Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".

Početna stranicaRegistracijaLogin

Share | 

Vrijeme i vremenska prognoza

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Ante
Admin
Admin

Broj postova : 2140

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   28.09.10 23:48

Opako Very Happy
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

Broj postova : 2046

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   30.09.10 1:36

JOSIPJOŽA je napisao/la:

Što se to zbiva u vladajućoj koaliciji

BARIŠIĆ SE ŽESTOKO OBRUŠIO NA ŠUKERA I VESNU ŠKARE OŽBOLT!
Kako prenosi portal zagrebancija.com velikogorički gradonačelnik se jučer, ..........

Perfektan tekst. flower sunny Smile
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   01.10.10 9:44

Što je to bilo jučer u Čičkoj Poljani?
Navodno zbor građana.
Zna li netko kako je to prošlo?
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore

Broj postova : 441

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   01.10.10 11:04

Priprema i sprovođenje skupne tužbe građana.Navodno protiv grada zbog neobavještenosti i neorganizacije.Danas saznam više,pa pišem.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   01.10.10 12:02

Odlično. Čitam.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

Broj postova : 1353

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   01.10.10 16:47

Mišel je napisao/la:
Priprema i sprovođenje skupne tužbe građana.Navodno protiv grada zbog neobavještenosti i neorganizacije.Danas saznam više,pa pišem.

Čekamo Mišel daljnje informacije!!! Basketball bounce Question
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   01.10.10 17:01

Ante je napisao/la:
Što je to bilo jučer u Čičkoj Poljani?
Navodno zbor građana.
Zna li netko kako je to prošlo?
Provozala sam se jučer po Polani.
Gotovo ispred svake kuće stoje ormari, kreveti, fotelje, madraci, stolice, i čekaju na hrpi da ih VG čistoća odveze.
Na cesti uz hidrant je natpis "voda za piće" i vidjeh nekoliko mještana koji su sa kantama ili karnisterima išli po pitku vodu na hidrant.
Svugdje se suši rublje i po improviziranim špagama i štrikovima jer nema sunca da bi se brzo osušilo. Prozori su širom otvoreni ne bi li vlaga koliko toliko isparila.
U kući je hladno čim se približi večer. Kak je tek u tim kućama gdje je bila voda do prozora?
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   02.10.10 22:34

Mišel je napisao/la:
Danas saznam više,pa pišem.

Jeste li uspjeli što saznati?
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   02.10.10 23:17

nažalost ne,nisam stigla,javim sutra nadam se
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

Broj postova : 1957

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   03.10.10 17:03

Predpostavljam da će ići skupna kaznena prijava i to je dobro, zašto?
Koliko čujem i na sjednici GV je Vijećnik Šimunović i gradonačelnik Barišić su cijelo vrijeme pokušali usmjeriti raspravu kako se ne bi teretilo Hrvatske vode i druge službe odgovorne za ovu tragediju.
Dakle radi šteta, pretrpljenih šokova, radi budućnosti i djelovanja sustava u budućnosti svakako je dobro da se ide s kaznenom prijavom kako bi se bar na taj način postiglo nešto u tom smjeru, jer očito je da su mjerodavni htjeli to zataškati i gurnuti pod tepih.

Podrška u tom smjeru radi naše djece sutra i budućih generacija.
I ovaj opis situacije od strane novinara Tomića je jedna opaka stvarnost koja je zadesila poplavljena područja, na što su upozoravali i neki Vijećnici na sjednici GV dok su drugi htjeli da se to sve gurne pod tepih, valjda su tako naučili, takvo je pravilo ponašanja i tako su školovani. Basketball bounce

http://www.zagrebancija.com/hr-zupanija/dozupan-vujovic-je-ponasanjem-unistio-brojne-kuce_307341

....I sad dok riječi ponovno nadiru iz mene, ne mogu se ne sjetiti jednog od posljednjih vozila koje je u ponedjeljak noću napustilo Ribnicu – hitna pomoć i policijski Defender sa dečkima iz intervente policije. A u Hitnoj moja supruga gotovo nepokretna nakon teške operacije kralježnice, sin od 6 godina i njegova baka.
Vujeviću poručujem da nikad neću zaboraviti kako je to gledati kako kola Hitne pomoći i policijski Defender prolaze kroz vodu višu od jednog metra – iznad prednjih svjetala od hitne.....
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   03.10.10 17:45

Hvala JOSIPJOŽA, odličan članak, vrijedno pročitati. Tako jednostavno taj novinar, ali prvenstveno taj čovjek opisuje i kazuje "svu tragičnost, svu katastrofičnost" koja im se desila a NIJE SMJELA i naravno da će takva trauma ostati za cijeli život. Strašno! Mad
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   22.10.10 12:23

Koliko značajna?
Nije li GV obvezalo Grad da osigura 2mil kuna ekspresno za prvu pomoć, na zadnjoj sjednici GV?
Biće zanimljivo vidjeti koliko će to Grad značajno izdvojiti ovim rebalansom proračuna?
Pitanje je i koliko novaca je prikupljeno u Fond za poplavljene? Tih informacija nema nigdje.
Koliko i kako će se transparentno dijeliti pomoć?
Hoće li biti negdje javni uvid u raspodejlu pomoći i procjenu šteta kućanstvima?
Meni su ovo sve zanimljiva pitanja. drunken

http://www.rvg.hr/index.php?id=3670

"–Teško je reći o kojim se sredstvima radit, ali ona će sigurno biti značajna. " Dražen Barišić
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   22.10.10 13:00

Moje mišljenje o ovome:

"Jadni oni koji budu od njih očekivali pomoć"
"Uzdaj se use i u svoje kljuse"
"Pojeo vuk magare"
bojim se da se ne budu baš puno pomogli ti siroti stradalnici, a Bog daj da ne bude tako kako mislim Very Happy

Ovo pokazuje da im ne vjerujem niti u dobre namjere, a kamo li u djela. nnnn
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   22.10.10 15:12

Puno je bitnije kako će se sredstva raspodijeliti. Hoće li biti podobnih i podobnijih? To je ono što mene najviše brine.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   22.10.10 15:34

Ante je napisao/la:
Puno je bitnije kako će se sredstva raspodijeliti. Hoće li biti podobnih i podobnijih? To je ono što mene najviše brine.
Za vrijeme poplave i naročito nakon sam upoznala neke obitelji koje žive uz Savu i malo dalje i koje su jako popavljene. Opet idući tjedan imam dogovor za posjetu, pa ću baš razgovarati i pitati tko im je i što rekao. Inače mislim da bi financijski podaci morali biti objavljeni. Isto se tako nadam da nrće Poljana imati veći prioritet od Sopi, Zablatja ili Obeda.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   22.10.10 15:36

Nadam se i ja da će svi dobiti po jednakim kriterijma, bez obzira pripadaju li Gorici ili Orlama.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   16.11.10 12:30

Nakon poplava Čičku Poljanu potopili dugovi

Čamac 'parkiran' ispred jedne od kuća na ulazu u Čičku Poljanu jedan je od rijetkih, vanjskih, podsjetnika na poplavu koja je mnogim mještanima u trenu progutala dobar dio imetka. Druge ćete lako pronaći uđete li u neku od oštećenih kuća, radionica ili plastenika. Iako se vlasnici trude da ih obnove, najčešće zadužujući se, i sami priznaju da njihovi napori se više liče na imitaciju života.

Ukupna šteta od poplava na području Velike Gorice iznosi nešto više od 25 milijuna kuna. Uz štete na infrastrukturi iznos se penje na 58 milijuna kuna. – Čim nam Zagrebačka županija dodijeli sredstva mi ćemo krenuti u provedbu te odluke i podjelu novca, kaže pročelnica upravnog odjela za gospodarstvo i poljoprivredu Velike Gorice, Zlata Filipović. Prema njenim tvrdnjama to bi se trebalo dogoditi krajem studenoga.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/96535/Nakon-poplava-cicku-Poljanu-potopili-dugovi.html

Čeka se županija, a što je sa Gradom, što je sa Fondom?????
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   20.11.10 21:38

Potpisivanje ugovora o saniranju šteta od poplava

Ugovori o financiranju otklanjanja šteta od posljedica poplave potpisat će se u petak, 19. studenog u 10 sati u prostorijama Zagrebačke županije.Gradu Samoboru dodijeljeno je 378.155,98 kn (7,56 posto) za otklanjanje šteta nastalih uslijed poplava u rujnu. Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić prihvatio je prijedlog Povjerenstva za izradu kriterija dodjele financijskih sredstava jedinicama lokalne samouprave (JLS) te je donio odluku o raspodjeli 5 milijuna kuna bespovratnih financijskih pomoći za sanaciju šteta nastalih na poplavljenim područjima Zagrebačke županije u razdoblju od 21. do 29. rujna 2010. godine. U ime Grada Samobora, ugovor će potpisati gradonačelnik Krešo Beljak.

http://www.zagrebancija.com/hr-zupanija/potpisivanje-ugovora-o-saniranju-steta-od-poplava_308186

Velikoj Gorici 2 milijuna i 922 tisuće kuna

Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić prihvatio je prijedlog Povjerenstva za izradu kriterija dodjele financijskih sredstava jedinicama lokalne samouprave (JLS) te je donio odluku o raspodjeli 5 milijuna kuna bespovratnih financijskih pomoći za sanaciju šteta nastalih na poplavljenim područjima Zagrebačke županije u razdoblju od 21. do 29. rujna 2010. godine.

Temeljem te odluke Samobor će dobiti 378.155,98 kn (7,56%), Velika Gorica 2.922.397,33 kn (58,45%), Zaprešić 40.264,26 kn (0,81 %), Sveta Nedelja 590.658,04 kn (11,81%), općine Marija Gorica 8.595,77 kn (0,17%), Brdovec 350.615,26 kn (7,01%), Orle 694.702,80 (13,89%), Dubrava 14.650,56 (0,29%), dok Ivanić-Grad i općina Rugvica neće dobiti sredstva s obzirom da na njihovom području nisu zabilježene štete kod fizičkih osoba. Zbog poplava na području Zagrebačke županije krajem rujna, župan je proglasio elementarnu nepogodu za deset jedinica lokalne samouprave i to za područje gradova Samobora, Zaprešića, Svete Nedelje, Velike Gorice i Ivanić-Grada, te općina Marija Gorica, Brdovec, Orle, Rugvica i Dubrava. Gradonačelnici i načelnici navedenih gradova i općina zajedno s nekoliko predstavnika Zagrebačke županije članovi su Povjerenstva koje je na današnjoj, drugoj po redu, sjednici utvrdilo prijedlog kriterija za dodjelu financijskih sredstava JLS za otklanjanje posljedica elementarne nepogode. Kriterij za raspodjelu sredstava je postotni iznos procijenjene ukupne štete kod fizičkih osoba s područja svake JLS, utvrđene od strane ovlaštenih povjerenstava za procjenu šteta od elementarnih nepogoda, i ukupno osiguranih sredstava za tu namjenu u Proračunu Zagrebačke županije. Na temelju tog kriterija Povjerenstvo je izradilo prijedlog raspodjele sredstava. Odmah nakon sjednice Povjerenstva sazvan je izvanredni kolegij župana na kojem je potvrđen prijedlog Povjerenstva. Župan će s predstavnicima jedinica lokalne samouprave potpisati ugovor o financiranju otklanjanja šteta od posljedica poplave u ovaj petak u 10 h u prostorijama Zagrebačke županije. Navedena sredstva gradovima i općinama bit će doznačena idući tjedan, a oni sami nadležni su za raspodjelu sredstava fizičkim osobama na svom području.Inače, župan Kožić na sjednici županijskog Stožera zaštite i spašavanja održanoj 26. rujna 2010. godine najavio je kako će Zagrebačka županija rebalansom proračuna osigurati 5 milijuna kuna bespovratnih financijskih pomoći za sanaciju šteta nastalih na poplavljenim područjima županije. Županijska skupština Zagrebačke županije jednoglasnom odlukom prihvatila je takav prijedlog 26. listopada 2010., a dan poslije župan je imenovao petnaesteročlano Povjerenstvo za izradu kriterija dodjele financijskih sredstava.
http://www.gorica.hr/2010/11/velikoj-gorici-2-milijuna-i-922-tisuce-kuna/

Počinju isplate pomoći na poplavljenim područjima

Grad Velika Gorica u utorak počinje s prvim isplatama pomoći za osobe na poplavljenim područjima. Prve uplate, u utorak i srijedu dobit će obrtnici i gospodarstvenici na svoje račune te osobe koje su korisnici Centra za socijalnu skrb. Oni će svoje jednokratne pomoći podići u zgradi gradske uprave.
Za sve ostale osobe isplate počinju 26.studenog i trajat će do 31. prosinca.
Iz sredstava Grada Velike Gorice i Zagrebačke županije u Fondu je 5 milijuna kuna i novac će biti isplaćen kao pomoć svima kojima je utvrđena šteta. Svaka osoba dobit će iznos pomoći u visini 20 posto vrijednosti utvrđene štete.Da bi se ostvarilo pravo na isplatu građani moraju imati:1. Dokaz o vlasništvu
2. OIB
3. Izjavu da nisu ostvarili naknadu od osiguravajuće kućeDokaz o vlasništvu podrazumijeva: ZK izvadak ili presliku posjedovnog lista ili presliku ugovora o kupoprodaji ili građevinsku dozvolu ili rješenje o nasljeđivanju.
Izjavu da nisu ostvarili naknadu od osiguravajuće kuće potpisuju u Upravnom odjelu za poljoprivredu Grada Velike Gorice.Građani koji su već predali sve potrebne dokumente dobit će sljedećih dana na kućne adrese pismenu obavijest da mogu doći podići svoj novac na šalterima FINE. Prilikom podizanja novca treba imati sa sobom osobnu iskaznicu.Građani koji nisu predali svu potrebnu dokumentaciju pozivaju se da to učine. U svakom slučaju novac je rezerviran i svatko tko ima utvrđenu štetu dobit će isplatu nakon što dostavi dokumentaciju i na kućnu adresu dobije poziv.Danas je na tu temu održan sastanak s predsjednicima mjesnih odbora poplavljenih područja koji će stanovništvu na terenu moći pomoći u pružanju informacija.
http://www.gorica.hr/2010/11/pocinju-isplate-pomoci-na-poplavljenim-podrucjima/#more-6979

Valjda nešto više budemo čuli o detaljima koje smo prethodno pitali i raspravljali u komentarima.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   21.11.10 0:01

A ja opet, pitam, gdje su gradske pare i one iz Fonda....a državne.....
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   21.11.10 12:14

Ante je napisao/la:
A ja opet, pitam, gdje su gradske pare i one iz Fonda....a državne.....

Dodatno pitam koliko je prikupljeno novaca u Fond osim novaca koje županija daje?
Koliko će država izdvojiti za pomoć? obzirom da je njen grijeh i najveći u ovoj poplavi.
Te koliko vidim pomoć će se isplaćivati na različite načine, dakle novci se toče na više mjesta, bit će zanimljivo vidjeti kako će to sve transparentno proći.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   21.11.10 13:55

Ujeo vuk magare, eto što će biti. A narode, snalazi se kako znaš i umiješ.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   21.11.10 15:23

Ante je napisao/la:
Izgleda da druge nema....Sramota i bruka!
Žao mi tih ljudi, a željela bih da i oni neke stvari shvate i uvide.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   21.11.10 16:22

Ante je napisao/la:
Ma taman da tih 5 miljuna i ode na adrese stradalih obitelji, kaj je to? Napisali su 20 % od procijenejne štete? Kakvih 20%, da je i 50 malo je. A inače je taj kraj siromašniji i ljudi teško žive.

Pitala sam u Sopi ljude gdje im je dućan. Kažu mi: pa tam u Bukevju, prošli ste kraj njega. Ma znam za taj u Bukevju, ali gdje vam je tu u selu, kak idete po kruh, ili šečer kad fam sfali.
Kruh nam vozi jedna pekara svaki dan, pa izađemo na cestu i kupimo si, a sve ostalo kupujemo u 4 km udaljenom dućanu. Tam je i autobusna stanica i škola.
Razmišljam si: odem autom do Konzuma ili Kauflanda ili ćega već, dovezem kupljene stvari kolicima do auta, urpam u gepek i odem doma. I onda doma, kad treba istovariti i pospremiti. se osjećam kao nadničar. A kak bi da moram vrečice nositi 4 km?

Ili 4 km udlajena autobusna stanica?????????? Haloooo. I bus ide recimo svakih 2 sata ili i rjeđe. A mi se bunimo kaj se vozimo u lošim autobusima i plaćamo kartu, a imamo i vlak.
Kao da ti ljudi ne kupuju karte za iste takve tj daleko lošije autobuse. I sve to na par km od grada VG i Zagreba.
Strašno, kak su ljudi sebični. Glavno da je meni, a kak bu nekom drugom niti se trudim saznati, niti me je briga.
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   21.11.10 16:40

Pričala mi je frendica koja živi u Bukevju,kako joj muž radi u Zagrebu,nema plačen prijevoz,a smanjili su im plaču i sad točno dobije onoliko koliko mu je prijevoz.Veli da su na mukama šta napraviti.Dali ići na posao da sačuva radno mjesto ili ostati doma.Još od kuće troši na gablec.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   21.11.10 19:48

plemenitašica je napisao/la:
Ante je napisao/la:
Ma taman da tih 5 miljuna i ode na adrese stradalih obitelji, kaj je to? Napisali su 20 % od procijenejne štete? Kakvih 20%, da je i 50 malo je. A inače je taj kraj siromašniji i ljudi teško žive.

Pitala sam u Sopi ljude gdje im je dućan. Kažu mi: pa tam u Bukevju, prošli ste kraj njega. Ma znam za taj u Bukevju, ali gdje vam je tu u selu, kak idete po kruh, ili šečer kad fam sfali.
Kruh nam vozi jedna pekara svaki dan, pa izađemo na cestu i kupimo si, a sve ostalo kupujemo u 4 km udaljenom dućanu. Tam je i autobusna stanica i škola.
Razmišljam si: odem autom do Konzuma ili Kauflanda ili ćega već, dovezem kupljene stvari kolicima do auta, urpam u gepek i odem doma. I onda doma, kad treba istovariti i pospremiti. se osjećam kao nadničar. A kak bi da moram vrečice nositi 4 km?

Ili 4 km udlajena autobusna stanica?????????? Haloooo. I bus ide recimo svakih 2 sata ili i rjeđe. A mi se bunimo kaj se vozimo u lošim autobusima i plaćamo kartu, a imamo i vlak.
Kao da ti ljudi ne kupuju karte za iste takve tj daleko lošije autobuse. I sve to na par km od grada VG i Zagreba.
Strašno, kak su ljudi sebični. Glavno da je meni, a kak bu nekom drugom niti se trudim saznati, niti me je briga.

Cijeli posavski dio je godinama sustavno zapostavljan, tome je doprinijela i novo stvaranje općina, gdje sada faktički imamo "mrtvu" općinu Orle koja obuhvaća veliki dio posavine.
Naravno plemenitašice potpuno se slažem s Vama i to je klasičan primjer neuravnoteženog razvoja, poznajem dobro i vrlo često sam u posavini, godinama ju promatram kako propada, nestaje, vrlo rijetko do veleševca i dalje će te vidjeti novi crveni crijep a to puno govori.

Ono što sam zapazio zadnje 2-3 godine u Bukevju su ljudi počeli graditi obiteljske kuće i naseljavati Bukevje ali boji se da će ova zadnja poplava splašiti ljude dalje da naseljavaju taj kraj, dakle sada će biti još veća opasnost od nenaseljavnja.
Naravno tamo gdje nema obitelji, kuća, naseljavanja nema ni infrastrukture u svakom smislu.

Ono što može grad učiniti može puno toga, počevši od sustavnog rješavnja otklanjanja opasnosti od budućih poplava, može poticati građane na različite načine u naseljavanju tog kraja kao recimo smanjena ili oslobađanja od komunalne naknade kao jednog modela ima više mogućnosti u poticanju, kako bi se taj kraj oživio a time bi dolazila polako i infrastrukutra u svim oblicima pa i tgovinama, da bar vako mjesto ima jednu mjesnu trgovinu.

Treba misliti o tome i kako motivirati ljude da žive u tom kraju, naime od Bukevja do Kosnice.Črnkovca, dakle do novog mosta je samo 13 km udaljenosti, to je odlična pozicija za život, samo treba misliti na neke svtari, da li bi možda trebala nova škola u Bukevju koja bi pokrivala sva ona mjesta sa općine Orle i dalje prema Črnkovcu, koja bi rasteretila i Vukovinsku i buduću eventualnu novočičku školu, to je ogromno područje, svakako to bi bio veliki razlog za odluku za život na tom području i naseljavanje novih građana, time bi se rastertilo malo i ona mjesta koja su tik uz Grad.
Strategiju treba osmisliti Grad, to je svakako dugoročna strategija i svako ulaganje danas bi se višestruko isplatilo sutra.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Vrijeme i vremenska prognoza   

[Vrh] Go down

Vrijeme i vremenska prognoza
[Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» bojanje kose i dojenje...
» kupanje u kadi??
» Kupovina u City Centru One