila Strašno, neshvatljivo 778688
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

Strašno, neshvatljivo Empty
PostajNaslov: Re: Strašno, neshvatljivo   Strašno, neshvatljivo Empty05.12.10 23:34

Uz sve to što ste naveli meni upada još jedna važna činjenica a to je da tri godine prolaznici prolaze i da u tri godine i sami prolaznici nisu alarmirali državne službe o tom slučaju.
To pokazuje jeoš jednu nepobitnu činjenicu koliko smo i kao ljudi, građani, društvo izgubili na osjetljivosti prema drugom, da ne vidimo kod zdravih očiju, da ignoriramo sve oko sebe, sve do tada dok se ne takne nas osobno.
Izgubili smo onaj ljudski osjećaj u sebi za drugim.
[Vrh] Go down
butterfly
Novi član
Novi član



Broj postova : 11

Strašno, neshvatljivo Empty
PostajNaslov: Re: Strašno, neshvatljivo   Strašno, neshvatljivo Empty05.12.10 23:43

Slažem se Joža, većina je postala potpuno tupa na sve oko sebe, ali i na ono što se njima samima događa. Sve je to posljedica sveopće erozije svih vrijednosti, koja traje li traje. Kad se sjetim da je onaj čovjekoliki ministar socijalne skrbi sebi izgradio dvorac, a da se u njegovom resoru događaju ovakve stvari - e, onda bi, da mogu, stvarno digla revoluciju. U normalnoj zemlji on bi zbog ovoga morao dati ostavku!
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Strašno, neshvatljivo Empty
PostajNaslov: Re: Strašno, neshvatljivo   Strašno, neshvatljivo Empty06.12.10 1:27

butterfly je napisao/la:
Kad se sjetim da je onaj čovjekoliki ministar socijalne skrbi sebi izgradio dvorac, a da se u njegovom resoru događaju ovakve stvari - e, onda bi, da mogu, stvarno digla revoluciju. U normalnoj zemlji on bi zbog ovoga morao dati ostavku!

Ako je pošteno zaradio neka i gradi dvorac, i neka ga ima svatko tko je pošteno zaradio. U njegovom slučaju ne vjerujem da je baš pošteno.

A ostavka, ja ne bih. To je po meni kaznena odgovornost, ali ne ministrova. Nižih struktura. Realno govoreći ne može svaki ministar znati ama baš sve, ali zna se čija je odgovornost obitelj iz članka. Poanta je da niže sturkture (centri socijalne skrbi, policija..) ne rade što trebaju. Nitko me ne može uvjeriti da policija ili socijalna skrb tri godine ne znaju za slučaj.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Strašno, neshvatljivo Empty
PostajNaslov: Re: Strašno, neshvatljivo   Strašno, neshvatljivo Empty21.12.10 20:20

Strava u Bjelovaru
Na Facebooku dogovarali ubojstvo nastavnice

Učenici petih i šestih razreda osnovne škole u Bjelovaru smatraju kako 'problem' s omraženom nastavnicom matematike mogu riješiti jedino smrtnom kaznom. Njeno ubojstvo preko Facebooka dogovaralo je preko 200 učenika!


http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2010/12/20/0707006.html

E ovo prelazi sve granice. Halo!!!!!
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Strašno, neshvatljivo Empty
PostajNaslov: Re: Strašno, neshvatljivo   Strašno, neshvatljivo Empty25.03.11 12:58

Sudu je trebalo pet mjeseci da ispravi pogrešku, mala Ana konačno se vraća doma!

Mala Ana, trogodišnja djevojčica koja je već 161 dan smještena u dječjem domu zbog pogreške centra za socijalnu skrb, konačno se vraća doma baki Ivani!

Žalba ne odgađa rješenje
Baka Ivana jučer je zaprimila rješenje nadležnog Općinskog suda kojim se “maloljetna Ana povjerava na čuvanje i odgoj baki Ivani”, a dječjem domu se nalaže da “u roku od osam dana, u prisutnosti djelatnika nadležnog centra za socijalnu skrb, preda dijete baki Ivani”.

http://www.jutarnji.hr/mala-ana-konacno-se-vraca-doma-/933909/

Napokon je i ovo rješeno. Netko treba odgovarati za ovaj propust. Nadam se da se više nikada neće ponoviti, ako ne ništa drugo onda barem ne ovoj obitelji.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

Strašno, neshvatljivo Empty
PostajNaslov: Re: Strašno, neshvatljivo   Strašno, neshvatljivo Empty26.03.11 2:16

Ante je napisao/la:
Sudu je trebalo pet mjeseci da ispravi pogrešku, mala Ana konačno se vraća doma!

Mala Ana, trogodišnja djevojčica koja je već 161 dan smještena u dječjem domu zbog pogreške centra za socijalnu skrb, konačno se vraća doma baki Ivani!

Žalba ne odgađa rješenje
Baka Ivana jučer je zaprimila rješenje nadležnog Općinskog suda kojim se “maloljetna Ana povjerava na čuvanje i odgoj baki Ivani”, a dječjem domu se nalaže da “u roku od osam dana, u prisutnosti djelatnika nadležnog centra za socijalnu skrb, preda dijete baki Ivani”.

http://www.jutarnji.hr/mala-ana-konacno-se-vraca-doma-/933909/

Napokon je i ovo rješeno. Netko treba odgovarati za ovaj propust. Nadam se da se više nikada neće ponoviti, ako ne ništa drugo onda barem ne ovoj obitelji.

...... da, da... i evo nas opet kod pravosuđa, uuuhhh! Iskreno se i ja nadam da se ovakvo nešto nikada više nikome neće desiti, a posebice ne ponovo - ovoj obitelji. Strašno!
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

Strašno, neshvatljivo Empty
PostajNaslov: Re: Strašno, neshvatljivo   Strašno, neshvatljivo Empty20.09.11 10:36

V. Gorica: Pretučena djevojka zbog straha od novih batina ne želi u školu

Učenica prvog razreda Ekonomske škole u Velikoj Gorici koju je u petak nakon popodnevne smjene ispred škole pretukla vršnjakinja iz razreda, jučer nije otišla u školu. Prijetnje da će je ponovo dočekati i “da će platiti samo zato što je sve ispričala” uplašile su je, a poruka razrednice da će se problem riješiti tek nakon nastave u ponedjeljak nije je ohrabrila. Iako su, kako tvrdi ravnatelj Žarko Bešić, roditelji maloljetne nasilnice o događaju obaviješteni odmah u petak, pozivu se nisu odazvali.

http://dalje.com/hr-zagreb/v-gorica--pretucena-djevojka-zbog-straha-od-novih-batina-ne-zeli-u-skolu/383495
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

Strašno, neshvatljivo Empty
PostajNaslov: Re: Strašno, neshvatljivo   Strašno, neshvatljivo Empty29.09.11 15:50

Ovo nije kampanja.

Počinje ovako.



Sedam autonomnih ženskih kuća i skloništa u Hrvatskoj pokrenulo je akciju kojom traži od Vlade RH da stavi u hitnu saborsku proceduru donošenje Zakona o financiranju autonomnih ženskih skloništa i savjetovališta koje vode organizacije civilnog društva.




http://www.zelena-lista.hr/peticija-zenska-sklonista/index.php
[Vrh] Go down
Sponsored content





Strašno, neshvatljivo Empty
PostajNaslov: Re: Strašno, neshvatljivo   Strašno, neshvatljivo Empty

[Vrh] Go down
 
Strašno, neshvatljivo
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Roditelji i djeca-
Forum(o)Bir: