Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".

Početna stranicaRegistracijaLogin

Share | 

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
plemenitašica
Expert
Expert

Broj postova : 2046

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   20.12.10 19:56

JOSIPJOŽA je napisao/la:

Mislim da institucije trebaju ispitati sve do jedne firme i posla, način dobivanja poslova, cijene, te ako se utvrdi i najmanja nepravilnost lijepo oduzeti svu imovinu tih tvrtki.

"JEDANAEST tvrtki koje su povezane sa čelnim ljudima HDZ-a, a koje su od 2004. do 2009. poslovale s državom, javnim ustanovama i poduzećima, uprihodovale su za HDZ-ove vladavine 6,4 milijarde kuna!",

Zar je moguće da smo sve preživjeli?
I ne samo oduzeti od firmi, nego i od svih koji su pogodovali, dogovarali, i svi koji imaju više nego li su imali dok nisu ušli u HDZ.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

Broj postova : 1957

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   21.12.10 1:22

Tisućiti put ponavljam da je ova zemlja mogla biti Švicarska u malom, da nisu počinili sve što su počinili, ovo je samo kap vode u moru kapitala i novaca koji je pokraden i opljačkan. Ne, to ne rade zločinačke organizacije, to rade najveći neprijatelji i zločinci jadnog, napaćenog i vlastitog naroda, kojem očito tako i treba, patnja je povijesno utjelovljena u Hrvatskom narodu, koji nikako da se oslobodi, neki su to vrlo dobro procijenili i obilato to koriste za sebe.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

Broj postova : 2140

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   21.12.10 20:07

"HRVATSKOJ malo nedostaje da je proglase smećem", tako se može iščitati najnoviji izvještaj bonitetne kuće Standard & Poor’s koja je za ovaj mjesec snizila dugoročni kreditni rejting Hrvatske s ocjene BBB na BBB-, s negativnim izgledima. Hrvatskoj nedostaje tek jedna negativna ocjena da se uvrsti u kategoriju "junk", primjećuje ugledni Bloomberg.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kreditni-rejting-jos-samo-jedna-negativna-ocjena-i-hrvatsku-ce-proglasiti--smecem/529628.aspx

Hoće li opet i ovu kuću proglasiti nepoznatom i irelevantnom. Ako ništa drugo, ovo je razlog za smjenu Šukera.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   11.01.11 13:59

ŠMINKANJE MODELA A I B

Prvi zadatak ministrice Dalić

Nova ministrica financija Martina Dalić bacila se na posao. Na popisu prioriteta pri vrhu su joj se našli Vladini programi kreditne potpore poznatiji kao modeli financiranja A i B. Ministrica Dalić i državni tajnik Zdravko Marić u ponedjeljak su upravo tim povodom u ugostili predstavnike vodećih banaka i HBOR-a, piše Poslovni dnevnik

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/105651/Prvi-zadatak-ministrice-Dekanic.html
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   12.01.11 10:11

[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   12.01.11 11:34

http://portaloko.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=7453%3Aindeks-ekonomskih-sloboda-za-2011-hrvatska-loija-od-ruande-i-crne-gore&catid=54%3Avijesti&Itemid=30&sms_ss=facebook&at_xt=4d2d6695bf7f7155%2C0

Najveći problem - korupcija

"Hrvatska još uvijek nema uspješne mehanizme koji bi odvratili državne dužnosnike od korupcije. Kada bi se oduzimala imovina za koju ne postoji dokaz da je stečena kroz državnu plaću, nasljedstvo, brak ili drugi legalan način, nestao bi motiv za gomilanje bogatstva kroz političku korupciju", stoji u komentaru Adriatic instituta na Indeks ekonomskih sloboda.

Institut je preporučio i niz mjera za povećanje ekonomskih sloboda. Preporučuje se tako pozivanje suca i tužitelja iz zemalja sa snažnom tradicijom vladavine prava, osnivanje posebnog nezavisnog suda koji bi se bavio samo korupcijom u državnim uredima i javnom sektoru, oduzimanje imovine državnim dužnosnicima i djelatnicima državnih firmi za koju ne mogu dokazati da su je stekli legalno, potpuno objavljivanje informacija o financiranju političkih stranaka, transparentno prikazivanje svih državnih rashoda, smanjenje državnih rashoda, ukidanje državnih ulaganja u infrastrukturu, privatizacija svih državnih firmi, ukidanje subvencija poljoprivredi i brodogradnji, uvođenje jedinstvene stope poreza na dohodak, dobit i PDV, smanjenje i ukidanje neporeznih davanja koja predstavljaju dodatni teret privatnom sektoru, oslobađanje radnog zakonodavstva svih ograničenja u pogledu zapošljavanja i otpuštanja radnika, provođenje reforme javne uprave, smanjenje poreznog oslobođenja iz bruto plaće zaposlenika, te provođenje zdravstvene i mirovinske reforme.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

Broj postova : 1353

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   12.01.11 23:35

JOSIPJOŽA je napisao/la:
http://portaloko.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=7453%3Aindeks-ekonomskih-sloboda-za-2011-hrvatska-loija-od-ruande-i-crne-gore&catid=54%3Avijesti&Itemid=30&sms_ss=facebook&at_xt=4d2d6695bf7f7155%2C0

Najveći problem - korupcija

"Hrvatska još uvijek nema uspješne mehanizme koji bi odvratili državne dužnosnike od korupcije. Kada bi se oduzimala imovina za koju ne postoji dokaz da je stečena kroz državnu plaću, nasljedstvo, brak ili drugi legalan način, nestao bi motiv za gomilanje bogatstva kroz političku korupciju", stoji u komentaru Adriatic instituta na Indeks ekonomskih sloboda.

Institut je preporučio i niz mjera za povećanje ekonomskih sloboda. Preporučuje se tako pozivanje suca i tužitelja iz zemalja sa snažnom tradicijom vladavine prava, osnivanje posebnog nezavisnog suda koji bi se bavio samo korupcijom u državnim uredima i javnom sektoru, oduzimanje imovine državnim dužnosnicima i djelatnicima državnih firmi za koju ne mogu dokazati da su je stekli legalno, potpuno objavljivanje informacija o financiranju političkih stranaka, transparentno prikazivanje svih državnih rashoda, smanjenje državnih rashoda, ukidanje državnih ulaganja u infrastrukturu, privatizacija svih državnih firmi, ukidanje subvencija poljoprivredi i brodogradnji, uvođenje jedinstvene stope poreza na dohodak, dobit i PDV, smanjenje i ukidanje neporeznih davanja koja predstavljaju dodatni teret privatnom sektoru, oslobađanje radnog zakonodavstva svih ograničenja u pogledu zapošljavanja i otpuštanja radnika, provođenje reforme javne uprave, smanjenje poreznog oslobođenja iz bruto plaće zaposlenika, te provođenje zdravstvene i mirovinske reforme.

Lijepo i točno je to Adriatic institut sve locirao i pojasnio, ali, avaj nama, tko je taj u ovoj zemlji a da bi takvo nešto bilo u praksi i u životu realizirano. Baš bi tako i tu trebalo beskompromisno i na svim razinama uraditi. Pisala sam ja već da je baš "rak-rana" ove zemlje u segmentu PRAVOSUĐE.
Sve za +5, ali nema od toga ništa.
A sve dok se takvo nešto ne učini i provede, nema za nas i ovu zemlju boljitka .
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   19.01.11 23:57

EKONOMIST ANTE BABIĆ

'Ministrica Dalić tražit će veću stopu PDV-a!'

Prema najavama premijerke Jadranke Kosor, njezini novi ljudi u Vladi uskoro bi mogli izaći sa svježim idejama i novim mjerama za brži gospodarski oporavak
O čemu bi točno moglo biti riječ, raspravili smo s trojicom naših eminentnih ekonomskih analitičara. Svi oni jako su skeptični prema tome da će ministrica financija Martina Dalić ili potpredsjednik Vlade za investicije Domagoj Milošević bilo što promijeniti.

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/107200/Ministrica-Dalic-trazit-ce-vecu-stopu-PDV-a.html
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   20.01.11 10:02

Ante je napisao/la:
EKONOMIST ANTE BABIĆ

'Ministrica Dalić tražit će veću stopu PDV-a!'......

Ja bi se čak i složio s ovim, ali samo za robu iz uvoza podignuti stopu PDV-a. Sve ostalo da ostane na ovoj stopi ili čak i umanjio stopu PDV-a za domaće robe i usluge. Neznam sada je li bi imali pravo na takav potez obzirom na ulazak u EU, ali svakako bi doprinijelo boljem punjenju proračuna i potaknulo hrvatski proizvod i proizvodnju.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   20.01.11 10:12

Mislim da se ne može selektivno dizati na taj način. To je moguće napraviti, klasificiarti robu na uvoznu i domaću. Po meni bi ga trebalo PDV spustiti kako bi se povečala potražnja čime be se nužno trebali povećavati i kapaciteti, a država razliku od većeg PDV-a namiri količinom.

Država se treba nužno odreći dijela poreza kako bi potaknula gospodarsku aktivnost. Već je netko ranije pisao, nama ne treba veći proračun ali ovj koji imamo dobar dio ode u nečije džepove. Samo se trebaju zbrojiti iznosi aftera do sada i dolazi se do nekoliko milijardi kuna, a one još nisu sve poznate javnosti.

Kada pojednostavniš naš deficit (ove godine 14 milijardi) odlazi u tuđe džepove.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   20.01.11 10:24

Ante o tome stalno pišemo i to je već stara i ofucana tema o krađi 14 milrd deficita, da se to uložilo u gospodarstvo danas bi svijet mnogo ljepše izgledao.
Porez je zanimljiv isto tako, da, međutim Hrvatska nikada od osamostaljenja do danas nije napravila pravu gospodarsku strategiju, pa da potakne hrvatske proizvode i proizvodnju nasuprot uvoza, pa ako pogledamo što mi sve uvozimo to je prestrašno, pored toliko šuma u Hrvatskoj mi nemožemo proizvesti i prodati hrvatske čačkalice, samo zato što smo prioritet dali uvoznim lobijima, kroz koji se guraju vlastiti i osobni interesi.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   20.01.11 11:31

Mi nemamo strategiju oko ničeg. Osim što vidimo da su je neki imali, ali za sebe.
[Vrh] Go down
Neo
Moderator
Moderator

Broj postova : 287

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   20.01.11 12:16

Kako nema strategije?
Krajem godine su išle ovrhe građanima i poskupio je benzin, znači da je strategija i dalje žmikati stoku sitnog zuba.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   20.01.11 19:10

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Ante o tome stalno pišemo i to je već stara i ofucana tema o krađi 14 milrd deficita, da se to uložilo u gospodarstvo danas bi svijet mnogo ljepše izgledao.
Porez je zanimljiv isto tako, da, međutim Hrvatska nikada od osamostaljenja do danas nije napravila pravu gospodarsku strategiju, pa da potakne hrvatske proizvode i proizvodnju nasuprot uvoza, pa ako pogledamo što mi sve uvozimo to je prestrašno, pored toliko šuma u Hrvatskoj mi nemožemo proizvesti i prodati hrvatske čačkalice, samo zato što smo prioritet dali uvoznim lobijima, kroz koji se guraju vlastiti i osobni interesi.
Ih, da je samo 14 milijardi u pitanju .....mislim drpisanog-pokradenog, još bi mi to i mogli podnijeti, toga je puuuuuunooo, puuuuunooo više. Čut će se i znati - jednom, nekada i taj iznos, a do tada "tko živ - tko mrtav"
Tako je, vlastiti i osobni interesi - ZNA SE, da ništa drugo, a samo da je provizija na dopušteno uvažanje svega i svačega, naravno čime se zatire i uništava domaća proizvodnja....hej.. a domaći proizvođači i domaći čovjek nije zanimljiv u bilo kojem pogledu - treba ga satrti, uništititi.

Ante je napisao/la:
Mi nemamo strategiju oko ničeg. Osim što vidimo da su je neki imali, ali za sebe.
pardon, Ante, tko to "MI nemamo strategiju"? Pretpostavljam da ste mislili na Hrvatsku i hrvatski narod, ali više ne dopuštam, iako pripadnica hrvatskog naroda i države Hrvatske, da me se svrstava u skupinu i množinu "MI". Jednostavno i zato što se radi o meni tj. nama i njima, a to nas bitno i u mnogočemu razlikuje, odvaja, diferencira. Eeee, pa vidite ja imam i još mnogi imaju i znaju "strategiju" ali - tko nas što pita. ONI-ZNA SE (banda lopovska) nemaju strategiju ili neće, naravno osim samo za sebe po onoj "use i svoje kljuse".
Neo je napisao/la:
Kako nema strategije?
Krajem godine su išle ovrhe građanima i poskupio je benzin, znači da je strategija i dalje žmikati stoku sitnog zuba.
Potpisujem Neo, bravo! Točno tak, njihova ZNA SE lopovska strategija je i dalje žmikati stoku sitnog zuba
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   29.01.11 11:34

Sprema se sprema projekt, ovo će biti zanimljiva priča, zanima me samo model od tri, po kojem će krenuti.

http://www.vecernji.hr/biznis/povratak-jpp-a-prva-se-tom-modelu-gradi-zracna-luka-zagreb-clanak-245581

Povratak JPP-a – prva se po tom modelu gradi Zračna luka Zagreb
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore

Broj postova : 441

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   29.01.11 12:42

Na sastanku koji je održan pred Božić i na kojem je definirano kako se ide u taj projekt,je naglašeno kako novaca nema,namaknut će se nekako jer će im to biti jedan od aduta za dobivanje izbora,jer oni uz borbu protiv korupcije ,kao i nešto još rade.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   29.01.11 14:15

Ma koji JPP. Nitko ne želi ni blizu dok ovakvo stanje u državi.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   29.01.11 14:25

http://www.index.hr/vijesti/clanak/talijani-ulazu-43-milijuna-eura-u-nisku-tekstilnu-tvrtku-benetton-ubuduce-made-in-serbia/535459.aspx

Premijerka Jadranka Kosor će kupiti neki dobar modni primjerak Benettona Made in Serbia, dok Kamensko-Kuća Evropske mode je zatvorila svoja vrata na ulasku Hrvatske u Evropsku uniju.

Srbija je talijanima očito bliža nego Hrvatska.
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore

Broj postova : 441

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   29.01.11 15:27

Ante je napisao/la:
Ma koji JPP. Nitko ne želi ni blizu dok ovakvo stanje u državi.

Zašto ne možda bude hdz partmer,koliko su love mrknuli i mogli bi.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   30.01.11 19:17

Poruka iz Njemačke: Doći ćemo ulagati kad sredite zemlju

Namjeravajući postati najveći ulagači u
Hrvatskoj, Nijemci su predali 15 projekata vrijednih nekoliko stotina
milijuna eura, ali o njima se Vlada još nije očitovala.

Njemačka kancelarka Angela Merkel požalila se hrvatskom predsjedniku
Ivi Josipoviću prilikom njegova nedavnog posjeta Berlinu da njemački
investitori u Hrvatskoj nailaze na lošu poslovnu klimu i da se susreću s
ozbiljnim problemima i opstrukcijama na svim razinama, od lokalne
zajednice do Vladina kabineta. Najviše se njemački ulagači žale na
predimenzioniranu i sporu birokraciju te neučinkovita pravosudna tijela.

Nijemci upozoravaju da imaju dojam da je Hrvatska neprijateljski
nastrojena prema ulasku stranog kapitala i da to može ozbiljno ugroziti
dolazak stranih investitora i spriječiti gospodarski oporavak zemlje u
kojoj je recesija najžilavija u regiji. Osobito je to zanimljivo u
kontekstu pravog procvata njemačkog gospodarstva nakon velike
gospodarske krize. Njemačko gospodarstvo od početka prošle godine raste
po stopama znatno većim od najoptimističnijih prognoza, a izvoz raste
dvoznamenkasto i na najvišim je razinama od ujedinjenja.
Pljuska prve dame Njemačke stigla je samo četiri mjeseca nakon što su
njemački poslovnjaci premijerki Jadranki Kosor predali popis 15 velikih
projekata za koje su zainteresirani u Hrvatskoj. Projekti se prije
svega odnose na infrastrukturu, energetiku, poljoprivredu i turizam.
Među ostalim, riječ je o uspostavi redovite zračne veze između kopna i
hrvatskih otoka, o projektima proizvodnje električne energije iz vjetra,
hidroelektranama te o modernizaciji hrvatske poljoprivrede. Vlada RH
još se nije očitovala o budućnosti tih projekata, čini se da je svu
svoju energiju usmjerila u realizaciju 11 državnih projekata za koje će
se uskoro raspisati javni natječaji.

http://www.vecernji.hr/biznis/poruka-njemacke-doci-cemo-ulagati-kad-sredite-zemlju-clanak-245324

Tako to pri nama ide. Pa onda se čudimo što smo tu gdje jesmo. Sram te bilo Vlada RH i sva "prokleta" birokracija, a o pravosuđu da i ne pričam. Kada oni sve vide izvana, kako li je tek nama ovdje s time i tako živjeti.
Baš Vladu briga što svakodnevno nestaju firme i preko 400 radnika ostaje bez posla. Ffuuujjjjjj - bando lopovska .
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   02.02.11 15:54

HUP – hrpa ušminkanih pametnjakovića

Teško da u Hrvatskoj postoji svetija krava od Hrvatske udruge poslodavaca. HUP-u je politika dodijelila auru koja nikako ne odgovara razini poduzetničkog duha koji kruži unutar te udruge. Posljedica je to stava da su oni koji imaju novac u Hrvatskoj sposobni taj novac i stvoriti. Bolne li zablude.

Biti uspješan poduzetnik u nas, nažalost, obično znači da vas država podržava i da ste uspješni tek u održavanju takvog statusa quo. To nije ni teško budući da vlast u državi čini to isto – intenzivno i uz pomoć HUP-a radi na zaboravu prvobitne akumulacija kapitala u Hrvatskoj. Kako HUP okuplja preko pet tisuća kompanija, možda je toj "dobrovoljnoj, neprofitnoj i neovisnoj" udruzi suditi po njenim perjanicama.

http://danas.net.hr/hrvatska/abenacic/page/2011/02/02/0088006.html?pos=n0

Odličan, odličan komentar....
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   02.02.11 16:32

Može meni neukom netko objasniti čemu služe HUP, Obrtničke komore, Poljoprivredne komore, osim uhljebljavanja određenih kadrova, što plaćaju poslodavci, poduzetnici, obrtnici kroz komorske doprinose a za to ne dobivaju ništa, niti minimum informacija i zakonskih propisa koji se mijenjaju svaki dan, a da poslodavci i obrtnici niti neznaju i nisu informirani, to bi bio minimum. Nekad su obrtnici dobivali bar Obrtnički list sada više ni toga ni.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   03.02.11 13:57

U niski "hrvatskog biserja" naiđoh na još jedan primjer.

Došla iz Belgije u Liku proizvoditi čokoladu... I upoznala birokraciju

U rubrici u kojoj donosi svakodnevne životne priče agencija Reuters
prenijela je članak Business.hr-a o Christine Scholtes-Covic,
proizvođačici čokolade podrijetlom iz Belgije, koja je u Hrvatsku došla
pokrenuti biznis nakon što se zaljubila u pitoresknu Liku.
No nije znala da će biti tako teško. Scholtes-Čović Hrvatsku je
posjetila prije tri godine. "Ne znam, možda sam malo luda. Došla sam
ovdje na praznike vidjeti Plitvička jezera i zaljubila se u predivnu
prirodu i čist zrak... Tako sam odlučila doći i živjeti u Hrvatskoj",
kazala je Scholtes-Čović.Surova stvarnost, točnije "spora i
zahtjevna" hrvatska birokracija,
kako je Reuters prikazuje, otvorila joj
je oči.
To je samo jedna od prepreka na koju nailaze mnogi mali
poduzetnici, i lokalni i strani.

Reuters piše i kako Lika još uvijek pati od posljedica rata, ali
problem je i to što je naseljena uglavnom starijim stanovništvom
nespremnim na promjene. Scholtes-Čović je zbog toga naišla na rezerviran
stav, no susjedi polako počinju "popuštati". "Mislim da bi
Hrvatska trebala biti otvorenija prema strancima i malim poslovima.
Osigurati radno mjesto za troje, četvero ili petero lokalnih ljudi već
je velika stvar za malo selo"
, kaže Scholtes-Čović. Scholtes-Čović je u
Rakovici otvorila malu radionicu čokolade iz koje izlaze praline
načinjene od belgijske čokolade uz primjere autentičnih ličkih okusa,
prije svega meda lavande, voća, vina... Njenje čokolade probile su se i
do trgovina u Zagrebu, što Scholtes-Čović smatra veklikim napretkom
nakon tri godine.
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Dosla-iz-Belgije-u-Liku-proizvoditi-cokoladu-I-upoznala-birokraciju

Naša, hrvatska zbilja....uuuhhh
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   03.02.11 14:07

Pametna žena....bila i na televiziji
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   03.02.11 14:32

Ante je napisao/la:
Pametna žena....bila i na televiziji

A šta joj vrijedi što je pametna, kad je u "ludu" okruženju
Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize   

[Vrh] Go down

G- Oživljavanje gospodarstva, mjere za izlazak iz krize
[Vrh] 
Stranica 4 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next