Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 P - Korupcija, afere, pljačke

Go down 
+4
Ante
plemenitašica
Rožica-ljutibijes
JOSIPJOŽA
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty03.02.11 14:30

Mišel je napisao/la:
Bože pitam se šta napraviti da se zakonom zabrani Hebrangovo javno djelovanje.Pa taj čovjek zbilja nema blage veze sa stvarnošću.
.......
Gospon Hebrang preporučam da ubuduće kad želite nešto reći samo obavjestite novinare ,ali se ne trudite pričati ...
Policija istražuje Čačićevu 'Puntu' već nekoliko dana

Na temelju zahtjeva Županijskoga državnog odvjetništva zadarska policija
prikuplja dokumentaciju i provodi izvide o privatizaciji turističkog
naselja "Zelena Punta" u Kukljici na otoku Ugljanu, u vlasništvu
predsjednika HNS-a Radimira Čačića, potvrdio je na današnjem sastanku sa
zadarskim novinarima načelnik zadarske Policijske uprave (PU) Zlatko
Sokolar.

Na novinarsko pitanje o odmaralištu "Zelena Punta" načelnik Sokolar
je kazao da se na tom slučaju radi već nekoliko dana, no nije mogao reći
kad će se znati ishod policijskih izvida zbog opsežne dokumentacije."Dokumentacija
je opsežna, a veći dio dokumenata nije u Zadru, pa zadarska policija
surađuje s drugim policijskim upravama", kazao je, među ostalim,
Sokolar.HDZ-ovi zastupnici su u siječnju u tijeku aktualnog
prijepodneva u Hrvatskom saboru prozvali Čačića za privatizacijske
zlouporabe u vezi s njegovom tvrtkom "Coning" te privatizacijom "Zelene
Punte", odmarališta na Ugljanu koje je ta tvrtka kupila 2001.Ministar
unutarnjih poslova Tomislav Karamarko je također kazao da će policija,
na temelju ustavne odredbe o nezastarijevanju kriminala u privatizaciji i
pretvorbi, istražiti privatizaciju "Zelene Punte".
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Policija-istrazuje-Cacicevu-Puntu-vec-nekoliko-dana

Postupanje točno po "političkoj direktivi-inicijativi".....ajmo dalje.


Čačić: 'Puntu' je Coning kupio na burzi, a ne u privatizaciji

'Naravno da je privatizacijski kriminal izašao iz zastare i svaki glas o
kaznenom djelu mora se istražiti i Karamarko to naravno ima pravo. Ono
što se ja nadam je, da će jednaku medijsku pozornost kao i njegova
izjava da će na zahtjev HDZ-a otvoriti istragu, dobiti i izvještaj o toj
istrazi', kazao je Čačić, objasnišvi kako je zadnji put kada je HDZ
zatražio takvu istragu na temu njegovih odluka u ministarstvu, pet
godina trajalo dok je Državno odvjetništvo iznijelo stav da nema nikakve
sumnje u zakonitost njegovih postupaka.
Čačić je objasnio kako je Coning 'na burzi, a ne u privatizaciji' kupio
dionice Zelene punte, za koju je prozvan. Dodao je kako niti Čačić niti
Coning' nisu sudjelovali u privatizaciji te tvrtke koja se dogodila
deset godina ranije, odnosno 1991. godine. 'To Hebrang jako dobro zna, a
ako Karamarko to zna, a daje ovakve izjave, onda sudjeluje u jednoj
prljavoj političkoj igri i kleveti. A ako ne zna, saznat će kad otvori
istragu', kazao je.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Cacic-Puntu-je-Coning-kupio-na-burzi-a-ne-u-privatizaciji

Vi'š, vi'š, nisam ni ovo znala....znači burza, već se istraživalo....aha...tako se to troši i vrijeme i novce. Bude se čulo.

HNS: Zastupnici HDZ-a koji su leglo korupcije i kriminala ne mogu optuživati druge


Nakon što su tijekom saborskog aktualca HDZ-ovi zastupnici uz pomoć
ministara Tomislava Karamarka i Đure Popijača organizirano udarili na
čelnika HNS-a Radimira Čačića HNS se oglasio priopćenjem u kojem
podsjeća da na HDZ-ove "uglednike" koji u zatvoru čekaju presude za
višemilijunske krađe. Također, HNS tvrdi da HDZ-ovci bacaju prljavštinu
po drugima jer jedino prljavštine imaju na bacanje.


Priopćenje prenosimo u cijelosti:"Krajnje je vrijeme da
zastupnici organizacije koja se istragama pravosudnih organa pokazala
kao leglo kriminala i korupcije u hrvatskoj politici prestanu optuživati
druge za ono što su sami stvorili.
HDZ je još kroz
pretvorbu i privatizaciju započeo pljačku hrvatskih građana koja se
nastavlja i do današnjih dana, što zorno pokazuju pravomoćne presude
onima kojima su procesi završili i puni zatvori pritvorenih HDZ-ovih
„uglednika“ kojima procesi još nisu završili, a sumnjiči ih se za krađe
vlastitog naroda u višestrukim milijunskim iznosima.

Ne treba uopće spominjati bivšeg premijera i predsjednika stranke
kojeg su svi kao božanstvo veličali, na čelu sa sadašnjom premijerkom, a
koji sada leži kao bjegunac od pravde u inozemnom zatvoru. Istovremeno,
njegovi nasljednici koje je vlastoručno postavio pokušavaju uvjeriti
hrvatsku javnost da s njim nemaju nikakve veze.
Bacanje
prljavštine po drugim ljudima, koji k tome od svoje odgovornosti nikada
nisu i neće bježati, jedino je što HDZ radi, umjesto da vodi zemlju iz
krize u koju ju je sam i doveo. Naravno, to ni ne čudi s obzirom da HDZ
jedino prljavštine i ima na bacanje.
"
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Politika/HNS-Zastupnici-HDZ-a-koji-su-leglo-korupcije-i-kriminala-ne-mogu-optuzivati-druge

Čekamo, čekamo....aaaaa, Čačiću, samo ako bude i neka sitnica "naopako" - naježio si, jako si im "velika kost u grlu" Basketball
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty03.02.11 14:50

Na hadzeovski način

Sinoč u dnevniku tri je bilo riječi o sukobu interesa i temeljem prijava o sukobu interesa odbor za sprečavanje sukoba interesa je donio sljedače zaključke,Kerum je u sukobu interesa zbog Fani i određuje mu se mjera opomene,8Čini mi se ovdje samo opomena jer im on ipak treba.
Požaški gradonačelnik esdepeovac je u sukobu interesa i određuje mu se kazna od 10 000 kuna koju dotični odbija platiti jer ne smatra odluku utemeljenom,
a velikogorički gradonačelnik Dražen Barišić zbog upravljačkih prava koja ima i postupanja po njima ne smatra se u sukobu interesa.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty04.02.11 11:21

Šef Croatia osiguranja u Rijeci pod istragom: 100 milijuna kuna izvukao lažirajući odštete

Istražuju se poslovi Ivana Vanje Frančiškovića, šefa poslovnice u Rijeci i uglednog HDZ-ovca

Zbog sumnji da je sudjelovao u izvlačenju novca iz državne tvrtke, pod istragom USKOK-a našao se Ivan Vanja Frančišković, dugogodišnji direktor poslovnice Croatia osiguranja u Rijeci koji je, kako doznajemo, postao predmet istrage zbog sumnje da se za njegova mandata u poslovnici CO-a u Rijeci odvijao kriminal neslućenih razmjera.

http://www.jutarnji.hr/vanja-franciskovic--sef-croatia-osiguranja-u-rijeci-pod-istragom--100-milijuna-kuna-izvukao-lazirajuci-odstete/922929/
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty04.02.11 11:32

[quote="Ante"]Šef Croatia osiguranja u Rijeci pod istragom: 100 milijuna kuna izvukao lažirajući odštete

http://www.jutarnji.hr/vanja-franciskovic--sef-croatia-osiguranja-u-rijeci-pod-istragom--100-milijuna-kuna-izvukao-lazirajuci-odstete/922929/[/quote]

Tak se dela i tak treba biti uspješan, ništa ispod 100 mil kuna, a pastiri nek čuvaju ovčice.
Kao da mi i do sada nismo bili čobanska zemlja, puna stoke sitnog zuba. Laughing

Croatia u srcu te imam. Laughing
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty04.02.11 11:38

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Ante je napisao/la:
Šef Croatia osiguranja u Rijeci pod istragom: 100 milijuna kuna izvukao lažirajući odštete

Tak se dela i tak treba biti uspješan, ništa ispod 100 mil kuna, a pastiri nek čuvaju ovčice.
Kao da mi i do sada nismo bili čobanska zemlja, puna stoke sitnog zuba. Laughing

Croatia u srcu te imam. Laughing
Kopirala sam jer mi se sviđa komentar. lol!

Ali pogriješili ste, nismo mi čobanska zemlja, mi smo bili čobanska zamlja, pa su čobani iz opanka upali u fine kožne cipele i štiklice i sad ne znaju niti hodati, niti se ponašati. Ipak je Zagreb ravan grad, asfaltiran, teško je održati ravnotežu. Zato i idu u podsljemensku zonu, da ih podsjeti na brijeg. Pokondirene tikve.
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty04.02.11 11:41

Al Jaran je to radio godinama, "nadležne institucije" su znale da on to radi godinama i sukladno neovisnosti pravosuđa uredno su to prijavljivale i pokretale istražne radnje. Već nakon prvog milijončeka uhitili su ga i sproveli u istražni zatvor Županijskog suda u Moldaviji - ups, oprostite, pobrkao sam lončiće. Čista imaginacija, Eii-absolutno romantično. pirat
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty04.02.11 12:34

U to doba direktor CO je bio Hrvoje Vojković, a gle vraga predsjednik Nadzornog odbora naš Ivan Šuker.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty04.02.11 12:38



Ante je napisao/la:
U to doba direktor CO je bio Hrvoje Vojković, a gle vraga predsjednik Nadzornog odbora naš Ivan Šuker.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty10.02.11 17:48

Šta je ovo opet na Autocestama, preplaćeno 500 puta?
Dionica od 2,4 km prikazana kao 1.171,3 km u troškovniku a umjesto 4900 plaćeno 2,4 mil kuna?
Ovome nikada kraja, kako izgleda i kako se očekivalo da će sve ove afere ostati pod tepihom, meni se nameće logično pitanje, koliko se pokralo dok je sve bilo pod velom tajne i pod tepihom svih ovih godina od rata pa do sada, ovo sve je za anale i Guinessovu Knjigu Rekorda mogućih političke korupcije u svijetu.
Koliko netko treba biti glup ili pokvaren da tako napravi troškovnik, a i da prođe nekažnjeno?
Koliko vidim u Remetinec se dođe, bude dok nova ekipa ne stigne i onda van, a nitko još osuđen.
1.171,3 km?


http://www.vecernji.hr/vijesti/autocesta-zagvozd-istanbul-posao-4900-kn-naplatili-2-4-mil-clanak-250700
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty11.02.11 2:08

Kažu da je krivo pisalo, km umjesto m Very Happy
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty11.02.11 9:46

Ante je napisao/la:
Kažu da je krivo pisalo, km umjesto m Very Happy

Ali je isplaćeno?, da ni Viadukt nije reagirao i ukazao na grešku, snosi li onda i Viadukt odgovornost?
Ma o čemu ja pričam, o odgovrnosti? Laughing
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty11.02.11 9:57

Skroz nepoznat pojam kod većine, i to ne samo političara.
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty11.02.11 23:45

Iz "pouzdanih" izvora dobio sam neke od izjava osiguranika Croatia osiguranje vezano uz trenutnu situaciju u Poslovnici Rijeka na temelju kojih su isplačene odštete po policama osnovnog i kasko osiguranja, a nakon analize ovlaštenog revizora i procjenitelja iz Zaostroga. Cool


PISMENE IZJAVE OSIGURANIKA CROATIA OSIGURANJA


1) Odmakao sam se od ruba ceste, bacio pogled na moju punicu i sletio u kanal.

2) Nakon razvoda od moga supruga svako općenje preuzeo je moj odvjetnik.

3) Između ostalog, prije moje prve prometne nezgode i nakon moje zadnje prometne nezgode nisam imao nikakvih prometnih nezgoda.

4) Pješak je odjednom sišao sa nogostupa i bez riječi nestao ispod mog vozila...

5) Morala sam ispuniti toliko obrazaca da bi mi skoro bilo draže da moj dragi suprug uopće nije preminuo...

6) Na nekim mjestima je u međuvremenu pao snijeg. Cesta je stoga mjestimično bila stvarno klizava. Pokušao sam zakočiti. Borio sam se koliko god sam mogao ali nije pomoglo. Udario sam u ogradu i postao bez svjestan.Tu je bio kraj mojoj svijesti.

7) Pregazio sam čovjeka. On je priznao svoju krivicu pošto mu se to već jednom dogodilo...

Cool Na kraju sam živaca i borim se sa teškim kastritisom.

9) Kada sam došao kući greškom sam skrenuo na pogrešni kolni prilaz i udario u drvo koje na tom mjestu kod mene ne stoji.

10) Ne znam tko mi je ukrao novčanik obzirom da nitko od moje rodbine nije bio u blizini.

11) Izašao sam na cestu, od jednom je i slijeva i zdesna naišlo puno vozila, nisam znao kuda bi i tada su me udarili sa svih strana.

12) Vaši argumenti su stvarno slabi. Za takve mučke izgovore morate tražiti veću budalu, a to teško da ćete naći.

13) Policijsko vozilo mi je dalo signal da se zaustavim.Ja sam našao stup i zaustavio se.

14) Pješak očito nije znao u kojem pravcu bi išao, pa sam ga pregazio.



15) Danas Vam pišem prvi i posljednji put i ako mi ne odgovorite opet ću Vam pisati.

16) Moj sin nije srušio tu ženu. On je samo pokraj nje prošao a ona je od propuha pala.

17) Prihoda od uzgoja stoke više nemamo. Sa smrću moga supruga sva stoka je otišla sa imanja.

18) Kada sam htio stati na kočnicu, iste više nije bilo.

19) Nije mi potrebno životno osiguranje. Želim da svi budu stvarno tužni kada umrem.

20) Moje vozilo je jednostavno samo išlo ravno, što u zavoju neminovno vodi do slijetanja s ceste.

21) Vozio sam unazad niz strmu cestu, probio sam ogradu i udario u kuću. Jednostavno se nisam mogao sjetiti gdje je kočnica.

22) Naša vozila su se sudarila točno u trenutku kada su se srela.

23) Sve račune koje dobijem ne platim odmah jer zato nemam novaca nego ih ubacim u veliki bubanj iz kojega početkom svakog mjeseca povezanih očiju izvučem tri koja tada platim. Molim Vas da se strpite dok Vas ne pogodi sreća.

24) Na žalost je moj otac podlegao svojoj strašću za lovom, zamijenili su ga sa divljom svinjom i upucali ga.

25) Odmah nakon smrti moga supruga postala sam udovica.

26) Udario sam sa svojim vozilom o cestovni odbojnik, okrenuo sam se na krov i tada sam izgubio kontrolu nad vozilom.

27) Na raskrižju sam imao nepredviđeni napad daltonizma.

28) Drugo vozilo je udarilo u moje bez da mi prethodno najavi svoju namjeru.

29) Velikom brzinom mi se približavao rasvjetni stup. Pokušao sam ga cik-cak vožnjom izbjeći ali me je svejedno pogodio u hladnjak.

30) I prije nego što sam ga udario bio sam uvjeren da taj starac nikada neće stići na drugu stranu ulice.

31) Nevidljivo vozilo je došlo niotkud, udarilo u mene i nestalo bez traga.

32) Nakon što sam navršio četrdeset godina, zaspao sam za volanom.

33) Cijeli dan sam kupovao biljke. Kada sam došao do križanja odjednom mi je izrastao grm pred očima pa nisam vidio drugo vozilo.

34) Kada sam htio udariti muhu dohvatio sam rasvjetni stup.

35) Vidio sam kako njegovo tužno lice polako prelijeće ispred mene prije nego što mi je gospodin pao na krov...

36) Vozio sam se normalno cestom kada sam osjetio potrebu da idem na WC.
Zaustavio sam se uz rub i krenuo u obližnji grm. Kada sam skinuo hlače protivnik me je od pozadi udario bagerom.
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty11.02.11 23:51

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Ante je napisao/la:
Kažu da je krivo pisalo, km umjesto m Very Happy

Ali je isplaćeno?, da ni Viadukt nije reagirao i ukazao na grešku, snosi li onda i Viadukt odgovornost?
Ma o čemu ja pričam, o odgovrnosti? Laughing

@

Posećuje naš ministar kolegu na Siciliji, i ovaj mu pokazuje šta ima: stan, jahtu, vikendicu, privatnu ambulantu.
- Kako si stekao sve to, pita naš ministar.
- Evo kako, kaže domaćin i izvede ga van grada. Vidiš ovaj autoput?
- Vidim, kaže naš čovek.
- E vidiš, trebalo je da bude širok 14 m, ali ja sam dao da se napravi sa 12 m. Eto odakle mi sve ono.
Iduæe godine Italijan uzvraća posetu i naš ministar mu pokazuje svoju kuću, vilu, privatno vašarište, kola i džip, privatnu kliniku.
- Kako si sve to zaradio, čudi se Sicilijanac?
Naš čovek izvodi ga van grada i pita:
- Vidiš li ovaj autoput?
- Ne vidim.
- E pa eto odakle mi sve ono.
bounce bounce bounce
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty12.02.11 11:10

Baš tako. Mi ne vidimo autoput ZG-SK.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty12.02.11 14:27

Ante je napisao/la:
Baš tako. Mi ne vidimo autoput ZG-SK.

Je Ante, samo ti ne vidiš ni ono što onaj talijan gore vidi, a tek pojedini Hrvati?
I dala je Eva Adamu jabuku, Adam je pojeo i ostala mu u grlu. Povijest se ponavlja. Laughing
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty14.02.11 2:16

Moža je bolje i ne znati.
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty14.02.11 9:46

Ante je napisao/la:
Moža je bolje i ne znati.

Svakako i dodao bih samo još, mirno spavati. Tak se lijepo sanja. Laughing
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty29.03.11 20:44

Hrvatski radiolozi upozoravaju: Nepotrebno ozračeno 8500 ljudi

Od kada je 2007. godine privatna poliklinika Medikol, po modelu javno-privatnoga partnerstva, u KB Sestara milosrdnica u pogon pustila prvi uređaj PET/CT u Hrvatskoj (kasnije su otvoreni i PET/CT-i u splitskom te riječkom KBC-u) do danas, upozoravaju hrvatski radiolozi, nepotrebno je ozračeno čak 8500 ljudi. O slučaju Medikol prošlog je tjedna prvi pisao Večernji list.

Naime, prema podacima te privatne tvrtke, od početka rada obavljeno je 17 tisuća snimanja, od kojih svako stoji 9000 kuna, a, upozoravaju radiolozi, nepostojanje jasnih smjernica kada se ovaj uređaj treba rabiti i tko na tu pretragu može poslati pacijenta doveo je do prekomjernog i opasnog ozračivanja ljudi. Stoga još više zapanjuje podatak da po ugovoru koji je Medikol potpisao s HZZO-om ova tvrtka može obaviti čak 11 tisuća PET snimanja godišnje. A o koliku je ozračivanju pacijenta riječ, govori i studija koja je 2005. godine objavljena u stručnom časopisu The Journal of nucleare medicine i u kojoj se navodi da PET/CT po jednom snimanju pacijenta ozrači dozom od čak 25 milisiverta koja odgovara zračenju koje bi čovjek primio da 625 puta na rendgenu snimi pluća ili srce.

http://www.vecernji.hr/vijesti/hrvatski-radiolozi-upozoravaju-nepotrebno-ozraceno-8500-ljudi-clanak-270383

I još jedna afera.......
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty29.03.11 23:57

Da zanimljivo

I još nešto vezano uz radiologe.Naš dragi Hebrang dok je radio kao radiolog zalagao se da radioplozi rade samo 6 sati dnevno zbog zračenja koje trpe,a danas kada više to ne radi se zalaže za veću satnicu pod izgovorom da su aparati puno modrniji,iako se u mnogim klinikama koriste još uvijek stari aparati.On smatra da to što mi nejdemo ukorak sa novitetima i nemamo sve novo,da trebamo ići ukorak sa brojem radnih sati kao da imamo sve novo.Valjda trebamo o tome mantrati iako ne koristimo.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty18.04.11 21:08

Rožica-ljutibijes je napisao/la:
Rožica-ljutibijes je napisao/la:

A Mladineo? Ma nitko ovdje niti slovca o tom "poštenjačini"....hm....kao da i to nije pljačka i afera....hm.

Aaaaaa, evo našla ja nešto i o tom "baji" Basketball

GIGANTSKI 'BIZNIS'
Afera deset puta teža od Fimi-Medije: Mladineo, gdje je nestalo 700 milijuna kuna?


USKOK sumnja da je i ambalaža isporučena fiktivno, odnosno da postoji samo u lažiranim knjigama

ZAGREB - USKOK istražuje pod kojim je okolnostima Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost (FZOEU) pod vodstvom Vinka Mladinea ostvario gubitak od 700 milijuna kuna iz sredstava prikupljenih naknadom za ambalažu. Riječ je o naknadi koju plaćaju svi proizvođači korisnici ambalaže i koja je propisana Pravilnikom Ministarstva zaštite okoliša. Prema podacima Fonda, od početka primjene Pravilnika 1. 1. 2006. Fond je na naknadama za ambalažu uprihodio 2.125,078.955 kuna, a na rashodovnoj strani zabilježio trošak od 2.819,163.405,34 kune, što čini razliku od 694,08 milijuna kuna.
Toliki je gubitak predsjednik Fonda, Vinko Mladineo, pravdao ekspanzijom sakupljanja boca koja se dogodila odmah nakon donošenja Pravilnika 2006. godine kad je, prema njegovim riječima, “Hrvatska očišćena od ambalažnog otpada kao niti jedna zemlja u okruženju”.
Troškovi otkupa

Prema nekim izvorima, pojedine su tvrtke, ovlaštene za sakupljanje ambalaže, nezakonito prikupljale otpad u BiH, Srbiji i Crnoj Gori te ga prodavale Fondu. No, pravi kriminal, kako sumnjaju u USKOK-u, dogodio se pri plaćanju ambalaže koja nikad nije isporučena, odnosno postoji samo u krivotvorenom knjigovodstvu Fonda. Na to upućuju i podaci o rastu troškova otkupa ambalaže nakon 2006. godine.Tada je trošak Fonda za otkup iznosio 584,96 milijuna kuna, a godinu dana poslije raste na 805,63 milijuna kuna. Istražitelje zanima kako je moguće da se nakon velike kampanje čišćenja ambalaže iz 2006. količina u 2007. poveća za 220 milijuna kuna u protuvrijednosti.

Uuuuuuffffffffff, što je ovaj Mladineo MRKNUO gadnu lovu, hej. Gdje je lova Vinko, gdje je lova???
Eeeee moj narode....
P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 172457

A sada neki komentari čitatelja na članak:

Milan Milosevic5:52

Citat :
Netko je ugasio svjetlo, izvukao glavni osigurač, mrak je. Pitam se tko tu koga.....!
Saša Vulić5:32

Citat :
Ljudi najebali smo ga i to debelo!
Milo Dite4:59

Citat :
Zato HDZ na vazna mjesta bira ove senilne face .Da bi se,kasnije,na sudu,mogli braniti odumrlim sivim stanicama : ne znam,nemam pojma,o cemu vi pricate,nisam upoznat...
Za povratit !
Dražen Drakulić4:38

Citat :
BDP 122 000 000 000 kuna?????toliko zarade i uplate 4 500 000 državljana hrvatske,i još opet nedostaje 14 000 000 000 kn!!!!sad uzmite u obzir da je jedan "domoljub" prevario hrvatsku za 700 000 000 kn?!?!?!?!?!?pa to je 0.7% BDP!!!!!!!!!!!!!!!!!AKO SE TAKO NASTAVI,CIJELA DRŽAVA NEMOŽE ZARADITI ČAK NI ZA ONIH 200 BOGATIH OBITELJI KOLIKO IH JE TRAŽIO FRANJO TUĐMAN!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vinko Mladineo izašao iz Remetinca

BIVŠI direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost
Vinko Mladineo danas oko 16 sati izašao je iz Remetinca u kojem je bio
od početka studenog prošle godine.

Na slobodu je pušten nakon što je izvanraspravno vijeće prihvatilo
žalbu njegovog odvjetnika Milenka Umičevića o produženju istražnog
pritvora 7. travnja.

No, Mladineu je određena mjera opreza prema kojoj mu je zabranjeno kontaktirati sa još neispitanim svjedocima.

Produženje pritvora početkom travnja dobio kako ne bi mogao utjecati na
svjedoke nakon što je protiv njega proširena istraga o nezakonitom
poslovanju Fonda s tvrtkom Odlagalište sirovina.

U pritvoru je završio i vlasnik te tvrtke. Tereti ih se da je
Odlagalište sirovina u suradnji s Fondom nezakonito privredilo oko 11
milijuna kuna. Istraga je povezana s poslom sanacije bazena crvenog
mulja i otpadne lužine u bivšoj tvornici glinice u Obrovcu.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/vinko-mladineo-izasao-iz-remetinca/547785.aspx
Evo ga vani... aaaaa.... nije dugo ni bio u buksi o kojim svotama se piše.... aaaaaa.... pih, majko moja, a da ja odem negdje nekome maznuti samo par tisućica kunica, pa lijepo ovako na relax u hotel Remetinec Basketball , uz "mjeru opreza" van nakon relaxa .... aaaaa mo'š misliti "određene mjere opreza" - pih, sve mi izgleda da će se držati te mjere, P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 375790 aaaa...Eeeee, moj narode.....
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty18.04.11 22:25

A Marijana Petir predsjednica Upravnog odbora Fonda....
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty26.04.11 23:30

Hrvatske mućke: Preuređuju Savu radi osobne koristi

Hrvatska vlada forsira projekt uređenja plovnog puta rijeke Save od Siska do hrvatsko-srpske granice vrijedan 81,75 milijuna eura

Hrvatska vlada forsira projekt uređenja plovnog puta rijeke Save od Siska do hrvatsko-srpske granice vrijedan 81,75 milijuna eura. Hrvatska bi trebala osigurati nešto više od 50 milijuna eura, a Bosna i Hercegovina 30 milijuna. Projekt predviđa produbljenje korita rijeke Save kako bi sve do Siska mogli ploviti brodovi veće nosivosti.

http://www.vecernji.hr/vijesti/hrvatske-mucke-preureduju-savu-radi-osobne-koristi-clanak-280628

Ovo je dobar projekt. I jedna od malobrojnih stvari koja ima smisla.
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty10.05.11 23:03

kako je sve lako kad si ministar,šteta što nije primjenjivo za sve poljoprivrednike,nego samo za povlaštene.Ovakvih imamo i mi u Turopolju,samo ne u tom obimu,tj.ne sa takvim iznosima.

http://www.vecernji.hr/vijesti/bogatstvo-obitelji-cobankovic-imao-je-tri-a-sada-cak-51-hektar-clanak-286030
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty10.05.11 23:10

[Vrh] Go down
Sponsored content





P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: P - Korupcija, afere, pljačke   P - Korupcija, afere, pljačke - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
P - Korupcija, afere, pljačke
[Vrh] 
Stranica 4 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: