Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima

Go down 
+3
manimal
plemenitašica
JOSIPJOŽA
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty17.09.10 12:43

Obzirom da je danas posebno aktulna problematika Kredita u Hrvatskoj kako zbog nemogućnosti otplate, rasta tečaja "švicarca" a za koji su vezani veliki broj kredita kod nas, kao i sve druge problematike vezane ze Banke i kreditiranje građana, otvaram na ovo Temu koja bi svakako mogla pobuditi interes sviju nas.

U prilogu možete vidjeti jedan zanimljiv interviju s gđ.Marijom Duljković, sudskom vještakinjom u ovom području, području bankarstva.
Pa idemo kakva su nam iskustva sa Bankama, iskustva naših prijatelja ili poznanika.

http://danas.net.hr/intervju-tjedna/page/2010/09/16/0111006.html

Banke namjerno građanima uskraćuju osnovne informacije
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty17.09.10 13:11

JOSIPJOŽA je napisao/la:

Pa idemo kakva su nam iskustva sa Bankama, iskustva naših prijatelja ili poznanika.

"Čuvala" sam novac u banci sve do prošle godine i do onih "zagarantiranih" 200.000 koje je kapitalac obećavao.
Kako mu ne vjerujem (iako nisam ni blizu tog iznosa), podigla sam novac i prebacila ga u stranu zemlju, na račun.

Nemam nikakvih dodira s bankama, osim što dobivam plaću na tekući račun, plaćam režije internetom, i podignem ostatak gotovine isti čas. Uopće ne želim da moj novac bude kod njih, radije doma u "madracu" ( s tim da meni ne lete novci kao na reklami G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Icon_smile ).
Niti ne trebam banke za bilo kakve kredite upravo zato jer su lihvari.
Jedino kaj koristim je stambena štednja, koja je petogodišnja, pa kad i to istekne uzimam svoj novac.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty17.09.10 13:19

plemenitašica je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:

Pa idemo kakva su nam iskustva sa Bankama, iskustva naših prijatelja ili poznanika.

....Uopće ne želim da moj novac bude kod njih, radije doma u "madracu"....

Lijepo plemenitašice, samo pazite kad budete prašili madrac da se ne razlete po susjedstvu. G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Icon_bounce G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Icon_basketball
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty17.09.10 13:37

JOSIPJOŽA je napisao/la:
plemenitašica je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:

Pa idemo kakva su nam iskustva sa Bankama, iskustva naših prijatelja ili poznanika.

....Uopće ne želim da moj novac bude kod njih, radije doma u "madracu"....

Lijepo plemenitašice, samo pazite kad budete prašili madrac da se ne razlete po susjedstvu. G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Icon_bounce G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Icon_basketball

Možete si misliti koliko mi to novca ostane za "madrac" kad platim sve režije i pribavim hranu za cijeli mjesec. Taman da se i razlete po susjedstvu ne bi se puno pomogli.

To vam bude slično onome: imaš debeli novčanik, jedva ga preklopiš i zakopčaš, a unutra love ni u tragovima, sve puno papira, starih računa, podsjetnica, raznih kartica za skupljanje bodova itd, eventualno dokumenti.

Uostalom, danas se ne praše madraci, pozovete na prezentaciju one s usisavačima, očiste vam grinje i prašinu i ne morate se mučiti tegliti madrac van. G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Icon_biggrin
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty17.09.10 14:15

Istina i bog, istina.
Sjetio sam se samo one reklame s madracom i naše Helgice.......pa sam pokušao Vas smjestiti u taj kadar. G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Icon_basketball
[Vrh] Go down
manimal
Ide prema gore
Ide prema gore
manimal


Broj postova : 413

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty17.09.10 18:11

"Kako pomoći osobama koje su podigle kredite u švicarcima? Primjerice, poznajem osobu kojoj je rata za stan pri ugovaranju kredita u PBZ-u prije tri godine bila 2.100 kuna, a od prije mjesec dana iznosi 3.600 kuna. "

...a poznam i ja sebe koji je zel kredit u ZABA u švicarcima koji je iznosio prije 5 let cca 2800 kn dok je sad cca 3900/4000... a da je onda zel u EUR bila bi rata u startu već onda 3400/3500 kn... pa ti vidi...

...a nemrem reć da me je tko tjeral... niti ja niti žena nemamo starce koji bi nam dali kat pa da se uselimo... podstanari smo bili 6-7 godina i plačal sam malo manje drugome za njegov stan... ovak sam u dreku slijedećih frtalj stoljeća alil imam (budem imao za 25 let) svoj stan...i moja djeca...valjda... ak ne poludim i sve na trešće...

...a onda mi starci vele kak je njima bilo teško... možda pojedinima ali većina je dobila stan od firme koji su morali "krvavo" otplatiti cca par 'iljada maraka... ili su zeli na obročnu otplatu po 100 kn mjesečno... ali to je ipak neka druga tema (sorry nis mogel se suzdržati)...

...kak mi veli kum - to ti je dugoročna štednja - kad buš išel u penziju (ak' doživiš G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Affraid ) budeš imal svoj stan koji vrijedi puno novaca... a do tadaj grizi nokte i moli boga da ne ostaneš bez posla jer si onda u qurtzu...
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty18.09.10 0:13

plemenitašica je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:
plemenitašica je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:

Pa idemo kakva su nam iskustva sa Bankama, iskustva naših prijatelja ili poznanika.

....Uopće ne želim da moj novac bude kod njih, radije doma u "madracu"....

Lijepo plemenitašice, samo pazite kad budete prašili madrac da se ne razlete po susjedstvu. G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Icon_bounce G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Icon_basketball

Možete si misliti koliko mi to novca ostane za "madrac" kad platim sve režije i pribavim hranu za cijeli mjesec. Taman da se i razlete po susjedstvu ne bi se puno pomogli.

To vam bude slično onome: imaš debeli novčanik, jedva ga preklopiš i zakopčaš, a unutra love ni u tragovima, sve puno papira, starih računa, podsjetnica, raznih kartica za skupljanje bodova itd, eventualno dokumenti.


Uostalom, danas se ne praše madraci, pozovete na prezentaciju one s usisavačima, očiste vam grinje i prašinu i ne morate se mučiti tegliti madrac van. G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Icon_biggrin

Šta ste Vi plemenitašica ovo mene opisali? Kako Vi to sve znate? Jeste Vi to morti ipak negdje vidjeli kak izgleda moj novčanik i koliko toga mi ostane "za madrac"

Čujte, i meni bi trebali ovi što daju prezentacije s usisivačima, hhihihihi

A sad da iznesem i moj stav o kreditima: nikada ih nisam voljela! Naučila sam kroz život da pokriti se treba onoliko koliko imaš, pa sam se tako i ponašala. U neka druga vremena, uzimala sam samo kratkoročne kredite i to najduže na rok od 2 godine. Ništa i nikad - dugoročno.

Ovo što se danas građaninu nudi od strane banaka jeste uistinu i jedino LIHVARSTVO, PLJAČKA. Ovakav kredit i pod uvjetima kakve danas nude banke uzela bih samo i jedino za, nedaj Bože, zdravstvene potrebe nekog od najbližih članova obitelji.

@manimal, približno točno Vam je rekao kum, ali makar stan bude Vaš i Vaše djece, a ne budete punili džepove nekome drugom, pa na kraju opet nemate ništa. Jeste da stan bude "vredio puno novaca", ali bude Vaš i smatram da taj kredit ipak nije potrošnja nego investicija. Koliko isplativa i prihvatljiva to budete zasigurno jedino i samo Vi znali i osjetili. Želim Vam da se uvjeti ipak poboljšaju u Vašu korist. cheers bounce
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty20.10.10 10:22

A svakim danom će te brojke rasti sve više i više kako stvari idu. Prestrašno!
Uz osobnu odgovornost koliko je i država ovdje kriva?
Kakav status bankama je dozvolila, podsjetiti ću Vas za devizne klauzule, s kojima su banke zaštićene ko lički medvjedi.
Sav teret i onaj koji treba i onaj koji ne treba je prebačen na leđa Klijenata, toliko o državi koja brine o svojim građanima, kao i u slučaju HT i inih koji nam crpe zadnje kune iz lisnica a koje ne bi morali i trebali davati.



http://www.index.hr/vijesti/clanak/veliki-porast-broja-ovrha-svakoga-dana-15-hrvatskih-obitelji-ostane-bez-doma/518882.aspx

DO SREDINE prosinca na općinskim sudovima u Hrvatskoj prodat će se 410 kuća ili stanova koje su njihovi vlasnici izgubili u ovrhama.

Odluke o prodaji tih nekretnina donesene su u posljednjih mjesec dana što znači da su svakog radnog dana od 10. rujna sudovi u Hrvatskoj u sklopu ovrhe donijeli odluku o tome da 15 obitelji, zbog neplaćanja obveza, ostane bez kuće ili stana.

U Očevidniku nekretnina koji se vodi pri Hrvatskoj gospodarskoj komori vidljivo je da će se nekretnine prodati u dva mjeseca, odnosno do 16 prosinca ove godine, piše Novi list.

Ako dražbe uspiju svakog radnog dana sudovi će prodati u prosjeku deset kuća i stanova. Na jučerašnji dan u Očevidniku se prodavalo čak 308 kuća i 65 stana, što je za stotinu domova više nego lani u isto vrijeme. Kojom brzinom se povećava broj kuća koje građani izgube u ovrsi najbolje govori činjenica da ih je u utorak bilo 13 više nego dan ranije, dok se broj stanova povećao za pet. Tako su samo u jednom danu zakazane dražbe za novih 18 kuća ili stanova koje su su vlasnici izgubili ovrhama.

[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty20.10.10 10:43

JOSIPJOŽA je napisao/la:
A svakim danom će te brojke rasti sve više i više kako stvari idu. Prestrašno!
......... Kojom brzinom se povećava broj kuća koje građani izgube u ovrsi najbolje govori činjenica da ih je u utorak bilo 13 više nego dan ranije, dok se broj stanova povećao za pet. Tako su samo u jednom danu zakazane dražbe za novih 18 kuća ili stanova koje su su vlasnici izgubili ovrhama.
Slažem se, prestrašno.
Kako ne poznajem nikoga kome se to događa, nisam ni svjesna kaj tim ljudima visi nad glavom.
No, zanima me, što kad banka proda stan? Kako novi vlasnici ulaze u stan u kojem žive ljudi, jer pretpostavljam, da načelno nemaju osiguran smještaj? A što tada čine oni koji su izgubili ovrhu?
A kolika je cca cijena takvih stanova?
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty20.10.10 11:20

Sve odgovore koji Vas zanimaju imate uglavnom na ova dva linka kao i trenutnu ponudu kuća i stanova u ovrhi.
Ja nekako osobno ne bi mogao kupiti takvo nešto i kada bih imao novaca, znajući da nečija djeca izlaze na ulicu, ne bi mogao dalje mirno spavati, imao bih njihovu sliku stalno pred sobom.
Neznam, teško je kada znate o čemu se radi. bounce


http://hgkreg.hgk.hr/Ovrha/faces/index.jsp;jsessionid=E955CF372465EDA16805712325A50F41

http://www.luna-nekretnine.com/index.php?option=com_content&view=article&id=77&Itemid=117&lang=hr
[Vrh] Go down
manimal
Ide prema gore
Ide prema gore
manimal


Broj postova : 413

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Vlada će omogućiti dulju otplatu kredita...   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty17.06.11 12:30

http://danas.net.hr/novac/page/2011/06/16/0539006.html


Za švicarce i eureVlada će omogućiti dulju otplatu kredita

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima 0254007.48

Vlada će na sjednici u četvrtak potvrditi svojevrsni memorandum među bankama, kojim bi se trebala olakšati otplata kredita građanima, prvenstveno onima koji su zaduženi u švicarskim francima.




  • Tako bi dužnici trebali dobiti mogućnost da po povoljnijim uvjetima nego dosad produže vrijeme otplate svojih kredita čime bi njihova mjesečna rata pala, što bi značilo i da smanjuje pritisak na mjesečni budžet građana.

    Neimenovani izvor otkrio je za Novi list da će se mogućnost produljenja otplate kredita omogućiti i građanima koji su podigli kredite u eurima. Kredit će se navodno moći otplaćivati najdulje 40 godina, i to do 75 godine starosti.

    Ipak, u bankarskim krugovima i u redovima same vlasti ima onih koji tvrde da je problem sa švicarcima prilično napuhan, jer su dužnici zbog manjih kamata bankama vratili, ovisno o uvjetima, isto ili manje novca nego oni koji su kredit podigli u kunama ili eurima, pa ne vide razloga za Vladinu reakciju.



....................................................................................................



...hvala mojoj vladi na ovakvoj pomoći... kak' je ono bilo - meni netreba sex, mene moja vlada G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima 94512 i moja banka G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima 94512 yebu svaki dan.... povoljniji uvjeti ??? ajdontthinksou... možda trenutna rata, ali u konačnici vlada G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima 94512 (opet) pogoduje bankama G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima 94512 a ne malom čovjeku...može se dobiti kredit do 75 godine starosti??? hmmm, kad bolje razmislim, možda ga i zemem... jer nebum to dočekal... 75 let - uffff.... a kad me nebu nek me... jejeje, problem sa švicarcima je fakat napuhan - svi su ga zeli (mislim na kredit) jer imaju love na bacanje pa eto... ajmo zet u švicarcima a ne u "povoljnim" eurima... ali, kak' sam i prije napisal, nitko me nije tjeral (osim žene) G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima 522991 ...





...još jednom, fala ti moja vlado G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima 94512 na ovakvoj brizi....
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty17.06.11 12:42

I da vam nije palo na pamet umrijeti prije otplate kredita!!

http://www.business.hr/hr/Komentari-i-analize/Politika/Komentar-Otplati-kredit-i-umri
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty17.06.11 16:01

I dalje Vlada o tome i pogodovanju bankama ni riječi o valutnoj klauzuli. Laughing
Ili ukidanju iste, što je ključni problem koji generira sve ove probleme.
Nekoliko puta sam pisao banke su višestruko zaštićene i više nego lički medvjedi.

Neš ti suvereniteta, prodali smo ga po svim aspektima a zaklinju se na suverenitet, domoljublje, državnost.
Tko?
Upravo ovi koji su najglasniji, koji nisu "nikada bili u Beogradu" i koji nisu "sramotili" Hrvatsku po Beogradu.
Ali zato se "brinu" o svom narodu, eto sada će imati narod duži rok i produžen životni vijek.
HDZ je dobra terapija za produženje životnog vijeka. Laughing
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty17.06.11 21:46

Sve ovo što sada navodite kao i komentare koji se javljaju po raznim forumima ili tiskovinama, sve to jednim jedinim pojmom možete slobodno nazvati dužničko ropstvo. Sve druge pojmove možete baciti u intelektualnu kanalizaciju i stvari pogledati jednom realno, svakodnevno. Fantastičan je sigurno osječaj kad ti "poslodavac" napuca pedalu ( zajedno sa još par stotina radnika), žena ti ne dobije tri mjeseca plaču, imaš troje djece i švajcarac te .ara u bulju dnevno. Mora da si pun ponosa i slave.
Živiš u sistemu čija monetarna jedinica ovisi o tome da li će Grci .ebati mamaru Njemcima ili Nizozemci misle da ih je podojila demokracija pa su uveli pušenje marihuane po birtijama, tek toliko, da i država zaradi koju pinku na narko tržištu. Živiš u sistemu u kojem nije bitno što je netko sagradio bez dozvole objekt sa 10 stanova preko firme stare 30 dana i bez porijekla kapitala uz radnike koji imaju mjesto prebivališta u Rumunjskoj jer je to "poduzetnik", a kad "poduzetnik" ne isplati dohodak radnicima onda je to "trenutna kriza likvidnosti u poslovanju" bez obzira kaj u voznom parku ima pokoji porše čejen. Nije ni bitno što u našem malom mistu dobivanje dozvole traje po 3 godine , a odgovorne osobe zabole jedna stvar za legaliste jer više vole one koji prvo sagradwe pa onda idu "rješavati papire".
Dužničko ropstvo je poznata globalna pojava koja počinje uvijek sa ogromnim postocima nezaposlenosti, visokim kamatama na granici lihvarenja, totalnom nelikvidnošću i pojavom pojmova "kompenzacija", "cesija", "bianco zadužnica", "mjenica bez protesta" i "faktoring " kao grande finale svega.Promjeninjiva kamata, devizna klauzula i sl. samo su nuspojave kao takve.
Dakle, ako sve ovo postoji u našem društvu s obzirom na podatke koji su javnosti dostupni onda je realno priznati da se nalazimo u dužničkom ropstvu ( kao i Grčka) ili ja griješim pa smo još uvijek u tranziciji ili nekom drugom unutarnjem uređenju.
A jesen i školske knjige samo što nisu na vrata zakucale....
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty26.07.11 15:49

Prisilite banke da ukinu naše dužničko ropstvo


Naime, u Hrvatskoj je osnovana udruga Franak za "kolege po franačkoj muci", odnosno dužnike iz cijele zemlje koji svoje stambene kredite otplaćuju u švicarskim francima. Sastanci u Zagrebu i Splitu su održani, na redu su Rijeka i Osijek, zatim službena registracija udruge, a onda i pravi, konkretni potezi.

Okupljeni u udruzi kažu da su potpisali ugovore s valutnom klauzulom i nije im namjera sada tražiti spas iz državnog proračuna, već žele, poručuju, da HNB i država prisile banke da se njihovo dužničko ropstvo pretvori u uravnotežen odnos s bankama, u kojem će obje strane u jednakoj mjeri podnositi rizik kredita.

http://danas.net.hr/novac/page/2011/07/25/0045006.html?pos=n0


Zadnja promjena: Ante; 27.07.11 13:25; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty26.07.11 18:23

aaaa neka pokušaju....maaaaa
Čisto sumnjam da će uspjeti - prejak je taj bankarski lobi u HR a i vlast ih mazi percem po *uzi, tak da s toga sumnjam da bu kaj. Nek probaju, Bog daj da uspiju, ali....... No
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty26.07.11 18:39

Hoće, hoće malo morgen, država je davno trebala misliti o valutnoj klauzuli i njenim mogućim posljedicama.

Već sam govorio da smo mi država bez suvereniteta, jer da nismo ne bi postojala i ne bi se dozvolila valutna klauzula nikada, nego bi Banke koje su željele poslovati u jednoj suverenoj zemlji, poštovale njenu valutu i s njom poslovale kao uostalom i u svim drugim zemljama. Kao i obično do sada, uglavnom država nikada nije ni vodila brigu o svojim građanima, njihovom interesu i standardu.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty27.07.11 20:28

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Hoće, hoće malo morgen, država je davno trebala misliti o valutnoj klauzuli i njenim mogućim posljedicama.

Već sam govorio da smo mi država bez suvereniteta, jer da nismo ne bi postojala i ne bi se dozvolila valutna klauzula nikada, nego bi Banke koje su željele poslovati u jednoj suverenoj zemlji, poštovale njenu valutu i s njom poslovale kao uostalom i u svim drugim zemljama. Kao i obično do sada, uglavnom (ova) država nikada nije ni vodila brigu o svojim građanima, njihovom interesu i standardu.

Tak je JOSIPJOŽA, sve ste napisali točno i jasno kak suza a ja sem samo mali dodatak stavila da razmeju da se ipak radi o našoj (ovoj) državi Hrvatskoj. Istina i Bog jeste da se ovakvo što u drugim državama niti ne radi, ali svejedno .... i imate plusek - odlično napisano cheers
Ovo se sada već priprema za predizbornu kampanju pa malkice "zibaju" građane koji se dave u kreditima/švicarcima. Trebalo je to već odavno riješiti, no da ne bi vlast to brzo mogla riješiti, mislim da bi, samo kaj nećeju. G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima 922828
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty09.08.11 0:31

'Ovako više ne ide, reći ću im da uzmu stan'



'Kad prvu ratu ne budem mogla platiti, otići ću tamo i reći da si uzmu stan, a to bi moglo biti brzo jer ovako više ne ide. Ako banke tvrde da nemaju zarade u francima, zašto ga onda ne daju konvertirati u kune ili eure', pita se Puljanka, koja, kao i tisuće drugih dužnika koji imaju kredite u švicarcima, jedva spaja kraj s krajem.



http://danas.net.hr/novac/page/2011/08/08/0210006.html



Zbilja uništavaju ljude.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty09.08.11 0:54

Ante je napisao/la:
'Ovako više ne ide, reći ću im da uzmu stan'
......
Zbilja uništavaju ljude.

Strašno i prestrašno! Ma već sam ranije u jednom postu rekla "nitko im ništa ne može" - zaista su svačija "jajca" prikliještena od banaka. Užas kamo to ljude bude dovelo! No
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty09.08.11 0:56

Koliko su krive i banke i sve ostalo, isto tako je činjenica da je dosta ljudi i ne promišljeno i uletavaju glavom bez obzira.



Drže se one, kako ćemo, lako ćemo.....
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty09.08.11 1:06

Ante je napisao/la:
Koliko su krive i banke i sve ostalo, isto tako je činjenica da je dosta ljudi i ne promišljeno i uletavaju glavom bez obzira.


Drže se one, kako ćemo, lako ćemo.....

Slažem se s ovim da je bilo nepromišljenosti i lakomislenosti, ali .... to što u HR ćine banke a da ih nitko niti pokušava niti može zauzdati, oprostite, mislim da to u svojim matičnim zemljama niti slučajno ne bi smjele pokušati. G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima 375790
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty09.08.11 20:05

SVAKI građanin BiH koji je podigao kredite u švicarskim francima može ih kod svoje banke zamijeniti za kredite u eurima ili konvertibilnim markama. Izjavio je to za agenciju Srna Mijo Mišić, tajnik Udruženja banka BiH.

Građani na taj način, tvrdi Mišić, preuzimaju sve dosadašnje rizike i štete, ali izbjegavaju daljnji rizik od rasta "švicarca". "Svaki građanin koji je podigao kredit vezan za švicarski franak ima veliki problem", kaže Mišić, te dodaje kako se radi o problemima koji se ne mogu rješavati kozmetičkim mjerama.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/drzavljani-bih-kredite-u-svicarcima-mogu-zamijeniti-za-kredite-u-markama-ili-eurima/565612.aspx

POD PAROLOM "Za pravedan kredit!", danas je službeno registrirana Udruga Franak. Borit će se za desetke tisuća građana koje u očaj bacaju sve veće rate kredita u švicarskim francima, dok država, kao, vodi nekakav dijalog s bankama.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/udruga-franak-porucila-bankama-ukinite-klauzulu-i-ovrhe-snizite-kamate-/565602.aspx
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty09.08.11 20:53

Poljaci stali na kraj divljanju kredita u švicarcima

Poljski predsjednik danas je potpisao novi zakon kojim bi se trebali smanjiti povećani troškovi zajmova u inozemnim valutama, povezani s rekordno visokim tečajem švicarskog franka prema zlotu.

Zakon bi trebao pomoći nekih 700 tisuća obitelji koje su uzele hipotekarne kredite u švicarskim francima u vrijeme kada je tečaj zlota prema franku iznosio 2,4 zlota za franak.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Poljaci-stali-na-kraj-divljanju-kredita-u-svicarcima



BiH i Poljska nešto rade, drugi su poduzeli nešto. Hrvatska čeka i pregovara.
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty09.08.11 23:30

Pa nečemo valjda kao primjere uzimati nekakve poljake, bosance, mađare, slovence ili brothers from serbija!

Mi ne spadamo u te skupine, mi smo locirani na razvijene zemlje kao Kongo, Obala Bjelokosti, Albanija, Burkinu mi ga Faso i Zair. Tamo su švajcarac odavno izbacili iz upotrebe i koriste krumpir, med, slamu ili komad buta u monetarnoj politici. Tu mi spadamo, tu smo jaki, tome moramo stremiti. Imamo nekakav Ustav koji su pisali nekakvi zadojeni rvati pa su naveli da je nekakva kuna sredstvo plačanja u nekakvoj državi umjesto da su napisali da je ječam ili paprika mjerna jedinica vrijednosti.

Uostalom, otkud nama pravo da svjetski poznatim bankama uvjetujemo na koji način će kamatariti?

Banke na sastanke šalju nekakve savjetnike koji pregovaraju sa ministricom financija i Jadrolinijom čime samo pokazuju koliko ih ozbiljno shvačaju. To isto sigurno rade u svojim matičnim zemljama kad ih njihovi premijeri pozovu nasastanak. Šalju portire ili vozače umjesto izvršnih osoba koje o nečemu mogu odlučivati.

Odrekli smo se mi svojih boraca i ekonomskih mozgova prelako. Zamislite da je Ljubo Česić Rojs ministar financija i da mu zemljaci poruče da im je rata porasla za 50%!! lelek bankara čuo bi se do Frankfurta na Majni ako ne i dalje. kad bi im on uveo monetarnu politiku u obliku jarana sa kamama mislim da bi kamata na stambene kredite pala na 0,1 do 0,5% uz poček beskamatni jedno 10 godina.
[Vrh] Go down
Sponsored content





G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty
PostajNaslov: Re: G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima   G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima Empty

[Vrh] Go down
 
G-Banke, Krediti, Kamate, Odnos Banaka prema Klijentima
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» KOLEKTIVNA TUŽBA PROTIV BANAKA

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: