Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 P-Oprosnice

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P-Oprosnice Empty
PostajNaslov: P-Oprosnice   P-Oprosnice Empty07.10.10 9:49

Evo uveli smo još jedan pojam, institut, status neznam kako bi ga više nazvao, Oprosnica s kojom će se najveći dio kriminala oprati, kako stvari izgleda idu, jer ide se ka liniji zapovjedne odgovornosti, što je po meni suludo, naime tko koga može prisiliti da ide u kriminal ako ima svijest i odgovornost? Svi su u pekmezu do uha i sada će se izvlačiti sa oprosnicama.
Sudjelovali su u kriminalu i za to trebaju odgovarati, bez obzira ako su dobivali nekorektne i nepoštene naloge, zašto se tada nisu povukli i prokazali taj kriminal, nego su očekivali da će ostati sve pod tepihom i da će svi dobro proći kao što su i prolazili svih ovih 20 godina. Sada tek možemo vidjeti i uvjeriti se što su sve radili tijekom tih 20 godina do danas, za vrijeme kada je sve to i ostajalo pod tepihom.

Jadna ova zemlja, puno puta sam iznio tezu da smo mogli biti "mala Švicarska" da nije bilo ovih parazita zbog kojih i jesmo tu sada gdje jesmo i još im treba oprostiti.

Ne, nego ih treba kazniti još više jer nisu prokazali kriminal tada, jer bi po zemlju bila manja šteta nego je to danas.

http://www.jutarnji.hr/istrazitelji-u-aferu-fimi-media--znamo-da-ivo-sanader-stoji-iza-svega-za-sto-je-mladen-barisic-optuzen-/892964/

USKOK Barišiću: Ako priznaš da je Sanader kriv, slobodan si. Ako ne, ideš u zatvor 10 godina!



Istražitelji tvrde kako je slučaj protiv Mladena Barišića posve čist i pravno neoboriv.:

“Gospodin Barišić izvukao je najmanje četrdeset milijuna kuna. Kažem najmanje, jer suma i dalje raste. Za tih četrdeset milijuna kuna Mladen Barišić teško da može dobiti manje od deset godina zatvora. I to vrlo brzo, jer uskočki sudovi, kako se vidi u Polančecovu primjeru, djeluju relativno brzo. Barišić, dakle, može birati između deset godina zatvora i između oprosnica, u slučaju da kaže zašto je sve to radio i tko mu je bio naredbodavac. Zna se, naravno, tko je bio hijerarhijski nadređen Barišiću. Mi smo uvjereni da će Mladen Barišić surađivati, jer, uistinu, nema nikakvog izbora. Osim desetak godina robije”, ustvrdio je sugovornik Jutarnjeg lista.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

P-Oprosnice Empty
PostajNaslov: Re: P-Oprosnice   P-Oprosnice Empty07.10.10 12:06

Ma kakva hebena "oprosnica" Question , o čemu oni to? Lovu, lovu hoćemo natrag, a njih svih koji su ju pohapali - u buksu Exclamation . Nema tu nikakvih "oprosnica" i točka. Ma vidi šta su sada "izmislili"? A gdje je lova?

I to su naše institucije-sustavi pravne države od policije, USKOK-a, DORH-a do pravosuđa? Hebem ti državu u kojoj te ključne institucije - sustavi čine ovakve stvari i izmišljaju gluposti. Bože me sačuvaj, pa ovo više ne sliči niti na banana-državu, nego na prljavu kaljužinu, zagađeno, opasno blato poput onog u Mađarskoj. A svih nas je zatrovalo, opeklo i definitivno - pomoći nam nema. Bljak! FUUUUJJJJJJJJJ!!! Mad
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P-Oprosnice Empty
PostajNaslov: Re: P-Oprosnice   P-Oprosnice Empty08.10.10 11:14

Rožica-ljutibijes je napisao/la:
Ma kakva hebena "oprosnica" Question , o čemu oni to? Lovu, lovu hoćemo natrag, a njih svih koji su ju pohapali - u buksu Exclamation . Nema tu nikakvih "oprosnica" i točka. Ma vidi šta su sada "izmislili"? A gdje je lova?


Iako je malo grubo rečeno u potpunosti se slažem.

Mislim da je sada puno važnije, pokazati zube, dobrano kazniti i da nikome više ne padne na pamet raditi takve stvari.
Poruka koja se šalje je puno važnija.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P-Oprosnice Empty
PostajNaslov: Re: P-Oprosnice   P-Oprosnice Empty09.10.10 11:06

Kakva je to uopće riječ? Koja budala se sjetila toga načina da im bude oprošteno tj da niti ne budu krivi. Fuuuuuujjjjjjjj. Izvolite naplatiti svu ukradenu lovu i od sviju. I doživotno im dati metle i lopate da čiste zemlju i kopaju kanale za kanalizaciju i odvode da očiste državu od smrada koji se provodi već 20 godina.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P-Oprosnice Empty
PostajNaslov: Re: P-Oprosnice   P-Oprosnice Empty11.10.10 19:00

P-Oprosnice Oprosnica

Neki su pročitali da ne znam što je oprosnica, i evo stiglo je objašnjenje na mail. Wink
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P-Oprosnice Empty
PostajNaslov: Re: P-Oprosnice   P-Oprosnice Empty07.09.11 23:45

......... da se Aleksandri Zec dodijeli ulica ili podigne spomenik u njenom rodnom gradu. Ali, umjesto na Sljemenu, dao bih joj najljepši trg u Zagrebu.
Ime jednog od naših lažnih heroja zamijenio bih imenom jedne naše prave žrtve. Umjesto divljenja kajanje. I posvetu predlažem drukčiju.


Neka na najljepšem mjestu u Zagrebu napokon
piše nešto iskreno:
"Ja ne znam što sam radio dok je ubijana Aleksandra Zec, ali znam da sam u tome sudjelovao.
Moj grijeh, moj grijeh, moj preveliki grijeh."

http://dalje.com/hr-hrvatska/ja-sam-sudjelovao-u-ubojstvu-aleksandre-zec-i-zbog-toga-mi-je-zao/380775

Da, nikad objašnjeno, bezrazložno, prestrašno, bez ljudskosti i humanosti.
Ne smije se zaboraviti.

Ja znam gdje sam tada bila i što sam radila, a kao i danas neki drugi umjesto mene kroje pravdu.

Vrijeme je da opet prestanem biti inertna. Ovaj tekst me ponukao, iako imam 20 godina više nego onda, samo usuđujem se reći daleko više pameti, a manje srca i razumijevanja.

[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

P-Oprosnice Empty
PostajNaslov: Re: P-Oprosnice   P-Oprosnice Empty14.09.11 14:11

plemenitašica je napisao/la:
......... da se Aleksandri Zec dodijeli ulica ili podigne spomenik u njenom rodnom gradu. Ali, umjesto na Sljemenu, dao bih joj najljepši trg u Zagrebu.
Ime jednog od naših lažnih heroja zamijenio bih imenom jedne naše prave žrtve. Umjesto divljenja kajanje. I posvetu predlažem drukčiju.


Neka na najljepšem mjestu u Zagrebu napokon
piše nešto iskreno:
"Ja ne znam što sam radio dok je ubijana Aleksandra Zec, ali znam da sam u tome sudjelovao.
Moj grijeh, moj grijeh, moj preveliki grijeh."

http://dalje.com/hr-hrvatska/ja-sam-sudjelovao-u-ubojstvu-aleksandre-zec-i-zbog-toga-mi-je-zao/380775

Da, nikad objašnjeno, bezrazložno, prestrašno, bez ljudskosti i humanosti.
Ne smije se zaboraviti.

Ja znam gdje sam tada bila i što sam radila, a kao i danas neki drugi umjesto mene kroje pravdu.

Vrijeme je da opet prestanem biti inertna. Ovaj tekst me ponukao, iako imam 20 godina više nego onda, samo usuđujem se reći daleko više pameti, a manje srca i razumijevanja.




Možda bi Vladimir mogao odgovoriti na ovu temu. Ipak je on "pravno uvidjelo" da su ubice priznale ali da nisu imale odvjetnika dok su pislai priznanje pa to ne vrijedi. Poslije se pisala povijest, pa nije bilo vremena. Fakat su ti odvjetnici prokleti, nikad ih nema kad ih Država treba osim kad otvori blagajnu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





P-Oprosnice Empty
PostajNaslov: Re: P-Oprosnice   P-Oprosnice Empty

[Vrh] Go down
 
P-Oprosnice
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: