Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".

Početna stranicaRegistracijaLogin

Share | 

Popis stanovništva

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
plemenitašica
Expert
Expert

Broj postova : 2046

PostajNaslov: Re: Popis stanovništva   08.05.11 20:06

JOSIPJOŽA je napisao/la:
Što mislite o ovom kontrolnom popisu?
.........Jeste spremni za još jedan popis?
Nemam ništa protiv da dođu ako sam "u uzorku".
[Vrh] Go down
manimal
Ide prema gore
Ide prema gore

Broj postova : 413

PostajNaslov: Re: Popis stanovništva   10.05.11 17:54

znam da ne ide ovdje ali... nis mogel odoljet...

Negdje oko Mostara ude čovjek s bijelom čarapom na glavi u autobus
Centrotransa iz Sarajeva. Izvadi pištolj i kaže:
- Ajmo novce, marke, nekretnine, zlatnine sve na sunce!
A drugi viče:
- Nemoj kume mene ja sam Hrvat!
Odgovara mu pljačkaš:
- Ma čuj ti njega! Ovo je pljačka, a ne popis stanovništva
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

Broj postova : 2140

PostajNaslov: Re: Popis stanovništva   30.06.11 11:04

Od 4,29 milijuna stanovnika u Hrvatskoj na popisu birača ih je čak 4,09 milijuna iako bi, uz pretpostavku da je maloljetnih i osoba s oduzetom poslovnom sposobnošću oko 900.000, maksimalan broj birača koji žive u Hrvatskoj trebao biti naviše 3,39 milijuna. Od 21 županije u njih osam - Virovitičkoj, Požeškoj, Sisačkoj, Karlovačkoj, Ličkoj, Zadarskoj i Šibenskoj - broj birača premašuje broj stanovnika

http://www.jutarnji.hr/popis-stanovnistva-u-hrvatskoj-otkrio--pola-milijuna-biraca-je-visak-/956206/
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss

Broj postova : 1957

PostajNaslov: Re: Popis stanovništva   30.06.11 11:10

Ante je napisao/la:
Od 21 županije u njih osam - Virovitičkoj, Požeškoj, Sisačkoj, Karlovačkoj, Ličkoj, Zadarskoj i Šibenskoj - broj birača premašuje broj stanovnika

[url=http://www.jutarnji.hr/popis-stanovnistva-u-hrvatskoj-otkrio--pola-milijuna-biraca-je-visak-/956206/
http://www.jutarnji.hr/popis-stanovnistva-u-hrvatskoj-otkrio--pola-milijuna-biraca-je-visak-/956206/[/quote[/url]]

Pa to smo sve već i ranije znali, ovaj popis je to samo potvrdio, kako je HDZ dobivao izbore svih ovih godina jasno je ko dan. I šta sada? Kako riješiti problem, jeli popis stanovništva riješio popis birača? Nije.

O tome se govori godinama a ništa ne poduzima, ni Račanova Vlada po tom pitanju nije ništa poduzela.
I sada je nadam se konačno vrijeme da se i to sredi, iako je za nadolazeće izbore i prekasno. Ali sljedeća Vlada?
[Vrh] Go down
manimal
Ide prema gore
Ide prema gore

Broj postova : 413

PostajNaslov: Re: Popis stanovništva   30.06.11 11:55

...najjača mi je stvar kak' je jaca digla nos da kak' oni (vlada - čitaj ja jaca) nisu dobili prvi rezultate, jer su ih oni (vlada - čitaj ja jaca) i platili... votdfak, oni platili... svojom lovom... kak da ne, to je moja i vaša lova a ne vladina... kak je lako s tuđim k.rc.m po trnju mlatit... uffff, kaj me to ždere , ta njihova samodopadnost, to njihovo ja, ja i samo ja ... i opet ja.... pa dugo nitko... pa opet, zna se, ja...
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: Popis stanovništva   30.06.11 15:30

manimal je napisao/la:
...(vlada - čitaj ja jaca) nisu dobili prvi rezultate, jer su ih oni (vlada - čitaj ja jaca) i platili... votdfak, oni platili... svojom lovom... kak da ne, to je moja i vaša lova a ne vladina..
.....uffff, kaj me to ždere.......
I mene. To me tak razbjesnilo kad sam jučer čula na vijstima.
Stvarno je pobudalila, pokazuje koliko su joj rečenice i djela van pamati.

Evo kaj veli Lesar:

"OVO JE bio Dan ludila", zaključio je zastupnik Hrvatskih laburista Dragutin Lesar nakon što je odgledao informativne emisije na hrvatskim nacionalnim televizijama.

Najprije mu je, kako piše na svojim službenim stranicama, "uši zaparala" Jadranka Kosor svojom izjavom da je Vlada platila popis stanovništva. "Odakle Vladi tajni fondovi za financiranje popisa? Je li im to ostavio njihov doktor Sanader? Ili njihovi torbari?", pita se Lesar.

"Ispada da sam cijelo vrijeme bio u zabludi jer sam mislio da Vlada upravlja javnim novcem. Novcem građana ove zemlje koje ubire kao poreze, Saboru predlaže u što će se koliko utrošiti, a Sabor kroz državni proračun donosi odluku. Ovaj izraz javni novac ni Kosorica ni nitko iz vlasti nikada nije izustio", kaže Lesar i pita se hoće li premijerka uskoro zatražiti da je se oslovljava s Vaše Visočanstvo.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/lesar-odakle-kosorici-tajni-fondovi-za-financiranje-popisa-je-li-to-ostavio-sanader/558801.aspx

Ima još:

Uistinu je tragično da Jadranki Kosor u osam godina koliko je članica Vlade (najprije kao ministrica, a zatim i kao premijerka) nitko nije objasnio da državni proračun nije privatno vlasništvo nje i njenog kabineta. Da Vlada samo raspolaže zajedničkim sredstvima svih građana Republike Hrvatske.
Kosor je svoju zabludu već jednom dala naslutiti, kada je braniteljima odrješito poručila da im je ona "dala respektabilne mirovine".
No, tada je to moglo proći kao gaf. Sada se već pretvara u pravilo.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/jadranka-lazes-mi-smo-platili-popis-stanovnistva/558762.aspx
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert

PostajNaslov: Re: Popis stanovništva   30.06.11 15:44

Od 21 županije u njih osam - Virovitičkoj, Požeškoj, Sisačkoj, Karlovačkoj, Ličkoj, Zadarskoj i Šibenskoj - broj birača premašuje broj stanovnika!
Podaci su to koji se dobiju kada se usporedi popis birača iz siječnja 2010. godine, iz drugog kruga predsjedničkih izbora, i jučer objavljeni popis stanovništva.

Ista usporedba navodi na zaključak da u Hrvatskoj živi samo 200.000 mlađih od 18 godina, što je daleko od istine: broj maloljetnika je više nego četiri puta veći jer je 2001. godine na popisu stanovništva upisano više od milijun osoba do 19 godina.
U konačnici, ovogodišnji popis stanovništva još je jedan dokaz da Hrvatska pod hitno mora napraviti nešto s biračkim popisima koji su, malo je reći, u rasulu i potpunom kaosu.

http://www.jutarnji.hr/popis-stanovnistva-u-hrvatskoj-otkrio--pola-milijuna-biraca-je-visak-/956206/

Svarno je u ovoj državi na svim poljima sve nakaradno, bez trunke logike i istine.
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin

Broj postova : 2140

PostajNaslov: Re: Popis stanovništva   09.08.11 11:35

Prema podacima iz ankete o radnoj snazi Državnog zavoda za statistiku za prvo ovogodišnje tromjesečje, više od 60 posto zaposlenih u Hrvatskoj ima završenu neku od srednjih škola različitog trajanja, a onih sa završenom i nezavršenom osnovnom školom čak je malo više nego fakultetski obrazovanih zaposlenika.

Među zaposlenima u Hrvatskoj najviše je, 61,3 posto, onih sa završenom srednjom školom.

Završenih gimnazijalaca, u ukupnom broju zaposlenih u Hrvatskoj, prema podacima za prvo ovogodišnje tromjesečje, ima 3,5 posto.

Prema podacima o strukturi zaposlenih po školskoj spremi, udio zaposlenih s nezavršenom osnovnom školom u prvom je ovogodišnjem kvartalu bio 2,3 posto, a zaposlenih sa završenom osnovnom školom ima 14,3 posto.

Zaposlenih s višim školama (stručni studij), u ukupnom broju zaposlenih u Hrvatskoj, ima 7,8 posto, a sa završenim fakultetima (uključujući magisterije i doktorate) 14,3 posto.

Zanimljivo je da su među ženama, u odnosu na prosjek, više zastupljene one s najvišim obrazovanjem. Sa završenim fakultetima ima ih 16,8 posto, a s višim školama 9,3 posto

=125631&tx_ttnews[backPid]=38&cHash=c167ff9ecf]http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=125631&tx_ttnews[backPid]=38&cHash=c167ff9ecf

To je slika Hrvatske i nije dobra slika.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Popis stanovništva   

[Vrh] Go down

Popis stanovništva
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Popis svih drivera instaliranih na racunalu
» popis PRIVATNIH dječijih vrtića u Zagrebu
» popis potrebnih stvari za bolnicu