Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 G - Državni proračun

Go down 
+3
Rožica-ljutibijes
JOSIPJOŽA
plemenitašica
7 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty26.01.11 0:04

HDZ-u iz proračuna više od 25 mil. kn, SDP-u gotovo 22 mil. kn

Ni kune neće dobiti I. Sanader jer će "njegovih" 777.236,05 kn otići HDZ-u

Kada je u pitanju novac, i vladajući i oporba brzo nađu zajednički jezik pa su se tako jednoglasno na saborskom odboru za Ustav, poslovnik i politički sustav dogovorili koliko će koja stranka dobiti novca iz proračuna za 2011. godinu. Računica je jednostavna.

Za svakog zastupnika iz proračuna će na račun stranke sjesti 377.236,05 kuna, a za svaku zastupnicu 10 posto više, odnosno 414.959,65 kuna. Sveukupno riječ je o gotovo 59 milijuna kuna što je ipak za oko pet milijuna kuna manje nego prošle godine. Najveći dio kolača ide hadezeovcima jer će 66 zastupnika država "nagraditi" s nešto više od 25 milijuna kuna. Gotovo 22 milijuna kuna sjest će i na račun SDP-a, haesesovcima ide nešto više od 2,3 milijuna kuna, a SDSS-u i IDS-u oko 1,1 milijun kuna.

http://www.vecernji.hr/vijesti/hdz-u-proracuna-vise-25-mil-kn-sdp-u-gotovo-22-mil-kn-clanak-244091
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty26.01.11 0:20

Mašala! Koje mi sve lude zakone imamo, pa jel oni tam rade zakone za sebe ili za građane? Laughing
Ma to treba ko u Tunisu, potjerati vanka lijepo, sjever, istok, jug, zapad kam god samo neka idu.
Političke stranke neka žive od članarine. Laughing
A ne da se bahate u kampanjama, sa 1001 plakatom, 1001 reklamom u 1001 noći, na TV, Radiju, a gdje sve ne još? Evil or Very Mad

A onda ni to nije dovoljno pa još su krali tolike milione za stranku(HDZ)? Pa jel smo mi stvarno toliko ludi? bounce
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty26.01.11 0:28

JOSIPJOŽA je napisao/la:

A onda ni to nije dovoljno pa još su krali tolike milione za stranku(HDZ)? Pa jel smo mi stvarno toliko ludi? bounce


Kakvo je to pitanje? Naravno da jesmo.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty26.01.11 0:32

Ante je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:

A onda ni to nije dovoljno pa još su krali tolike milione za stranku(HDZ)? Pa jel smo mi stvarno toliko ludi? bounce


Kakvo je to pitanje? Naravno da jesmo.

Ajme gospe moja a ja živio u uvjerenju da nismo. Možda je to zbog toga što ja ne gledam HRT, nego više ove svjetske, strane programe.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty26.01.11 0:35

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Ante je napisao/la:
JOSIPJOŽA je napisao/la:

A onda ni to nije dovoljno pa još su krali tolike milione za stranku(HDZ)? Pa jel smo mi stvarno toliko ludi? bounce


Kakvo je to pitanje? Naravno da jesmo.

Ajme gospe moja a ja živio u uvjerenju da nismo. Možda je to zbog toga što ja ne gledam HRT, nego više ove svjetske, strane programe.


Eeee, zbog vas u koji misle da nismo baš i jesmo.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty26.01.11 2:28

Ovo kaj ste napisali ja ne mogu vjerovati. Dobivaju novac iz proračuna. Isuse Bože, tolike stotine tisuća po jednom zastupniku? Za kaj? ???? Zato kaj su na broju, a ne rade ništa, čast izuzecima. Ovo nema veze s pameću i građanima. J***** stat ću uz Lesarove aktiviste sa natpisim o tim milijunima i onim 55 godina za odlazak u mirovinu. Pa da vidim i čujem na svoje oči i uši kaj narod ima za reći. Za nevjerovati, šljam kakvog nema ni blizu ni daleko. Ffffffuuuuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjjj.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty26.01.11 2:36

Svašta ćemo mi još vidjeti.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty26.01.11 10:28

Kad se zbroji ukupno izdavanje za jednog zastupnika, dakle ovi iznosi, plaće, benefiti, jao kukulele,
čast izuzecima koji to pokušavaju opravdati, ali oni "dizači utega", to bi trebalo sve poslati u branje jabuka.
Ma treba definitivno postaviti i neke kriterije u Saboru kao recimo:
- minimalan broj diskusija po sjednici
-minimalan broj predloženih amandmana, zakona, inicijativa, projekata
-nedolaske na sjednice kažnjavati kao što se radnicima odbija od plaće u tvrtkama
- mjeriti vrijeme diskusija i rasprava
itd.

Pa dragi moj saborski zastupniče Fioliću Vi bi davno dobili otkaz u Saboru, i još desetine poput Vas.
U Saboru imamo najmanje pola zastupnika koji opstruiraju napredak ove zemlje. Ostatku Sabora svaka čast.
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty28.01.11 20:14

Pa nije elementarni problem u vrsti več u količini. Sabor treba smanjiti na minimum propisan zakonom ( mislim 80 komada) pa bi se uštedjelo u startu. Promjeniti pravilnik kojim se kažnjava od dohotka nedolazak, ukinuti troškove stanovanja u stanovima za vrijeme trajanja mandata itd.itd.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty24.05.11 14:41

'Poštedite nas analitičara pripravnika u Bossovim odijelima'

HDZ-ovac je Vladu pozvao da iznađe nove modele zaduživanja jer aktualni idu na ruku samo poslovnim bankama. Spomenuo se pritom i HNB-a, za koju je kazao da je postala sastavnica poslovne politike banaka, a ne nacionalne ekonomske politike.

'Financiranje deficita ne smije biti najplodonosniji izvor dobiti poslovnih banaka, a tome uvelike pridonosi kreditno-monetarna politika HNB-a i izostanak sinkronizacije fiskalne i monetarne politike, isključivo zbog neželjenja monetarne politike. Tako će biti i ubuduće ako se odluke u HNB-u i dalje budu donosile bez Savjeta HNB-a, a Savjet bude zasjedao bez ministrice financija i predsjednika Odbora za financije', zaključio je Marić.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/129576/Postedite-nas-analiticara-pripravnika-u-Bossovim-odijelima.html

Marić mi je uvijek bio dobar, ali ova izjava za odijela, kapa dolje, veeeliki plus kod mene.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty20.06.11 10:58

KRIZA U DRŽAVNOJ RIZNICI

Vlada ukida nultu stopu PDV-a na kruh, mlijeko i lijekove?

Ministrica financija Martina Dalić prošlog je tjedna na razgovoru sa sindikalnim čelnicima iznijela prijedlog kojim Vlada traži da se 240.000 zaposlenih u državnoj upravi i javnim službama ponovno odreknu božićnice kako bi se uštedjelo 300 milijuna kuna u ovogodišnjem proračunu

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/134377/Vlada-ukida-nultu-stopu-PDV-a-na-kruh-mlijeko-i-lijekove.html
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty24.06.11 11:38

Ante je napisao/la:
KRIZA U DRŽAVNOJ RIZNICI

Vlada ukida nultu stopu PDV-a na kruh, mlijeko i lijekove?

Ministrica financija Martina Dalić prošlog je tjedna na razgovoru sa sindikalnim čelnicima iznijela prijedlog kojim Vlada traži da se 240.000 zaposlenih u državnoj upravi i javnim službama ponovno odreknu božićnice kako bi se uštedjelo 300 milijuna kuna u ovogodišnjem proračunu

[url=http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/134377/Vlada-ukida-nultu-stopu-PDV-a-na-kruh-mlijeko-i-lijekove.html
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/134377/Vlada-ukida-nultu-stopu-PDV-a-na-kruh-mlijeko-i-lijekove.html[/quote[/url]]

Pa to je ok, ono ko fol sindikatima se predlaže ukidanje božićnice, onda oni kao protestiraju i novine se raspišu o navedenom, onda to traje dva tri mjeseca, onda Jaca izjavi da nema ništa od toga jer njezina vlada mora biti socijalno osjetljiva, onda Sindikalni vođe "potpišu" sporazum i Jaca u navedenom scenariju osigura barem 100.000 glasova na izborima. Iste fore prodaju se još od povjesne izjave IŠ da HRT mora platiti pdv, kaj ste obolili od memeorijske blokade? Stari scenario novi glumci. Taj serijal gledamo već dugo.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty26.06.11 22:24

Ante je napisao/la:
............prijedlog kojim Vlada traži da se 240.000 zaposlenih u državnoj upravi i javnim službama ponovno odreknu božićnice kako bi se uštedjelo 300 milijuna kuna u ovogodišnjem proračunu
Pa kaj ona pripovijeda o proračunu grada VG kad misli uštedjeti 300 milijuna?
Jebate, njima ne bi bilo dovoljno niti 300 milijuna milijardi kuna.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty01.07.11 13:15

Račan - 4 godine mandata - povećao dug za 33 milijarde kuna
Sanader - 7 godina mandata - povećao dug za 40 milijadri kuna
Kosor - 2 godine mandata - povećala dug za 30 milijardi kuna

Račan je sa svojim zaduženjima uspio zaustaviti rast nelikvidnosti u državi, dok je Kosor unatoč zaduženjima povećala nelikvidnost i odvela je na rekordnu razinu. Tako je u trenucima kada je došla na vlast neplaćenih obveza bilo u visini od dvije milijarde i 800 milijuna kuna dok je danas ona na razini većoj od 13 milijardi kuna.

Prema projekcijama iz Ministarstva financija i Hrvatske narodne banke, sljedeće će Vlade u dva mandata morati vratiti gotovo 100 milijardi kuna duga od čega nas samo sljedeće godine čeka povrat od 14 milijardi kuna.

Vlada nakon izbora trebala bi u četiri godine mandata vratiti gotovo 40 milijardi kuna duga koliko stiže na naplatu! Prema izračunu kojega je svojedobno objavio Business.hr u godini ulaska Hrvatske u EU, 2013. godine trebali bi vratiti oko 5 milijardi kuna duga, godinu kasnije oko 9 milijardi kuna, a u 2015. godine oko 14 milijardi kuna duga.

Naravno trebat će ubrojiti i nova zaduženja jer je očigledno kako Hrvatska neće moći vraćati dugove ukoliko se dodatno ne zaduži po poznatoj Šukerovoj mantri "Nismo se dodatno zadužili, nego smo uzeli da bismo vratili bivši dug".

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-dva-sljedeca-mandata-vlada-mora-vratiti-gotovo-100-milijardi-kuna-duga-/559020.aspx

[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty27.07.11 13:14

Istraživanje novinara Globusa o dodjeli državnih poticaja za poljoprivredu dokazalo je da se milijarde kuna poticaja dijele gotovo bez ikakve kontrole i da ministar Petar Čobanković ne osjeća potrebnim kontrolirati kamo odlazi novac koji dijeli šakom i kapom.

Ove godine je 3,5 milijardi kuna podijeljeno na 180 tisuća poljoprivrednika i onih koji to i nisu, ali nitko ne kontrolira kako se troši taj novac. Je li doista posađena ili posijana kultura za koju se dobio poticaj? Postoje li uopće nasadi za koje su dodijeljene pojedinačno stotine tisuća kuna državnih poticaja?

Globusov novinar obišao je neke od korisnika poticaja i otkrio posve bizarne slučajeve: građevinske tvrtke koje dobivaju stotine tisuća kuna poticaja za vinogradarstvo, i to za parcele na kojima uopće nema vinograda, seljake koji dobivaju po 200 tisuća kuna za uzgoj jabuka i lješnjaka premda na parcelama nema spomenutih poljoprivrednih kultura...

Samo u zadnjih 10 godina u tzv. poljoprivredne poticaje utukli smo najmanje 35 milijardi kuna.

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/140542/cobankovic-dijeli-poticaje-bez-kontrole.html
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty27.07.11 20:51

I kaj sada komentirati na ova zadnja dva posta? Niš, veliko niš!
Ali, evo zamijetila sam iz onog prvog posta činjenicu da se bude u slijedećih 8 godina moralo vrnuti 100 milijardi kuna duga kaj su nas "uvaljali" zaduženjima.

U drugom postu vidim već i makar u jednom mandatu iz tih poticaja pobrati na hrpu nofce za vraćanje zaduženja koja budu dospjela.

Kak nitko za druga ukinuta prava drugim kategorijama građana niš ne govori nitm ne "trza" tak je moj prijedlog za ovo kaj sam napisala:

1. Donijeti odluku - Čobanina hititi nek se bavi Jadranskinim receptom "čobanlukom" i to njemu ukinuti (zaista ga obespraviti i ustavno i zakonito) bilo kakve poticaje ili sredstva vezana za državnu blagajnu - trajno.

2. Zaista napraviti pravu inventuru zakaj se sve plaćaju poticaji (bez stričeva, baba i drugih oblika nepotizma i protekcionizma) i svugdje gdje se nađe da je bilo i najmanje "zlouporabe" - ukinuti svaku vrstu poticaja i doticaja državnih sredstava - makar na slijedećih 10 godina (svaka se škola plaća - pa nek svaki zlorabljivač uistinu skupo plati).

3. Ukinuti- smanjiti, a to ozakoniti odgovarajućom uredbom ili zakonom) makar za 1/3 vrijednost svakog poticaja koji država isplaćuje (ak se može ukinuti i dokinuti mnogim drugim skupinama stečena prava - bome može i ovima).

4. Svakako prioritet dajem "oduzeti i vratiti popljačkano, pokradeno, nepošteno stečeno bilo pljačkom, korupcijom, mitom, provizijama i inim) i bude se naralo nofce za vraćati dugove bez novih zaduženja.

Ima toga još kaj bi se moglo napraviti, ali ovo troje mi prvo palo na pamet - kirurškim zahvatom, onak na poprečke - odmah i sad.

Ah, da, ne bi se "zamjeriti" a i najlakše je "zadužiti danas" pa kaj nas briga kak, kome i kaj bude sutra.
Marš
bando, šuftovi!
G - Državni proračun - Page 2 922828
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty09.09.11 8:56

Povrat poreza za 2010.


Poreznici nezakonito uskraćuju građanima prava

Dok se Porezna uprava hvali da se povrat poreza za 2010. odvija istim tempom kao i prethodnih godina, porezni obveznici muku muče, jer su, kako tvrde, zakinuti za olakšice koje su im zakonom zajamčene.

Posljednjih dana u javnosti su se pojavile informacije kako Porezna uprava revno obavlja svoj posao, te da se isplate povrata poreza odvijaju kao i prethodnih godina. Međutim, manje je poznato da je revan posao Porezne uprave mnogim građanima koji žive na području posebne državne skrbi i nerazvijenih područja ove godine itekako zadao glavobolje

http://danas.net.hr/novac/page/2011/09/08/0506006.html

Meni još nije stigao povrat poreza.
[Vrh] Go down
manimal
Ide prema gore
Ide prema gore
manimal


Broj postova : 413

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty09.09.11 9:52

Ante je napisao/la:
Povrat poreza za 2010.


...
Meni još nije stigao povrat poreza.





...ufff, a ja sam zaboravio i da je bio...makar ona polovica... G - Državni proračun - Page 2 531100 mayku im banditskuG - Državni proračun - Page 2 172457 ...
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty09.09.11 13:52

Ante je napisao/la:
Povrat poreza za 2010.
.............
Meni još nije stigao povrat poreza.



Niti meni, baš sam razmišljala ovih dana da s onom ceduljicom odem u poreznu upravu da ih pitam.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty10.09.11 0:12

To je i meni palo na pamet...
[Vrh] Go down
Sponsored content





G - Državni proračun - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: G - Državni proračun   G - Državni proračun - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
G - Državni proračun
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Gradski proračun

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: