Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 G - Shoping u Velikoj Gorici

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Shoping u Velikoj Gorici Empty
PostajNaslov: G - Shoping u Velikoj Gorici   G - Shoping u Velikoj Gorici Empty09.09.10 18:15

Kakva su nam iskustva s trgovačkim lancima, zadovoljstvo ili nezadovoljstvo, pohvale i primjedbe, pitanja i prijedlozi.
Mercator-HR je izrastao od goričke Slobode, iz Velike Gorice u Hrvatskoj i danas je drugi trgovački lanac po snazi i tržišnom udjelu.
Što je Velika Gorica dobila ili izgubila s tim, da li je iskoristila dovoljno tu prednost ili ne?
Kako smo zadovoljni sa Mercatorom ali i drugim trgovačkim lancima. Predpostavljam da bi ova tema mogla zanimati sve nas i da svatko od nas ima ponekih dobrih ili loših iskustava sa bilo kojom trgovačkom kućom.

http://www.vecernji.hr/biznis/nasa-je-misija-getro-pretvoriti-najpovoljniji-lanac-hrvatskoj-clanak-188563

Intervju: Hrvoje Štorga, predsjednik uprave Mercatora-H govori o akviziciji Getroa, najavljenim poskupljenjima i minimalnom rastu trgovine na malo te planiranim investicijama, akvizicijama i budućnosti maloprodaje u Hrvatskoj


“Naša je misija Getro pretvoriti u najpovoljniji lanac u Hrvatskoj”


S prihodima od prodaje većim 3,2 posto u prvom polugodištu nego u istom razdoblju lani, čemu su pridonijele dobre antirecesijske mjere i akvizicija Getroa, Mercator-H opet je uvjerljivo drugi trgovački lanac na hrvatskom tržištu, a s tom te akvizicijama u Crnoj Gori cijela je grupacija Mercator učvrstila lidersku poziciju u regiji. Je li počeo oporavak potrošnje, što će se dalje događati s Getroom te kakvi su dalji planovi Mercatora u Hrvatskoj, razgovaramo s predsjednikom uprave Hrvojem Štorgom.
[Vrh] Go down
fila
Novi član
Novi član



Broj postova : 6

G - Shoping u Velikoj Gorici Empty
PostajNaslov: Re: G - Shoping u Velikoj Gorici   G - Shoping u Velikoj Gorici Empty12.09.10 17:03

Merkator--- halo muka mi je kad dođem nešto od bijele tehnike pogledati to je prrrestrašno nitko ni ono osnovno kaj pitaš nezna odgovoriti bbrrrr
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Shoping u Velikoj Gorici Empty
PostajNaslov: Re: G - Shoping u Velikoj Gorici   G - Shoping u Velikoj Gorici Empty12.09.10 17:23

Nažalost fila mnoge trgovačke kuće jako malo rade s djelatnicima u smjeru edukacije djelatnika u smjeru što boljeg servisa prema kupcima, uz to sve više i više optimiraju poslovanje i smanjuju troškove koji se uglavnom prelamaju preko troškova djelatnika, smanjuju broj djelatnika itd.
Osnovno je raditi sa ljudima svakodnevno kako bi se educirali i kako bi se podizala svijest da je kako kažu Nijemci " Kunde ist Koenig" odnosno kupac je kralj, rijetke su kuće koje rade u tom smjeru ima ih i znam neke, neću ih reklamirati. S Merkatorom nemam nekih loših iskustava za sada ali da bi trebao biti kvalitetniji servis i usluga to svakako, osnovno pravilo je da sve trgovačke kuće žive od Kupaca ali i da do Kupaca baš i ne drže puno.
U budućnosti će se taj segment jako profilirati i samo one kuće koje budu u tom segmentu prve i najbolje će i moći opstati.

Ugodna kupovina svima!
[Vrh] Go down
fila
Novi član
Novi član



Broj postova : 6

G - Shoping u Velikoj Gorici Empty
PostajNaslov: Re: G - Shoping u Velikoj Gorici   G - Shoping u Velikoj Gorici Empty13.09.10 17:07

Ma kužim ja sve to i da oni malo rade na edukacijama djelatnika.Ali kad ti trgovac ono bi nebi posluzil kad ga pozoveš,pa ti veli mi smo u bedu kakve su nam male plaće pa smo u bedu ,a bokca ti kaj ja nis u bedu kad mi je riknula mašina ili nekaj drugo a nemam love da si kupim ali mi treba i moram nekak skrpati lovu ,a on tam nezna niš jel je depresivan. nek ide doma možda ima ljudi koji bi delali i kulturno te pozdravili kad dojdeš u dućan .... jel bome takvi trgovački centri ,treba se borit za svakog kupca .
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

G - Shoping u Velikoj Gorici Empty
PostajNaslov: Re: G - Shoping u Velikoj Gorici   G - Shoping u Velikoj Gorici Empty13.09.10 17:25

Naravno da se treba boriti za svakog kupca, treba i voljeti ono što radite, pa i trgovinu i rad s ljudima općenito gdje se puno komunicira, razgovara, treba ljubaznosti i svega drugoga.

Meni je uvijek zanimljiva tema plaća.
Plaće ne da nisu važne ali plaća nije uvijek i mjerilo zadovoljstva koliko ozračje i timski duh unutar kompanije, koje ponajviše ovisi od rukovodećih ljudi.
Naime meni može netko i povisiti plaću, biti ću zadovoljan sljedećih 6 mjeseci i ponovo postajem nezadovoljan jer sam se već navikao na tu plaću.

Naime fascinira me kada kaže netko da ima malu plaću i da neće raditi jer mu je mala plaća, il nemora raditi toliko. jer se na kraju mjeseca ne vidi.
A što bi se trebalo vidjeti, pa vidi se plaća.
Nitko nikoga nije prisilio da radi za toliku i toliku plaću ali ako sam potpisao ugovor i prihvatio svjesno tu plaću za nju moram i raditi, mogu biti i nezadovoljan ali to mi ne daje za pravo da ne radim. Radim i tražim bolje s čim ću biti zadovoljan i svaki pravi djelatnik će se tako i ponašati. Na žalost kod nas je razmišljanje obrnuto i to se odražava na kvalitetu usluga u svim djelatnostima ne samo u trgovini. Svijest o radu, odgovrnosti prema radu, odgovornosti prema samom sebi to je ono što nam nedostaje i zato imamo takav odnos prema poslu, konkretno u trgovini.
[Vrh] Go down
fila
Novi član
Novi član



Broj postova : 6

G - Shoping u Velikoj Gorici Empty
PostajNaslov: Re: G - Shoping u Velikoj Gorici   G - Shoping u Velikoj Gorici Empty13.09.10 18:46

Potpuno se slažem.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

G - Shoping u Velikoj Gorici Empty
PostajNaslov: Re: G - Shoping u Velikoj Gorici   G - Shoping u Velikoj Gorici Empty14.09.10 17:21

Po onome koliko ja kupujem u Mercator-u mogu ga zatvoriti. Ako uđem u robnu kuću jednom mjesečno kao i u Intersport, Sir Oliver ili Benetton. Uglavnom uđem i izađem, ne sjećam se kad sam nekaj kupila.

Billa - ušla jednom i izašla.

Konzum - često kupujem i to: kruh na prvom mjestu, gotova kuhana ili pečena jela, kolače, narezane nareske, mlijeko, tijesto, dijetalne proizvode, toaletni asortiman i kozmetiku za čišćenje kućanstva, sokove, hranu za pasa i mačku, ponekad neku butelju vina.
Sve u svemu špeceraj, ali NE kupujem voće i povrće, potrepštine za kuću, kozmetiku.

DM - kozmetiku za osobnu higijenu i potrepštine za domaćinstvo.

Voćarna na Trgu Stj. Radića - sve voće i povrće

Mesnica Navračić - svježe meso i čvarke.

Plac - rezanci, grincajg, gibanica, i povrće od žena za koje znam da su ubrale u svojem vrtu.

Kaufland i Lidl - navratim, tu i tamo nekaj kupim.

Bijelu tehniku, i ono kaj se kupuje jednom godišnje ili petogodišnje kupujem u Zgb.

Sir i vrhnje kupujem (donesu mi) u seoskom domaćinstvu prema Jaski.

Odjeću i cipele - samo veliki centri, dakle NE u VG.
[Vrh] Go down
Sponsored content





G - Shoping u Velikoj Gorici Empty
PostajNaslov: Re: G - Shoping u Velikoj Gorici   G - Shoping u Velikoj Gorici Empty

[Vrh] Go down
 
G - Shoping u Velikoj Gorici
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Investicije u Velikoj Gorici
» Dijaliza u Velikoj Gorici
» Sportska dvorana u Velikoj Gorici
» Novi Grafiti u Velikoj Gorici
» PROLJETNI SAJAM U VELIKOJ GORICI

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: