Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 P- Što očekujem od zastupnika

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P- Što očekujem od zastupnika Empty
PostajNaslov: P- Što očekujem od zastupnika   P- Što očekujem od zastupnika Empty26.03.11 14:18

Zamislila sam da u ovoj temi pišemo o pitanjima, interesima, mišljenju kako bi zastupnici koje ćemo birati (a ima ih i u našem kraju) vodili brigu u kampanji i ako hoćete pripremili stav (ako ga još nemaju, ili se možda nađu zetečeni komentarima).
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P- Što očekujem od zastupnika Empty
PostajNaslov: Re: P- Što očekujem od zastupnika   P- Što očekujem od zastupnika Empty26.03.11 14:19

Ovo već znamo:

"Prije svega, povišenje dobne granice odnosi se i prema postojećem zakonu tek na one koji će sljedećim izborima ući u Sabor, Vladu i Ustavni sud. Zastupnici su i ovako male restrikcije primijeniti na one buduće, nikako za sebe. Sadašnji zastupnici i svi oni koji su pravo na saborsku mirovinu ostvarili prije, a nisu ga aktivirali mogu u mirovinu s 55 godina, zastupnice s 50.
Hrvatski laburisti zahtijevaju da se svi hrvatski građani stave u isti položaj i da svi mogu u mirovinu po istim propisima i u istoj starosnoj dobi. Sve drugo je prijevara i lopovluk.

http://www.laburisti.com/modules/news/article.php?storyid=507


S velikim zanimanjem ću pratiti raspravu, a kad se stranke krenu predstavljati na preizbornim skupovima to mi je jedno od pitanja koja kanim postaviti.
Zašto mislite da ste vi zastupnici, suci, ministri "svete krave" i nedodirljivi u odnosu na mene?
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P- Što očekujem od zastupnika Empty
PostajNaslov: Re: P- Što očekujem od zastupnika   P- Što očekujem od zastupnika Empty30.08.11 16:47

Popunjavanje Registra zaposlenih u javnom sektoru započelo je u svibnju i iako je trebalo biti dovršeno do kraja lipnja, točan broj zaposlenika koji se plaćaju iz proračuna još ostaje misterij.

No u Fini su nam preskočili odgovor na pitanje do kada je bio rok za popunjavanje i koji je novi rok, iako je na stranicama Ministarstva uprave objavljena uputa da se zaposleni u javnom sektoru trebaju upisati do 30. lipnja.

'Neposredno nakon početka rada sustava, u svibnju 2011. godine, Ministarstvo uprave obavijestilo je sva tijela iz opsega Registra zaposlenih u javnom sektoru o tome da su obvezni unijeti podatke o zaposlenima u Registar u što kraćem roku', kažu u Fini.


http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/145469/Broj-zaposlenih-u-javnom-sektoru-ostat-ce-nepoznat-do-izbora.html

Ne stignu, bili su godišnji odmori od 4-5 tjedana koji se koriste u komadu.
A to kaj su sve to trebali odraditi prije GO to je nebitno u ovoj priči.

[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P- Što očekujem od zastupnika Empty
PostajNaslov: Re: P- Što očekujem od zastupnika   P- Što očekujem od zastupnika Empty30.08.11 16:53

Mislim da je registar gotov, ali kada su dobili konačan broj odlučili su ga ne objaviti.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P- Što očekujem od zastupnika Empty
PostajNaslov: Re: P- Što očekujem od zastupnika   P- Što očekujem od zastupnika Empty31.08.11 10:58

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Lesar je simpatičan ali čini mi se da djeluje populistički, nije mi potencijal da bi izvukao zemlju iz krize, da može biti koristan u Saboru, to svakako.

don Grubišić mi je drag i cijenim ga ali mislim da je zakasnio u politiku.

Ruža Tomašić, potencijal za Sabor kao i Lesar, koristan


Dakle, ne vidim u njima i njihovoj strukturi da imaju tim za izvući zemlju iz krize.

Ne vidim niti ja, nemaju dugogodišnju tradiciju, nemaju tim. Ali imaju poštenje i srce koje kuca za ljude a ne za saborsku mirovinu.
Dovoljno je da budu unutra i da "veliki" ne mogu skrojiti sastav bez njih "malih".

Mora se poraditi na broju zaposlenih u državnim službama, mora se odrezati povlaštene i saborske mirovine da svi imamo jednake mirovine prema dugogodišnjem prosjeku, mora se ukinuti povlaštena granica za odlazak u mirovinu koju sada imaju zastupnici, mora se postaviti za ministre ljude koji znaju posao, mora se dovesti u red policija, carina, sudstvo.
I sve to vrlo, vrlo hitno, a ne u sabornici gubiti sate i sate na omalovažavnja i prozivanja ljudi sve do stoljeća sedmog.
Ne želim imati vladu, sabornike, predsjednika kojeg se sramim.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P- Što očekujem od zastupnika Empty
PostajNaslov: Re: P- Što očekujem od zastupnika   P- Što očekujem od zastupnika Empty31.08.11 12:05

Povlaštene mirovine imaju i policajci i vatrogasci i radiolozi.....

Jedno su političke mirovine, a drugo su ove, iako su nominalno u istom košu.

Mada realno, pitanje povlaštenih (političkih) mirovina je samo dobar spin i demagogija. Ako ih u Hrvatskoj ima 300-500 to sam i puno rekao.

Ali to je mamac da se narod navuče....
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P- Što očekujem od zastupnika Empty
PostajNaslov: Re: P- Što očekujem od zastupnika   P- Što očekujem od zastupnika Empty31.08.11 13:58

Ante je napisao/la:
Povlaštene mirovine imaju i policajci i vatrogasci i radiolozi.........

Oni i zaslužuju i nek imaju.

Ante je napisao/la:
...... Ako ih u Hrvatskoj ima 300-500 to sam i puno rekao.

Ali to je mamac da se narod navuče....

Dovoljan mi je jedan Pašalić i svi oni koji su prodefilirali kroz sabornicu i to uglavnom par puta na glasanje. Ima im se ukinuti nešto što nisu platili, a još manje zaslužili.
Ne zanima me, ako moja mama sa 42 godine staža u (onoj) državnoj službi na višem položaju ima mirovinu 3 300 kn i može (mora) preživjeti, onda bome može i današnji kvazi zastupnik.
A o plaćama zatvorenika neću niti govoriti. Fujjjjjjjjjj.
Stoga im je bolje da počnu razmišljati kako će sve to poukidati s prvim lastama.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P- Što očekujem od zastupnika Empty
PostajNaslov: Re: P- Što očekujem od zastupnika   P- Što očekujem od zastupnika Empty31.08.11 15:22

Kod nas je sve strpano u isti koš.
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

P- Što očekujem od zastupnika Empty
PostajNaslov: Re: P- Što očekujem od zastupnika   P- Što očekujem od zastupnika Empty31.08.11 18:54

od zastupnika očekujem da zacepe gubicu jer samim fufljanjem i izmišljanjem teorija zavjere sa ciljem da opravdaju svoje dohotke nanose teše tjelesne ozljede biračkom tijelu. Kad netko laže 4 godine, a netko podupire laž samim prisustvovanjem u istoj prostoriji sa lažovom tada je jasno da su oba od iste sisojke došlo.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P- Što očekujem od zastupnika Empty
PostajNaslov: Re: P- Što očekujem od zastupnika   P- Što očekujem od zastupnika Empty01.09.11 1:01

Treba sve čuti, koliko toliko. Problem je u glasanju za iste.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P- Što očekujem od zastupnika Empty
PostajNaslov: Re: P- Što očekujem od zastupnika   P- Što očekujem od zastupnika Empty01.09.11 14:16

Ante je napisao/la:
Treba sve čuti, koliko toliko. Problem je u glasanju za iste.

Ne treba sve čuti. Mnoge smo odavno čuli i pročitali i čekam da se zagube i ušute, kak veli mariofil neka ne fufljaju kao recimo ona Šolić-ka.
Od mnogih mi se odavno povrača, a nervozu želuca dobijem kad god je sjednica sabora.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P- Što očekujem od zastupnika Empty
PostajNaslov: Re: P- Što očekujem od zastupnika   P- Što očekujem od zastupnika Empty01.09.11 23:44

I zato na izbore izabrati svog zastupnika/zastupnike...
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P- Što očekujem od zastupnika Empty
PostajNaslov: Re: P- Što očekujem od zastupnika   P- Što očekujem od zastupnika Empty02.09.11 1:07

Ante je napisao/la:
I zato na izbore izabrati svog zastupnika/zastupnike...



Ajde da vidimo favorite iz našeg kraja, iako još neznamo liste, koga od naših lokalnih političara bi voljeli i željeli vidjeti u Saboru? Koji to zaslužuju da im damo povjerenje?
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P- Što očekujem od zastupnika Empty
PostajNaslov: Re: P- Što očekujem od zastupnika   P- Što očekujem od zastupnika Empty06.12.11 1:19

Ante je napisao/la:
I zato na izbore izabrati svog zastupnika/zastupnike...

Moji su izabrani - čak tri. Ovaj put sam glasala ZA, obistinilo se i onda sam sinoć do dugo u noć slavila poraz. (pa si vi sad mislite)

"Primitivizam HDZ čelništva i arogancija, prosto pozivaju Kukuriku koaliciju da ih pometu sa političke scene i očiste upravu i javna poduzeća od njihovih kadrova koje su u zadnjih nekoliko godina sa tipuričevim diplomama zaposlili!

Gospodo iz SDP-a HNS-a IDS-a i SUH-a, u ime građana, koji su vas izabrali sa ovako velikim brojem glasova i dali vam kvalificiranu večinu u Hrvatskom saboru očistite upravu RH i javna poduzeća od tih štetočina koji su nas doveli u stanje u kojem se nalazimo.

Nemajte milosti, HDZ milost nije dao nikome ! Uništili su generacije građana Hrvatske korupcijom, kriminalom, pljačkom, nepotizmom, neznanjem bez toga Hrvatskoj nema napredka. Građani očekuju !!!!!!!!"


(potpisujem komentar S.Tabakovića)
[Vrh] Go down
Sponsored content





P- Što očekujem od zastupnika Empty
PostajNaslov: Re: P- Što očekujem od zastupnika   P- Što očekujem od zastupnika Empty

[Vrh] Go down
 
P- Što očekujem od zastupnika
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: