Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Za logiranje na forum kliknite na "Log in".
Za registraciju na forum kliknite na "Registration".
Ako ne želite da Vam ovaj prozor iskače kliknite na "Do not display this again".
Forum Velika Gorica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 P - Mi Hrvati

Go down 
+4
JOSIPJOŽA
Mišel
Rožica-ljutibijes
plemenitašica
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty24.03.11 14:25

Mi Hrvati? Question A ja jesam bila i jučer....
Nakon jučerašnjeg dana.... definitvno stoji natpis kojeg sam vidjela na prosvjedu ...hm..."umirovljenika" - a kojeg je držao jedan od dečkiju iz facebook grupe-prosvjednika:

Pasivan narod zaslužuje vlast kakvu ima: HDZ
+ Jaca


Eeeeee, moj narode....... P - Mi Hrvati - Page 2 542192
[Vrh] Go down
JOSIPJOŽA
Boss
Boss
JOSIPJOŽA


Broj postova : 1957

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty12.04.11 10:00

Moram istaknuti ovaj citat Drage Pilsela, s kojim se slažem do boli, odličan tekst.


Godine 1991. taj se kompleks ponovno pojavio i kako se to završilo. Loše! Ne vjerujem više u postojanje nacije kako ju koncipiraju Hrvati, nacionalisti: ta je iluzija skončala. Ona je za mene skončavala u nekoj vrsti agonije devedesetih, čije sam različite fenomene promatrao i zapisivao. Kada su svi mislili da se nacija upravo tada ponovo podiže iz pepela, oslobađa lažnih internacionalizama, ideologije, i ponovo dolazi do svoje biti, do svog identiteta - vidio sam upravo suprotan proces, rasulo onoga što ljudi misle da je nacija, da je identitet, da je budućnost, da je suverena nacionalna država. - pa, tako što u Hrvatskoj više ništa nije hrvatsko. Hrvati nemaju kontrole nad vlastitom domovinom.



http://regionalexpress.hr/site/more/nesretan-vam-70-roendan-ndh/
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty15.04.11 13:05

Mi - Hrvati

Osuđeni su/smo za zločinački pothvat, bezobzirno razaranje i ubojstva protiv čovječnosti, okrutno postupanje i nečovječna djela. P R E S T R A Š N O.

Još samo da čujem nekoga da mi savjetuje da idemo u EU.


Ante Gotovina osuđen je na 24 godine zatvora. Mladen Markač je osuđen na 18 godina zatvora.

Proglašen je krivim kao sudionik udruženog zločinačkog pothvata po sljedećim optužbama:

1. progon kao zločin protiv čovječnosti

2. deportacija kao zločin protiv čovječnosti

4. pljačka javne i privatne imovine kao kršenje zakona i običaja ratovanja

5. bezobzirno razaranje kao kršenje zakona i običaja ratovanja

6. ubojstvo kao zločin protiv čovječnosti

7. ubojstvo kao kršenje zakona i običaja ratovanja

8. nečovječna djela kao zločin protiv čovječnosti

9. okrutno postupanje kao kršenje zakona i običana ratovanja
[Vrh] Go down
Mišel
Ide prema gore
Ide prema gore



Broj postova : 441

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty15.04.11 13:17

SRAAAMOOTA,čak i presudu moramo slušati na srpskom,SRAAMOOOTA,e moj narode
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty15.04.11 13:36

plemenitašica je napisao/la:
Mi - Hrvati

Osuđeni su/smo za zločinački pothvat, bezobzirno razaranje i ubojstva protiv čovječnosti, okrutno postupanje i nečovječna djela. P R E S T R A Š N O.

Još samo da čujem nekoga da mi savjetuje da idemo u EU.


Ante Gotovina osuđen je na 24 godine zatvora. Mladen Markač je osuđen na 18 godina zatvora.

Proglašen je krivim kao sudionik udruženog zločinačkog pothvata po sljedećim optužbama:

1. progon kao zločin protiv čovječnosti

2. deportacija kao zločin protiv čovječnosti

4. pljačka javne i privatne imovine kao kršenje zakona i običaja ratovanja

5. bezobzirno razaranje kao kršenje zakona i običaja ratovanja

6. ubojstvo kao zločin protiv čovječnosti

7. ubojstvo kao kršenje zakona i običaja ratovanja

8. nečovječna djela kao zločin protiv čovječnosti

9. okrutno postupanje kao kršenje zakona i običana ratovanja

U ž a s! Strašno, sramotno... Sad Bože, čime li je ovaj hrvatski čovjek i narod sve ovo zaslužio. Sad
Eeeee, moj narode.... Sad
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty15.04.11 13:58


Edit: https://www.youtube.com/watch?v=WIfbKYGu2PM - **** ** p*s mater, uuufffff P - Mi Hrvati - Page 2 778688
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty15.04.11 15:21

Sve sam ovo danas napisala, pa želim i ovdje:

A Ameri su još jučer "savjetovali svojim građanima da se klone centra grada" i da bi prosvjedi mogli eskalirati u nemire pa i u nasilje. Još jučer sam napisala - zar to nije jasna poruka da znaju presudu?

Šeks je jučer izmišljao način kako ne bi bili u sabornici za vrijeme čitanja presude. I izmislio je. A nakon izricanja presude nema komentara - on pravnik, nema komentara. Ma šuft pijani. Znali su, znali su, zato su i zabarikadirali Mrakov trg.

Izvještavali su sa Jelačić placa i komentirali da nekima smeta što je prevoditeljica govorila srpskim jezikom. Pa naravno da smeta. I mene je smetalo, nerviralo, ponižavalo.I to je jasno degradiranje hrvatskog naroda kad se znalo da će pola države stati na sat vremena i gledati/slušati presudu. I za to su krivi ovi ovdje, sigurno su mogli tražiti hrvatskog prevoditelja.

Sad zaista svi možmo reći: svi smo mi Markač i Gotovina. Osudili su cijelu zemlju, osudili su cijeli narod. A Markač i Gotovina će u ime svih nas iz 50-60-70 i neke trunuti u zatvoru. Zato jer su bili zapovjednici.

Pitam se kako se osjećaju oni koji su zaista ubijali, krali i pljačkali, a njihovi zapovjdenici su osuđeni za njihova zlodjela, i uništena je čast i ponos cijelog hrvatskog naroda.

Osjećam se pogažene časti i ponosa. Osudili su i mene.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty15.04.11 15:38

'Osuđujuća presuda u Haagu, posebno teza o zločinačkom pothvatu, koji uključuje i najviši vrh hrvatske države, ozbiljan je pravni i politički akt i mene je osobno šokirao', naglasio je predsjednik Ivo Josipović komentirajući današnju presudu trojici hrvatskih generala za Oluju.
Predsjednik Ivo Josipović dodao je i da presuda ne dovodi u pitanje legalnost i legitimnost Domovinskog rata i vojno-redarstvene akcije Oluja.

'Uvjeren sam da zločinački pothvat nije postojao i očekujem da će u žalbenom postupku ove teze biti preispitane i osporene', rekao je predsjednik Josipović naglasivši i kako smo svjesni da je zločina bilo na svim stranama, pa tako i će i danas Domovinski rat, neovisno o presudi, ostati pravedan i oslobodilački', poručio je šef države.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/122671/Predsjednik-Josipovic-sokiran-sam-presudom.html

"Od samog početka je jasno da osim pravnog ovdje ima i političkih elemenata, a što je bilo jasno iz obrazloženje presude", kazao je za Index šef Hrvatskih laburista Dragutin Lesar komentirajući presudu hrvatskim generalima.
Po njegovom mišljenju to najbolje dokazuje rečenica o nezakonitom djelovanju protiv Krajine. "Ja tu rečenicu ne mogu razumjeti. Tu je ta politička dimenzija jasna", kaže nam Lesar. Prvi čovjek laburista ipak smatra kako će ove teze na Apelacijskom sudu biti oborene.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/glavas-iz-zenice-porucio-sanaderu-kosorici-i-seksu-jebo-vam-ja-mater/547321.aspx

Za razliku od Lesara ja ne mogu razumjeti niti jednu točku, a još manje mogu razumjeti da Čermak baš ništa nije kriv, a ova dvojica sve.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty15.04.11 15:43

Generale su isporučili: Tuđman, Sanader, Šeks, Kosor..... da se ne zaboravi.

HDZ-zna... identificirati, locirati, uhititi i transferirati !
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty15.04.11 15:56

plemenitašica je napisao/la:

......
Osjećam se pogažene časti i ponosa. Osudili su i mene.

Da, osjećam se.... strašno i nema tih riječi koje mogu opisati kako se osjećam/o. Ovakvu mješavinu osjećaja, izmješanu koju danas osjećam, nažalost imala sam prilike osjetiti još dva puta: prvi put kada je čitana presuda Tihomiru Blaškiću, drugi put slušajući jednu presudu jednog suca u jednom hrvatskom sudu - dakle unutar hrvatskog pravosuđa i eto, nažalost opet danas.

Strašna je to mješavina osjećaja od gorčine, bijesa, ljutnje, šoka, nevjerice, nemoći, bola, nepravde, gađenja, poniženja, gaženja, očaja, praznine .... do suza - pobrojite dalje jer sam sigurna da nema danas hrvatskog čovjeka koji sve to nije osjetio i proživio tu užasnu mješavinu svih tih osjećaja, kojem se nije u grudima od svega nakupio taj teški i bolni čvor potrebe za užasnim krikom i urlikom.
Sad

https://www.youtube.com/watch?v=bGMsAYgoL3Y&NR=1
P - Mi Hrvati - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcT5ZfBvCutMhgdK9Y95anB6KaWmskfQJ2FwG1TEkoq5_kA7kBV0Qw7O

Za ovakvu su presudu krive sve hrvatske vlade, na čelu s Ivom Sanaderom,
Jadrankom Kosor i Vladimirom Šeksom
, kaže nam Glavaš, dodajući kako ne
želi amnestirati ni Vladu Ivice Račana te sve one dužnosnike i osobe
koje su dilale razne transkripte Haškom sudu.
Nabrojanoj trojci Branimir
Glavaš kratko je poručio: "Jebo vam ja mater!"


http://www.index.hr/vijesti/clanak/glavas-iz-zenice-porucio-sanaderu-kosorici-i-seksu-jebo-vam-ja-mater/547321.aspx
[Vrh] Go down
tomy
Učenik
Učenik



Broj postova : 58

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: DC: TEZU O ZLOČINAČKOM POTHVATU TREBA SRUŠITI!    P - Mi Hrvati - Page 2 Empty15.04.11 18:45

Demokratski centar šokiran je presudom koju je Haaški sud izrekao hrvatskim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču proglasivši ih krivim i osudivši na kazne zatvora od 24 i 18 godina zatvora. Sudsko vijeće zaključilo je da je postojao Zajednički zločinački pothvat čiji je cilj bio tijekom i nakon Oluje prisilno i trajno ukloniti srpsko stanovništvo s okupiranih područja u Hrvatskoj.

Ovakav zaključak suda je potpuno neprihvatljiv i netočan. Hrvatska je bila žrtva velikosrpske agresije, godinama je južni i istočni dio bio presječen od središnjeg dijela zemlje ,brinući se o pola milijuna hrvatskih izbjeglica i milijun izbjeglica iz BIH o kojima je godinama brinula.

Hrvatska politika nije planirala etničko čišćenje nakon silnih pregovora i uvjeravanja u prihvaćanje hrvatske države, nuđenja mirovnih planova govoriti o zločinačkom pothvatu predstavlja duboko ne poznavanje situacije i odluka državnog vodstva.

Demokratski centar poziva na jedinstvo u osudi stava o zajedničkom zločinačkom pothvatu kao duboko nepravednog. DC vjeruje da će pred žalbenim vijećem haškog suda obrana generala srušiti ovakvu presudu haškog suda.


http://www.demokratski-centar.hr/vijesti/item/1324-dc-tezu-o-zlocinackom-pothvatu-treba-srusiti



Zadnja promjena: tomy; 15.04.11 18:53; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty15.04.11 18:49

Da, dočekasmo i taj dan. Presude su izrečene, tuga je zavladala nacijom ali uzdignuta čela moramo se nositi sa težinom jer san o neovisnoj državi ipak je dosanjan. Teško je i onima koje sad prozivate jer su krvavo danonočno radili da bi cijelom svijetu dokazali da smo mi jedan veliki narod koji svojim poštenim radom i uz kvalitetno vodstvo istaknutih pojedinaca zaslužuje da postane punopravni - dužnički rob.
Zato smo i svjesno birali iste da nas vode u ostvarenje zadanih ideja našeg uvaženog osnivača i cijenjenog vojnog eksperta koji je sa ekipom visokostručnih međunarodno priznatih suboraca uspio ostvariti stoljetne snove. Oni danas izlaze na vidjelo, našim budućim pokolenjima na ponos.
To što smo se sjebali tu i tamo, što smo istovarivali coje zapovjednike svaki put kad bi Karla imala menstrualnih tegoba, to što smo dopuštali da nas ucjenama tjeraju da ližemo kamate lihvarskog karaktera, što smo zajednički otplesali tranzicijska kola kako je nekom tamo olinjalom krezubom kretenu iz Velike Britanije ili Kan kan države pasalo to nema veze. Moraju postojati kolateralne žrtve. Kao i prilikom širenja demokracije u Vijetnamu, Iraku ili Indoneziji. Uvijek mora poginuti dovoljna količina nemočnih civila i uvijek mora biti locirano par generala da bi se sloboda izvojevala.
Uostalom, poštovano rukovodstvo nam je poručilo da presuda nije pravomočna.
Blaškić je osuđen na 45 pa na 10 godina i kao osuđeni ratni zločinac vratio se u domovinu. Tako će i naši generali kao osuđeni ratni zločinci jednog dana biti pušteni. To što neće biti oslobođeni u Uniji nema veze. Bitno je da si na slobodi.
Evo, jedan je već slobodan. On je samo vozio naftu prije i poslije Oluje po SAO Krajni. A to nije isto.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty16.04.11 2:23

Brijunski transkripti iz srpnja 1995:


http://www.lupiga.com/vijesti/index.php?id=6116
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty16.04.11 13:11

U današnjoj haaškoj presudi Anti Gotovini, Mladenu Markaču i Ivanu Čermaku, iskreno, najveće iznenađenje je oslobađajuća presuda Ivanu Čermaku, naftnom tajkunu, ratnom šverceru nafte i kokaina, čovjeku koji je na organiziranom kriminalu tijekom 1990.-ih izgradio multimilijunsko osobno bogatstvo, kojim je zbrinuo vrlo vjerojatno i svoje praunuke.
............
Možda ipak i nije tako loše da se Čermak vraća kući. Jer u Haagu bi nastavio glumiti tamo nekakvog nacionalnog heroja, koji se tobože obranom od optužnice za ratne zločine bori za tamo nekakve nacionalne interese. Kakva glupost! Čermak nema pojma što to znači nacionalni interes! Taj čovjek uopće ne razumije nekakav koncept općeg dobra. Kakav general! Kakav „heroj“!
Dajte dođite malo pameti molim vas. On je obični, prljavi ratni profiter, koji je na vašoj poginuloj djeci i uništenim sudbinama i životima, stvarao vlastite krvave naftne profite, kada je tijekom najžešćih ratnih sukoba u Hrvatskoj i BiH, otvoreno sa Željkom Ražnjatovićem Arkanom švercao naftu preko Abdićeve Zapadne Bosne. Nije to neka naročita tajna. Nema tu puno tajni.
.........
Tako je Čermaka, kao što to priliči u pravno uređenim državama, na Plesu po povratku iz Haaga, trebala dočekati kriminalistička policija i maricom ga u lisicama sprovesti u najbliži zatvor. To se, naravno, nnije dogoditi, jer ovo je ipak Hrvatska, a kod nas su raznorazni Čermaci heroji, a ne kriminalci. Pa je Čermaka umjesto krim policije na Plesu dočekala šefica njegove kriminalne organizacije izvjesna Jadranka Jaca Kosor.


piše: Domagoj MARGETIĆ

http://mojzagreb.info/zagreb/hrvatska/domagojeve-strelice-slucaj-cermak-krinka-tek-oslobodenog-heroja1/

Wooouuuu koji tekst.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty17.04.11 18:34

Što kažu povjesničari:

http://www.vecernji.hr/vijesti/alternativa-oluji-bila-je-srpska-drzava-usred-granica-hrvatske-clanak-277031



A ovo je istina:

Mračnu vijest iz haaške sudnice hrvatska vlada dočekala je u totalnoj izolaciji i nervozi, zatvorena u zidine, okružena zaštitom policijskih snaga i očigledno osupnuta ishodom.


Gotovinin i Markačev problem s Haaškim sudom nije u tome što su se borili za oslobađanje Hrvatske već što zločine protiv civilnog stanovništva srpske nacionalnosti nisu vidjeli, nisu se potrudili da ih spriječe, nisu ih prijavili i nisu iz oružanih snaga eliminirali osobe za koje se znalo da su palile kuće, likvidirale starce i pljačkale imovinu.

Prvo, Haaški sud ni jednom kvalifikacijom nije doveo u pitanje legitimnost Domovinskog rata i Oluje u kojoj je oslobođena gotovo trećina hrvatskog teritorija.

Drugo, uspostava samostalne hrvatske države početkom devedesetih, koja se poklopila s Miloševićevom agresijom i oružanom pobunom dijela stanovništva, u Haagu ni na koji način nije dovedena u pitanje , niti je bilo kako implicirano da je hrvatska država nastala na zločinu.

Treće, generali nisu proglašeni krivima zato što su, kao zapovjednici oružanih snaga, predvodili otpor protiv agresije izvana i pobunjenika iznutra. Same njihove uloge, dakle, u Haagu ni na koji način nisu osporene.
To troje je vrlo važno zbog načela pravičnosti, zbog nacionalne povijesti, a na koncu i zbog emocija i samopoštovanja hrvatskih građana.

http://www.novilist.hr/hr/Komentari/Kolumne/Komentar-Sanje-Modric/Osudeni-su-generali-a-ne-Hrvatska
[Vrh] Go down
Ante
Admin
Admin
Ante


Broj postova : 2140

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty18.04.11 22:26

Kako se god okrene velike su kazne.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty19.04.11 23:33

Najskuplji odvjetnički promašaj: Luki Mišetiću 32 milijuna eura, Anti Gotovini 24 godine zatvora


P - Mi Hrvati - Page 2 Mi_eti__gotovina_h_387889S3
- Mišetić je, na prijedlog Gojka Šuška, jedno vrijeme surađivao i sa mnom. No, brzo mi je postalo jasno da njime upravljaju Markica Rebić
i HDZ-ovi radikali koji su htjeli žrtvovati Blaškića radi obrane
‘hrvatskih interesa’. Vladu muči isto pitanje. Upravlja li Gotovininom
obranom lobi koji je štiteći “hrvatske interese” propustio obraniti Antu Gotovinu?

http://danas.net.hr/drugi-mediji/pregled.html?url=http://www.jutarnji.hr/sudenje-protiv-generala---vesna-skare-ozbolt--osobno-sam-dala-stjepanu-mesicu-sifru-sefa-s-transkriptima/939907/

Obrana Gotovine: Napravili niz grešaka, lutali u odabiru taktike, previše brinuli o dojmu


Dok su više puta mijenjali način obrane, Mišetić je u jednom bio
dosljedan: sve je vrijeme inzistirao na političkoj dimenziji slučaja
Gotovina te je uvjeravao javnost da će on riješiti problem i prije nego
počne suđenje.
Tako je Mišetić davao potpuno neutemeljena obećanja da će pod njegovim pritiskom Carla Del Ponte
povući optužnicu, a potom se kleo kako će svojom žalbom uspjeti izvući
Gotovinu iz pritvora. Kada se ništa od toga nije dogodilo, Mišetić je
obznanio da će svojim prigovorom natjerati sud da u prvostupanjskom
postupku odbaci tužbu.
Da se nije radilo samo o političkom spinu, već da su Kehoe i Mišetić
potpuno krivo procjenjivali realno stanje govori i to da su oni cijelo
vrijeme uvjeravali hrvatsku javnost i generala Gotovinu da će biti
oslobođen.
http://www.jutarnji.hr/presuda-generalima-obrana-gotovine--napravili-niz-gresaka--lutali-u-odabiru-taktike--previse-brinuli-o-dojmu-/939898/

Ma nemrešbilivit, 1,3 miliona Eurića za svaku generalovu dosuđenu godinuP - Mi Hrvati - Page 2 173660
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty20.04.11 10:21

Rožica-ljutibijes je napisao/la:

Ma nemreš bilivit, 1,3 miliona Eurića za svaku generalovu dosuđenu godinuP - Mi Hrvati - Page 2 173660
Stvarno nemreš bilivit.
Da smo mi imalo država tražili bi da se taj novac vrati. Ali mi smo .... ma ZNA SE kaj smo.
[Vrh] Go down
Rožica-ljutibijes
Boss
Boss
Rožica-ljutibijes


Broj postova : 1353

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty20.04.11 14:34

Ante je napisao/la:
Kako se god okrene velike su kazne.

Strašno čak šokantno velike bez obzira na naša sasvim drugačija očekivanja, pa da su ovi miliončeki eurića bili u funkciji otkupa-plaćanja zatvora, mi se čini da je iznos dostatan da pokrije... grrrrrrrrrrrrrr P - Mi Hrvati - Page 2 778688

plemenitašica je napisao/la:
Rožica-ljutibijes je napisao/la:

Ma nemreš bilivit, 1,3 miliona Eurića za svaku generalovu dosuđenu godinuP - Mi Hrvati - Page 2 173660
Stvarno nemreš bilivit.
Da smo mi imalo država tražili bi da se taj novac vrati.
Ali mi smo .... ma ZNA SE kaj smo.

Eh, baš me malo i nasmijaste ovom Vašom rečenicom ili ste se ipak samo našalili i narugali....???
No
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty20.04.11 16:02

Rožica-ljutibijes je napisao/la:

plemenitašica je napisao/la:
Da smo mi imalo država tražili bi da se taj novac vrati.[/b] Ali mi smo .... ma ZNA SE kaj smo.

Eh, baš me malo i nasmijaste ovom Vašom rečenicom ili ste se ipak samo našalili i narugali....???
No
Ne nisam, odvjetnik dobiva lovu (čitaj zaradu) kad uspješno privede predmet kraju. Ovaj to nije učinio, nego je bacio u očaj osim Gotovine 4 milijuna ljudi.
S obzirom da taj nema obraza da bi sam vratio novac, treba država zatražiti odnosno čak se i prisilno naplatiti.
A toliki novac?????? Mislim čak da ova država ima objasniti i položiti troškovik.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty20.04.11 16:08

Perfektan tekst:

Ante Tomić: Džabe vam je danas vikati. Imate li išta protiv Haaškog suda, krivica je samo vaša. Naprosto niste smjeli glasati za HDZ

"Na samom početku, Hadeze je cijeli rat bio na vlasti, Hadezeova je bila i vojska i država i upravo je Hadeze propustio kazniti ratne zločine, dobrodušno je žmirio na svinjarije ili ih čak poticao.

Pod dva, Hadezeova saborska većina je izglasala Ustavni zakon o suradnji s Haaškim sudom, temeljni pravni dokument kojim je omogućen kazneni progon zločinaca.

I napokon, pod tri, Hadeze je, tek s tri skromna izuzetka, Tutom, Štelom i Rajićem, locirao, identificirao, uhitio i transferirao sve osumnjičene .


I to je čitava istina. Histerična priča o tobožnjoj uroti domaćih izdajnika je slaboumna i licemjerna laž, sve što se dogodilo možete zahvaliti našim dečkima, provjereno državotvornim Hrvatima. Džabe vam je danas vikati i mahati zastavama. Imate li išta protiv Haaškog suda, krivica je samo vaša. Naprosto niste smjeli glasati za Hrvatsku demokratsku zajednicu."


http://www.jutarnji.hr/ante-tomic--nisu-krivi-stjepan-mesic-i-ivica-racan--hdz-je-omogucio-kazneni-progon/940264/
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty20.04.11 16:16

Mora se pročitati sve.

Ovaj dio je nama blizu pa stoga izdvajam:

- Između 7. i 8. kolovoza 1995. u napadima na izbjegličku kolonu između Gline i Dvora poginulo je nekoliko desetaka civila s područja općina Glina, Topusko, Gvozd i Vojnić.

Među njima su bili Zorojević Aleksa (r. 1928.) iz Donjeg Klasnića - nestao pri napadu na kolonu na području Dvora, Miloš Vladić (1931.) iz Buzete - ubijen na traktorskoj prikolici u koloni između Gline i Dvora; Danica Bulat (r. 1931.) iz Buzete - ubijena na traktorskoj prikolici u koloni između Gline i Dvora, Marija Baždar (r. 1928) iz Buzete - ubijena na traktorskoj prikolici u koloni između Gline i Dvora; Kukulj Milenko (oko 1935.) iz Blatuše - ubijen u koloni na području Dvora; Milić Ljubica (r. 1952.) iz Blatuše - ubijena na cesti Glina - Dvor kada je iz šume pucano po koloni vatrenim oružjem; Milić Đurđica (oko 1967.) iz Blatuše - ubijena na cesti Glina - Dvor kada je iz šume pucano po koloni vatrenim oružjem; Mraović Ana (r. 1905.) iz Bovića - nestala u koloni kod sela Rujevac; Mraović Mile (r. 1931.) iz Bovića - poginuo od granate pri granatiranju kolone kod Gline; Stanojević Stanko (r. 1918.) iz Bovića - ranjen pri granatiranju kolone kod Gline i od tada mu se gubi svaki trag; Komadina Stevan (r. 1930.) iz Bovića - poginuo od granate pri granatiranju kolone kod Gline; Rkman Milica (r. 1915.) iz Brnjavca - nestala na području sela Rujevac pri napadu na kolonu od strane HV-a; Pavlović Maca (r. 1923.) iz Trepče - nestala u koloni kod sela Žirovac; Radanović Danica (r. 1924.) iz Šljivovca - nestala u koloni između Gline i Dvora; Radanović Ranka (r. 1932.) iz Čremušnice - poginula pri granatiranju kolone u selo Ravno Rašće; Radanović Miljka (r. 1922.) iz Čremušnice - poginula pri granatiranju kolone u selo Ravno Rašće.

Zločini nisu procesuirani.

http://www.lupiga.com/vijesti/index.php?id=6123


Netko je to učinio. I taj netko slobodno šeta, a možda mu netko od nas ujutra kaže dobro jutro.
P R E S T R A Š N O
[Vrh] Go down
tomy
Učenik
Učenik



Broj postova : 58

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty21.04.11 10:38

[Vrh] Go down
mariofil68
Ide prema gore
Ide prema gore
mariofil68


Broj postova : 245

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty21.04.11 10:52

Poštovane dame Pl.iLj.;
Možda polako dolazi vrijeme triježnjenja, vrijeme da stanemo na loptu i da malo dublje pogledamo cijelu sliku.
Ni Vas kao ni mene ne čini radosnim da pojedinci moraju kao kolateralne žrtve snositi posljedice jedne dogovorene i unaprijed osmišljene zajedničke akcije za koju večina nas, a vjerovatno ni večina Generala nije imala cjelokupnu sliku. Vi ste kao i mnogi od nas dio svog života stavili na raspolaganje ovaj Državi jer niste mogli dopustiti da nekakva udružena zločinačka organizacija čini kaznena djela, uništava imovinu i protjeruje ljude pod izlikom očuvanja cjelovitosti bivše Juge i nikada Vam "sitnice" kao što je proglašenje rata, podizanje međunarodnih tjeralica i sl. za glavne njuške tog poduhvata nisu padale na pamet. Bile ste, kao i večina nas, opijeni pobjedom i završetkom jedne dugogodišnje agonije pa Vam je promaklo, kao i večini, da su se vodili paralelni svjetovi i akcijski planovi ubrzane otimačine, pljačkanja i dubioza do neslučenih granica. I kako to obično biva kad se previše sniva, a stvarno se malo zna otriježnjenje je bilo bolno i još uvijek traje, sa intencijom akumuliranja dugoročne potrebe za raznim tabletama za smirenje.
Kad prestanemo dizati na tron uspjehe raznih odvjetnika kung fu-a koji se hvale da su oslobodili neke Generale, a zapravo prikrivaju činjenicu da su ti isti zapravo osuđeni za ratni zločin samo su im kazne umanjene tada ćemo shvatiti da ni ovi naši generali ne mogui biti oslobođeni. Netko mora biti osuđen jer stvarni kreatori akcije odavno nisu sa nama. Zar mi zaista mislimo da će nama biti oprošteno za pojedinačne zločine koji su počinjeni, a da će međunarodni sud ispasti papak. Il si bos ili hađija. Srbija je isporučila svog hađiju pa riknuo u zatvoru, zar ne?
Kao što i danas postoje ljudi koji su uvjereni da je NDH bila " hrvatska država" tako će i dalje postojati razni "političari" koji će odgovornost za svoj nerad. Da za svoj politički nerad. Neki bivši ministri i ministrice nisu smatrali da je njihovo pravo da sami pokrenu istražne postupke i završe to haško prozivanje već su se vadili na odluku nekog tamo Ive. Nikada nisu tog istog Ivu u tim istim novinama dovodili u situaciju da se očituje zašto je prihvatio ostavku nekog ministra koji je samo htio provoditi odluku Sabora - suradnja sa Haškim sudom! Zašto? Jer su imali interesa, debelog interesa sjediti na fotelji i glumiti demokraciju. Kad se ta vrsta svijesti promjeni, kad ljudi počnu raditi za svoju Državu, a ne država za njih tada bi mogli početi pričati o pojmu " Mi Hrvati". Do tada ovu temu možete nazvati " Mi papci, prekrasna stoka sitnog zuba". Chiao.
[Vrh] Go down
plemenitašica
Expert
Expert
plemenitašica


Broj postova : 2046

P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty21.04.11 15:59

mariofil68 je napisao/la:
Poštovane dame Pl.iLj.;
Zakaj se obraćate samo meni i Rožici?

Inače, cijeli vam je post u vašem stilu točan, slažem se i znam sve to od prije. Nisam ništa novog saznala, osim što sam još dublje razočarana. A oni koji nisu znali su ogorčeni, ali na žalost svoj očaj ne upućuju na pravu adresu.

pročitajte:
http://bigblog.tportal.hr/robik3a

"Ja sam lipo rekla da je to presuda protiv svih nas, a ne samo protiv mene!“ Onda je... mala Teica ustala i pitala je: „Znači da je i protiv mene?“ Uča je rekla: „Naravski da je i protiv tebe!“ Teica je cijuknila: „Ali ja nisam ništa kriva!“ Uča je rekla: „Pa šta da nisi? Nisu ni naši generali, u tome je baza! Ali si svejedno osuđena skupa sa njima!“ Teica je cijuknila: „Kako, jebate? Pa ja o tome nisam imala blage!“ Uča je zarežala: „E pa sad imaš!“ Teica je u komatozi skljokala se na katrigu. Onda je moj drug Dino uletijo: „A stvarno, čoviče, koja je to umobolna spika da sude generalima, a osude malu Teicu!“ Ja sam rekao: „Meni to pari neka greška, jebate! Možda nisu skužili da Teica nema ni pišu ni uniformu!“ Onda je učiteljica Smilja viknila isprid ploče: „Svi imamo pišu i uniformu kad je u pitanju sudbina hrvacke države! Jel to jasno?!“

Jedan moj frend je napisao: "..Ne samo da nije Mesić jedini krivac nego je jedan od ključnih i Robi K. (IIIa)"
I točno, baš je tako. Umjesto da se konačno uperi prst na krivce, veliki dio ovog naroda je po tko zna koji put zaluđen, glup.


mariofil68 je napisao/la:

tada bi mogli početi pričati o pojmu " Mi Hrvati". Do tada ovu temu možete nazvati " Mi papci, prekrasna stoka sitnog zuba".
Nikada, pa niti tada. Ako piše "mi" onda sam i ja tu. A sebe ne svrstavam u papci i stoka sitnog zuba. To su termini rezervirani za ZNA SE MI gliste, pa neka im i budu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





P - Mi Hrvati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: P - Mi Hrvati   P - Mi Hrvati - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
P - Mi Hrvati
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Vic do Vica
» G-Kakvo meso kupuju Hrvati

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum Velika Gorica :: Razne teme :: Politika i gospodarstvo-
Forum(o)Bir: